Arek Jakubik i Otsochodzi – kolejni artyści Olsztyn Green Festival 2018

Już po raz piąty fani najlepszej polskiej muzyki popularnej spotkają się na Olsztyn Green Festival. Na terenie plaży miejskiej w CRS „Ukiel” 17 i 18 sierpnia, odbędzie się kilkanaście koncertów, spotkania z artystami, warsztaty ekologiczne dla dzieci i dorosłych, a także zajęcia sportowe i inne aktywności dla całej rodziny. Do grona już ogłoszonych artystów, czyli Brodki, Comy, Ani Rusowicz z projektem niXes, Ralpha Kaminskiego, L.U.C-a, Poli Rise, Rosalie., Bisz/Radex, Natalii Nykiel i Grubsona i Błażeja Króla dołączają: Arek Jakubik i Otsochodzi.

 

 

Arek Jakubik - aktor, reżyser i scenarzysta teatralny, a także piosenkarz i wokalista. O tym, że jest człowiekiem wielu talentów, miłośnicy muzyki przekonali się w 2008 roku, kiedy wraz z gitarzystą Pawłem Derentowiczem i basistą Mariuszem Matyskiem założył zespół Dr Misio. Rockowe melodie oraz teksty Krzysztofa Vargi i Marcina Świetlickiego stanowiły o sile pierwszych dwóch albumów zespołu – „Młodzi” i „Pogo”, a także najnowszej płyty „Zmartwychwstaniemy”. Najnowszy, tym razem solowy muzyczny projekt Arka Jakubika pod tytułem „SZATAN NA KABATACH” będzie miał swoją premierę 20 kwietnia br. To oryginalna propozycja, jakiej na polskim rynku muzycznym znaleźć nie sposób - płyta bez wątpienia ambitna, momentami zaskakująco przebojowa. Wyrobieni słuchacze znajdą na niej cały przekrój muzyczny - od cyber punka, przez elektro-pop, techno czy post new wave. Z tym właśnie materiałem artysta wystąpi na Olsztyn Green Festiwal.

Otsochodzi - to jedna z największych nadziei polskiego hip-hopu i jednocześnie jego największa zagadka. Młody raper posiada w dorobku podziemny debiut zatytułowany „7” z 2015 roku. Został wybrany Młodym Wilkiem portalu Popkiller, wystąpił na uznanych festiwalach muzycznych (m.in. Open'er Festival czy Hip Hop Kemp) oraz udzielał się gościnnie na płytach zaprzyjaźnionych artystów (Włodi, Rasmentalism, VNM, The Returners, Sonar czy Flirtini). W Asfalt Records wydał swój pierwszy długogrający album pt. „Slam”. Jego najnowsze wydawnictwo - „Nowy Kolor” promuje m.in. tytułowy singiel, który ma już ponad 32 mln wyświetleń na YouTube. Na płycie znalazła się czołówka polskiej sceny rapowej - Pezet, O.S.T.R., Taco Hemingway, Włodi, Pelson czy Holak.

Oprócz Arka Jakubika i Otsochodzi na olsztyńskim festiwalu usłyszymy także Brodkę, Ralpha Kaminskiego, L.U.C-a, Polę Rise, zespół Coma, Anię Rusowcz z projektem niXes, GrubSona, Błażeja Króla, Natalię Nykiel, Grubsona, Rosalie i Bisz/Radex.

Olsztyn Green Festival to festiwal, na którym posłuchać można tego, co w polskiej muzyce najlepsze. Wydarzenie odbywa się na terenie pięknej plaży miejskiej w Olsztynie nad jeziorem Ukiel. Organizatorzy zapraszają na festiwal tych, którzy - oprócz dobrej muzyki - cenią sobie też piękno natury oraz zdrowy styl życia.

W 4. edycji Olsztyn Green Festival wzięło udział ponad 26 tysięcy osób, które w efektownej scenerii mazurskiej przyrody słuchały najciekawszych brzmień 22 artystów i zespołów polskiej sceny muzycznej.

Bieżące informacje o festiwalu publikowane są na profilu festiwalowym na Facebooku: Facebook.com/olsztyngreenfest.

Bilety do kupienia na biletycjg24.pl

- w przedsprzedaży: 55 zł bilet jednodniowy, 85 zł karnet 2-dniowy,

- w dniu imprezy: 70 zł bilet jednodniowy, 100 zł karnet 2-dniowy.

Organizator: Agora S.A.; współorganizator: Urząd Miasta Olsztyn.

Zobacz także

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.