Radio

Open FM ma stacje dla najmłodszych

Platforma radiowa Wirtualnej Polski uruchomiła kanały internetowe dla dzieci. Do tej pory powstało 5 dedykowanych stacji. Promuje je hasło: „Radio od pierwszego dnia życia”.
 

 
Każdego dnia tysiące rodzin spędza czas na wspólnych dojazdach do przedszkoli i szkół. Szukają również dźwięków towarzyszących im podczas wolnych chwil w domu: rano rozbudzających, w ciągu dnia treści edukacyjnych i rozrywkowych, a wieczorem – wyciszających.
– Dzieci i ich rodzice potrzebują medium, które będzie ich wspólnie bawić, wypełniać wolny czas i układać do snu wieczorami. Jak dotąd w polskim eterze oraz online brakowało takiego radia, choć zapotrzebowanie na treści jest ogromne. Wśród polskich piosenek, które w serwisie YouTube przekroczyły magiczną barierę 100 mln odtworzeń, połowa to piosenki dla dzieci – decyzję wprowadzenia nowych stacji tłumaczy Kuba Ambrożewski, Product Owner w Open FM.
Dotychczasowe stacje Open FM skierowane do najmłodszych cieszą się dużą popularnością. Wraz z nowymi kanałami wszystkie zyskały oddzielną kategorię „Dla Dzieci”. Znajdują się w niej:

  1. „Kids” – kanał towarzyszący rodzicom i dzieciom przez cały dzień. Od poranka, kiedy emituje rozbudzającą muzykę pop przeplataną ciekawostkami o świecie, aż po wieczór, kiedy nadaje kołysanki.
  2. „Piosenki dla dzieci” – kanał z najpopularniejszymi piosenkami tworzonymi specjalnie dla najmłodszych.
  3. „Kołysanki” – kanał emitujący wyciszające, utulające do snu kołysanki.
  4. „Pozytywki” – łagodne, wyciszające motywy muzyczne.
  5. „Szum” – popularny „szumiś” w formie stacji radiowej dla maluchów, które potrzebują wyciszającego szumu, by spokojnie zasnąć.

5 stacji to początek budowy kompleksowej oferty Open FM skierowanej dla najmłodszych i ich rodziców. Niebawem wprowadzone zostaną kolejne kanały, m.in. z bajkami oraz audiobookami dla dzieci i młodzieży.
Zgodnie z badaniem Gemius/PBI Open FM to najpopularniejsza aplikacja muzyczna w Polsce. W kwietniu br. z usługi skorzystało ponad milion realnych użytkowników. Jest ona dostępna pod adresem www.open.fm oraz przez aplikację mobilną na platformy Android i iOS.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *