Internet & Gry - Reklama

Audioteka podsumowuje 2024 rok

Audioteka w 2024 roku nie zwalniała tempa i dostarczyła kolejne, wciągające produkcje oryginalne, które natychmiastowo zyskiwały sympatię słuchaczy. W sumie wyprodukowała aż 215 godzin audioseriali i superprodukcji, a jej użytkownicy spędzili blisko 116 milionów minut na ich odtwarzaniu.

 

Najczęściej słuchaną superprodukcją był kryminał Remigiusza Mroza z uniwersum Chyłki – Paderborn, a najchętniej komentowaną bestsellerowa powieść Marcina Ciszewskiego wojna1939.pl.

„Rosnący apetyt na jakościowe treści doskonale odzwierciedla liczba przesłuchanych minut superprodukcji i audioseriali. Rok 2024 pokazał, że potrafimy konsekwentnie przyspieszać i dostarczać coraz więcej treści na najwyższym poziomie. Nowy rok? Jeszcze więcej i jeszcze lepiej. Rozszerzamy zespoły contentowe i podnosimy poprzeczkę jakości, dorównując standardom kreowania opowieści najlepszych produkcji VOD. Szykujemy też niespodzianki, które zaskoczą słuchaczy – zarówno pod względem aktorskim, jak i realizacyjnym.”mówi Michał Brański, CEO Audioteka Group.

TOP 5 najpopularniejszych audioseriali

Najpopularniejszym audioserialem Audioteki w 2024 roku był Paderborn, w którym usłyszeć można Piotra Stramowskiego, Karolinę Gorczycę, Lidię Sadową i Mateusza Damięckiego. Drugie miejsce zajęła Głębia, czyli produkcja oryginalna Audioteki, która powstała na podstawie scenariusza Artura Kurasińskiego oraz Macieja Ziółkowskiego. Jedną z najchętniej słuchanych produkcji oryginalnych był również drugi sezon Symbiozy z Barłomiejem Topą wcielającym się w rolę Janka. Na kolejnym miejscu znalazła się wojna1939.pl, czyli pełna akcji powieść mistrza polskiej sensacji. Zestawienie zamyka Sprawa Rusałki, audioserial stworzony na podstawie scenariusza Hanki Dziubińskiej, który otrzymał wyróżnienie w konkursie Papaya Young Creators.

TOP 5 najczęściej słuchanych autorów

Autorem, który znalazł się na szczycie zestawienia jest Remigiusz Mróz.  wysłuchanie jego wszystkich tytułów dostępnych w Audiotece zajęłoby aż 37 dni, a w 2024 roku w katalogu Audioteki pojawiło się 8 aż nowych audiobooków tego autora.

Jednym z najczęściej słuchanych autorów w Audiotece był także Stanisław Lem (Dzienniki gwiazdoweSolaris). Na drugim miejscu znalazł się Andrzej Sapkowski (Wiedźmin). Słuchacze chętnie słuchali również utworów Kena Folletta (Zima świataFilary ziemiŚwiat bez końca) oraz Joanny Kuciel-Frydryszak (Chłopki. Opowieść o naszych babkachSłużące). Zestawienie zamyka Marcin Ciszewski (Ogieńwojna1939.plFantom).

TOP lektorzy

Najbardziej zapracowanym lektorem w 2024 roku był Filip Kosior, który ma na swoim koncie aż 1200 przeczytanych godzin. Użytkownicy spędzili z jego głosem blisko 6 milionów godzin. Wśród top lektorów znaleźli się również: Krzysztof GosztyłaJanusz ZaduraorazMaciej Więckowski.

TOP 3 według kategorii

Najczęściej słuchanymi kryminałem było Berdo Remigiusza Mroza. Wiedźmin Andrzeja Sapkowskiego znalzał się na szczycie zestawienia w kategorii fantastyka. Najchętniej słuchanym tytułem literatury pięknej był Ojciec chrzestny Mario Puzo. W przypadku sensacji najpopularniejszym tytułem był Nie Anioł Mieczysława Gorzki. Ulubionym tytułem słuchaczy Audioteki z kategorii rozwój osobisty był poradnik Ewy Woydyłło Zakręty życia, a liderem literatury faktu były Chłopki. Opowieść o naszych babkach Joanny Kuciel-Frydryszak. Najpopularniejszym romansem było Clone Aleksandry Negrońskiej.

Całe zestawienia oraz więcej danych i ciekawostek można znaleźć na stronie https://my.audioteka.com/podsumowanie-roku/

Audioteka powstała w 2008 roku, zostając prekursorem branży audiobooków w Polsce. W jej katalogu można znaleźć ponad 40 000 pozycji, w tym tradycyjne audiobooki oraz formaty, takie jak: superprodukcje, audioseriale, podcasty, audiodokumenty, treści do nauki języków, medytacje prowadzone czy treningi uważności. Marka skupia się na rozwoju audioseriali i superprodukcji, powstałych zarówno na podstawie oryginalnych scenariuszy, jak i bestsellerowych książek, które realizowane są we współpracy z uznanymi reżyserami, popularnymi polskimi gwiazdami i doskonałą oprawą muzyczną. Oferta Audioteki dostępna jest także na rynkach zagranicznych, w językach: niemieckim, czeskim, litewskim i słowackim. Od 2023 roku Audioteka jest częścią Wirtualnej Polski Holding.

foto,źródło. Grupa Wirtualna Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *