Sport w TV

Artego Bydgoszcz – CCC Polkowice w Sportklubie

Po porażce CCC ze Ślęzą, nie ma już w tym sezonie EBLK niepokonanej drużyny. Rozdrażnione polkowiczanki, mimo wpadki z ekipą z Wrocławia, do Bydgoszczy jadą jednak po komplet punktów. W weekend na żywo w Sportklubie.

Dziesięć meczów – tyle trwała zwycięska seria CCC Polkowice w rozgrywkach Energa Basket Ligi Kobiet. W poprzedniej kolejce dosyć niespodziewanie zakończona została ona przez Ślęzę Wrocław. Niespodziewanie, bo koszykarki z Dolnego Śląska w tabeli plasują się dopiero na piątej pozycji, poza tym liderki rozgrywek nie zwykły przegrywać we własnej hali. Po raz ostatni w lidze przydarzyło im się to w styczniu 2018 roku, od tamtej pory wygrały szesnaście kolejnych domowych meczów w EBLK.

Ślęza zwycięstwo w derbach Dolnego Śląska zawdzięcza rewelacyjnej postawie w ostatniej kwarcie. Przed jej rozpoczęciem wrocławianki przegrywały 35:45, w kluczowej odsłonie pozwoliły jednak rywalkom rzucić tylko sześć punktów, a ponieważ same świetnie prezentowały się w ofensywie, zwyciężyły 54:51. Miejscowe miały jeszcze szanse na doprowadzenie do remisu, w kluczowych momentach meczu zawiodła jednak Tiffany Hayes, która najpierw zgubiła piłkę, a potem wykonała nieskuteczny rzut.

Przegrana w derbach na pewno nie podcięła polkowiczankom skrzydeł, co postarają się udowodnić już w najbliższą niedzielę kiedy to zagrają w Bydgoszczy z miejscowym Artego. Podopieczne Marosa Kovacika na Kujawy jadą w roli faworytek, muszą pamiętać jednak, że miejscowe u siebie przegrywają bardzo rzadko, a w sumie w całym sezonie poniosły do tej pory zaledwie dwie porażki – sklasyfikowanie są na trzecim miejscu w tabeli i mają ledwie jeden punkt mniej od CCC.

Artego ma ponadto z rywalkami z Dolnego Śląska do wyrównania rachunki z finału ubiegłorocznej ligi. Wówczas najlepsza po rundzie zasadniczej ekipa z Bydgoszczy nie miała zbyt wiele do powiedzenia w decydującej walce o złoto. Artego najpierw przegrało dwie finałowe odsłony we własnej hali – 66:76 i 58:63, a następnie uległo przeciwniczkom w Polkowicach 46:59. W ten sposób złoto EBLK wylądowało na Dolnym Śląsku. Czy w niedzielę bydgoszczanki wezmą na rywalkach mały rewanż?

Artego Bydgoszcz – CCC Polkowice 6 stycznia, godz. 15.00 na żywo w Sportklubie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *