Długi sportowy weekend w nc+

Golden State Warriors i Cleveland Cavaliers zagrają w finałach NBA. W ostatnich latach obie drużyny zdominowały rywalizację w najlepszej koszykarskiej lidze świata – w finałach zagrają po raz czwarty z rzędu. Obie drużyny mają za sobą wyczerpujące finały konferencji – na Wschodzie Cavaliers pokonali Boston Celtics 4-3, a na Zachodzie Warriors wygrali z Houston Rockets również 4-3. Finały NBA są rozgrywane w systemie do czterech zwycięstw. Pierwsze spotkanie odbędzie się w Oakland o 03:00 w nocy z czwartku na piątek, drugie również w Oakland o 02:00 w nocy z niedzieli na poniedziałek. Następne dwa zostaną rozegrane w przyszłym tygodniu w Cleveland. Transmisje wszystkich spotkań w CANAL+ SPORT.

 

 

 

Także w PGNiG Superlidze przyszedł czas na decydujące rozstrzygnięcia. W  wielkim finale zagrają piłkarze ręczni PGE Vive Kielce oraz Orlen Wisły  Płock. Pierwsze spotkanie zostanie rozegrane w środę w Płocku (19:45,  nSport+). Studio w Płocki poprowadzi Piotr Karpiński, a komentatorami  meczu będą Robert Skrzyński i Tomasz Rosiński. Mistrza Polski w piłce  ręcznej poznamy w niedzielę – wtedy odbędzie się rewanżowe spotkanie w  Kielcach (15:30, nSport+). Gospodarzem studia ponownie będzie Piotr  Karpiński, a komentatorami będą Krzysztof Bandych i Michał Matysik.

Długi weekend będzie także obfitował w żużlowe wydarzenia. W czwartek w  Gorzowie odbędzie się memoriał Jancarza. W zawodach pojawią się  znakomici żużlowcy, między innymi Patryk Dudek – wicemistrz świata i  dwukrotny zwycięzca memoriału w ostatnich dwóch latach, a także Bartosz  Zmarzlik, indywidualny mistrz Polski Szymon Woźniak i Krzysztof  Kasprzak. Studio w nSport+ o 16:30 poprowadzi Jakub Zborowski, zawody  skomentuje Edward Durda.

W sobotę rozpoczną się zmagania w Speedway of  Nations. Nowe zawody żużlowe są wzorowane na mistrzostwach świata par.  Pierwszy półfinał z udziałem siedmiu drużyn, między innymi USA, Rosji i  Danii, zostanie rozegrany w niemieckim Teterowie. Transmisja w CANAL+  SPORT o 18:30. Zawody skomentują Michał Łopaciński i Tomasz Bajerski, a  gośćmi w studiu będą trener kadry Marek Cieślak i Krzysztof Cegielski.

W  piątek 1 czerwca CANAL+ SPORT zaprasza na galę DSF Kickboxing Challenge  w Zabrzu. W walce wieczoru DSF 16: Śląskie Tąpnięcie – Śląskie  Tąpnięcie do obrony tytułu mistrzowskiego w wadze do 81 kg przystąpi  Kamil Jenel, a jego rywalem będzie Bułgar Eduard Aleksanyan. W  pozostałych walkach o pasy Maksymilian Bratkowicz będzie po raz pierwszy  bronił trofeum w kategorii średniej (86 kg), a Rafał Dudek i Jarosław  Daschke spotkają się w pojedynku o pierwszy w historii DSF Kickboxing  Challenge tytuł mistrza w wadze do 71 kg. Transmisja w CANAL+ SPORT o  19:30.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *