MediaPlayerTVN Warner Bros. Discovery PolskaZapowiedzi TV

“Azja Express”: Finał w TVN i Player.pl!

Po trzynastu tygodniach ekscytującego wyścigu, nadszedł czas na finał! Uczestnicy przemierzyli Turcję oraz Gruzję, by dotrzeć do Uzbekistanu i tam, w stolicy kraju, Taszkencie, stanąć do ostatniego pojedynku – o zwycięstwo!

 

W poprzednim odcinku Angelika i Łukasz wywalczyli sobie immunitet, a tym samym udział w ścisłym finale. Pozostałe dwa duety ruszyły na kolejną, kluczową misję.

Pierwsze zadanie w półfinałowym pojedynku polegało na ułożeniu przesuwnych puzzli na wzór przepięknej zabytkowej mozaiki. Pozornie banalne wyzwanie, wykonywane w strugach lodowatego deszczu, sprawiło uczestnikom olbrzymie problemy. Następnym przystankiem na trasie wyścigu okazała się piekarnia, gdzie pary najpierw musiały upiec chleby, według tradycyjnej receptury, a następnie dostarczyć je pod wskazany adres. W punkcie kontrolnym, znajdującym się na jednym z głównych placów Taszkentu, nie było chwili na odpoczynek, ponieważ prowadząca miała dla uczestników nowe, zaskakujące zadanie. Do finału zakwalifikowali się ci, którzy jako pierwsi przyprowadzili ze sobą kilka osób, prezentujących imponujący komplet złotych zębów. Tym samym na polu bitwy zostały dwa najmocniejsze duety programu.

W finałowy dzień czarne chmury zawisły nie tylko nad stolicą Uzbekistanu, ale też głowami uczestników. Podczas szalonego biegu po zatłoczonym mieście, musieli przypomnieć sobie wydarzenia z poprzednich odcinków i rozwiązać zagadki związane ze stolicą Uzbekistanu. Rzęsista ulewa skutecznie utrudniała zadanie i kompletnie nie chłodziła rozpalonych głów ścigających się par. Gorączkowe poszukiwania na Bazarze Chorsu – jednym z najstarszych targowisk Azji Środkowej, kuchenne wyzwanie w olbrzymiej niczym hangar restauracji serwującej pilaw i gonitwa na złamanie karku w taszkenckim metrze, dały duetom odpowiedź na pytanie, gdzie został ukryty złoty amulet o wartości 25 tys. zł. Po stoczeniu walki o ten drogocenny przedmiot, rozpoczął się finałowy bieg. Która para jako pierwsza dotarła na metę i mogła przy dźwięku bojowych bębnów, w cieniu gigantycznego feniksa, świętować zwycięstwo w kolejnej edycji programu “Azja Express”?

EMISJA 13. FINAŁOWEGO ODCINKA: 27 maja, sobota, godz. 20:00, TVN i Player.pl

Również w sobotę prawdziwa gratka dla fanów formatu! Tuż po emisji odcinka finałowego programu “Azja Express” w telewizji TVN, zapraszamy do serwisu VOD.pl na odcinek specjalny – „Azja Express – po powrocie”.

PREMIERA: 27 MAJA, SOBOTA, GODZ. 21:35, SERWIS VOD.PL

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *