Astro ze zgodą KRRiT na kanał News24

KRRiT zgodziła się, by spółka Astro – producent takich teleturniejów jak „Familiada” i „Va banque” – zmieniła nazwę kanału Next 24/7 HD na News24. O rozpoczęciu prac nad uruchomieniem nowej stacji firma informowała już w marcu tego roku.

 

Ryszard Krajewski, prezes i główny akcjonariusz Astro informował portal Wirtualnemedia.pl, że jego firma nie będzie zaangażowana kapitałowo w tworzenie nowej stacji, natomiast jeśli kanał zostanie uruchomiony, będzie współpracować przy realizacji jej programów.

Ostatecznie KRRiT wyraziła zgodę na zmianę zapisów koncesji i zmianę nazwy kanału o który wnioskowała kiedyś Astro – z Next24/7 HD – na News24. Wniosek dotyczył profilu stacji o charakterze wyspecjalizowanym, informacyjno-publicystycznym.

W środę Ryszard Krajewski przekazał portalowi Wirtualnemedia.pl, że nie ma na razie konkretnych informacji o starcie kanału. Stwierdził, że otrzymał zapewnienie o produkcji kilku formatów dla stacji, ale będzie to najwcześniej jesienią.

Spółka Astro otrzymała zgodę na nadawanie Next 24/7 HD w 2011 roku, obowiązywała ona przez 10 lat – do stycznia 2021 roku.

Czytaj więcej na: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/kanal-news24-koncesja-astro-kiedy-ma-ruszyc-ramowka

 

źródło: Wirtualnemedia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *