ASTA-NET z projektem za 95 mln zł

95 mln zł – tyle wart jest kontrakt pilskiej spółki Asta-Net. 29 sierpnia w Koszalinie podpisano umowę na budowę infrastruktury telekomunikacyjnej w województwie zachodniopomorskim. Dokument podpisano w obecności premiera Mateusza Morawieckiego.
 

 
Spółkę Asta-Net reprezentował na spotkaniu prezes Zbigniew Ryczek, a stronę rządową dyrektor Centrum Projektów Polska Cyfrowa – Wojciech Szajnar.
Pokazujemy, w jaki sposób wypełniać „białe plamy” w dostępie do szybkiego internetu – powiedział w trakcie uroczystości premier Mateusz Morawiecki. – Dla nas kluczowe jest, by Polska rozwijała się równomiernie. Dostęp do szybkiego internetu jest dziś równie ważny jak dostęp do ciepłej wody. Projekt obejmuje Internetu o gwarantowanej przepustowości minimum 100 MB/s.
W ramach realizowanego projektu Firma ASTA-NET S.A. wybuduje sieć internetu szerokopasmowego o łącznej długości 1.594 km, obejmie swoim zasięgiem sieci 21.077 gospodarstw domowych, podłączy do sieci 103 jednostek edukacyjnych i utworzy 26 węzłów dostępowych sieci.
Całkowita wartość projektu to 95 milionów złotych. Wartość dofinansowania to prawie 70 mln zł. To już kolejny projekt spółki Asta-Net realizowany w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *