Sport w TVTVP

1/16 finału Ligi Konferencji Europy Legia Warszawa – Molde FK w TVP2 i TVP Sport

Legia Warszawa przegrała z Molde w pierwszym meczu 1/16 finału Ligi Konferencji. Pierwsza połowa została przez Legionistów kompletnie przespana i wydawało się, że losy dwumeczu mogą rozstrzygnąć się już w Norwegii… Przebudzenie w drugich 45 minutach pozwoliło przedłużyć szanse na awans do kolejnej rundy. Czy tak się stanie?

Legia Warszawa rozegrała w Norwegii katastrofalną pierwszą połowę. W środku pola dostrzegalny był wręcz lej, niczym po uderzeniu bomby. Piłkarze Wojskowych popełniali szkolne błędy. Wystarczyło 12 minut, by Molde strzeliło trzy gole. Wydawało się, że warszawianie znaleźli się w tragicznym położeniu, w którym trudno już było o nadzieję. Wiele zmieniło się po przerwie. Legia pokazała wówczas drugą twarz. I zahaczyła o tradycję obecnego sezonu. Nie może być zbyt spokojnie…

– Straciliśmy łatwe gole. Oczekuję od Kacpra Tobiasza lepszego zachowania w takich sytuacjach, ale to wciąż młody bramkarz. Za nami osiemnaście miesięcy dobrej współpracy i wielokrotnie nam pomagał. Jeden mecz nie zdecyduje o obsadzie bramkizaznaczył Kosta Runjaic na naszej antenie.

– Strata drugiej bramki nie była tylko winą bramkarza. Steve Kapuadi także źle interweniował, choć na pewno pewien wpływ miała sztuczna murawa. Łudogorec czy Roma też notowały zaskakujące porażki na takich nawierzchniach wyznał niemiecki szkoleniowiec.

Stołeczny klub wciąż ma realne szanse na awans do 1/8 finału Ligi Konferencji. Po fatalnych 45 minutach zdołali w drugiej połowie zmniejszyć straty, ale i tak w rewanżu będą musieli zwyciężyć. Żeby awansować, będą musieli wygrać różnicą co najmniej dwóch bramek. Czy im się to uda?

Rewanżowe spotkanie rundy play-off Ligi Konferencji Europy między Legią Warszawa i Molde FK rozpocznie się w czwartek 22 lutego o godzinie 21:00. Stawką będzie awans do 1/8 finału. Transmisja w TVP 2, TVP Sport, TVPSPORT.PL, aplikacji mobilnej i Smart TV.

Mecze 1/8 finału zaplanowano na 7 i 14 marca. Legia w razie awansu będzie nierozstawiona w losowaniu. Jej potencjalni rywale w spotkaniach o ćwierćfinał to Lille, Maccabi Tel Awiw, Viktoria Pilzno, Club Brugge, Aston Villa, Fiorentina, PAOK oraz Fenerbahce.

Liga Konferencji 2023/24, rewanż Legia – Molde FK. Szczegóły transmisji na żywo

Kiedy mecz: czwartek, 22 lutego, godzina 21:00

Gdzie i o której transmisja: od 20:00 w TVPSPORT.PL, aplikacji mobilnej, Smart TV, HbbTV, od 20:30 w TVP Sport oraz w TVP 2 od 20:45

Kto skomentuje: Jacek Laskowski, Marcin Żewłakow

Prowadzący studio: Patryk Ganiek

Reporterzy: Hubert Bugaj, Maja Strzelczyk

Goście/eksperci: Jakub Wawrzyniak, Artur Wichniarek, Grzegorz Mielcarski, Robert Podoliński (analiza)