ASUS prezentuje nowe modele VivoBook S15 (S530) i S14 (S430)

ASUS wprowadziła do sprzedaży w Polsce komputery VivoBook S15 (S530) i S14 (S430) – czyli parę stylowych i lekkich laptopów z systemem Windows 10. Zawias ErgoLift zapewnia wrażenia zbliżone do korzystania z klawiatury desktopowej, co gwarantuje wysoki komfort podczas pisania. Ponadto ekran z ramką NanoEdge z trzech stron dostarcza naprawdę wciągających wrażeń. Laptopy S15 i S14 są w maksymalnej konfiguracji napędzane procesorami Intel® Core™ i7 ósmej generacji, jak również są wyposażone w niezależne karty graficzne NVIDIA® GeForce® MX150.

Odważny design

Laptopy S15 i S14 dysponują nowatorskim zawiasem ErgoLift, który znacznie zwiększa komfort podczas długich sesji pisania. Ten wyjątkowy mechanizm automatycznie unosi klawiaturę pod katem 3,5°, kiedy pokrywa laptopa jest otwarta, w celu zapewnienia użytkownikowi wrażeń podobnych do pisania na klawiaturze desktopowej. Zawias ten tworzy również dodatkową przestrzeń wentylacyjną, poprawiając cyrkulację powietrza wokół dolnej części obudowy – dla lepszej wydajności chłodzenia.

Ekran z ramką NanoEdge dla niesamowitej immersji

VivoBook S15 i S14 wyposażone są w ekran z ramką NanoEdge z trzech stron, który teraz wyróżnia się jeszcze węższymi ramkami na górze i po bokach. Zapewnia to laptopowi stosunek wielkości ekranu do obudowy na poziomie 84% – dla niesamowitej immersji oferowanej teraz w znacznie bardziej kompaktowej konstrukcji. Zastosowane w tych laptopach matryce oferują również technologię szerokoekranową oraz wspaniałe odwzorowanie kolorów dla zapewnienia realistycznych efektów wizualnych, nawet podczas oglądania z bardzo ostrego kąta.

Laptopy VivoBook S15 i S14 są mniejsze od większości laptopów podobnej klasy, a ich profile mierzą zaledwie 18 mm grubości w najwęższym punkcie. Model S15 z 15,6-calowym ekranem waży tylko 1,8 kg, natomiast łączna waga 14-calowego laptopa S14 wynosi jedynie 1,4 kg.  

Wszechstronna wydajność

W maksymalnej konfiguracji nowe modele VivoBook są wyposażone w procesory Intel Core i7 ósmej generacji, 8 GB pamięci RAM oraz niezależną kartę graficzną NVIDIA GeForce MX150. Dzięki takim komponentom umożliwiają one wygodną wielozadaniowość czy obróbkę mediów.

Dla zapewnienia bezkompromisowej łączności bezprzewodowej zastosowano najnowszą i ekskluzywną technologię ASUS Wi-Fi Master, która redukuje zakłócenia dla uzyskania jeszcze szybszych i bardziej niezawodnych połączeń bezprzewodowych w dwuzakresowym standardzie 802.11ac Wi-Fi. Mając do dyspozycji prędkość rzędu 867 Mb/s, czyli nawet 6 razy wyższą niż w standardzie 802.11n, możliwe jest płynne strumieniowanie wideo i surfowanie w Internecie, a także granie bez żadnych opóźnień.

Wygodne korzystanie z komputera

Opcjonalnie dostępny jest zintegrowany w touchpadzie czytnik linii papilarnych, który umożliwia dostęp za jednym dotknięciem za pośrednictwem Windows Hello. VivoBook S15 posiada również pełnowymiarową, podświetloną klawiaturę, która idealnie nadaje się do użytkowania w miejscach o słabym oświetleniu. Klawiatura ta charakteryzuje się jednoczęściową, ergonomiczną i solidną konstrukcją ze skokiem klawisza na poziomie 1,4 mm dla wysokiego komfortu pisania.

Modele S15 i S14 oferują bogate możliwości połączeń, w tym gniazdo USB Type-C™ (USB-C™). Gniazdo USB-C 3.1 Gen 1 umożliwia również transfery danych z prędkością nawet 10 razy wyższą niż przez starsze połączenia USB 2.0. Ponadto laptopy te oferują także gniazda USB 3.1 Gen 1 Type-A oraz USB 2.0, wyjście HDMI, jak również czytnik kart microSD. Takie wyposażenie umożliwia wygodne podłączanie nowoczesnych urządzeń peryferyjnych, monitorów i projektorów.

Wszystkie modele z serii VivoBook są teraz wyposażone w wysokiej jakości baterię umożliwiającą pracę przez cały dzień, a także oferującą 3 razy dłuższą żywotność w porównaniu do standardowych akumulatorów litowo-jonowych. Technologia szybkiego ładowania umożliwia użytkownikom naładowanie baterii do 60% w ciągu zaledwie 49 minut. Zintegrowana technologia ASUS Battery Health Charging sprawia również, że ładowanie jest bezpieczniejsze, oferując środki służące zmniejszeniu szybkości rozprężenia akumulatora podczas ładowania, co pomaga zachować baterię w dobrym stanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *