MediaZapowiedzi TV

Bajkowa Majówka w Romance TV

Kanał Romance TV sprawia, że jego widzowie przyjemnie spędzają czas przed telewizorami i choć na chwilę odrywają się od szarej i nudnej rzeczywistości. Oglądając różnorodne filmy i seriale, przenoszą się do odległych czasów, przepięknych i malowniczych krain i razem ze swymi ulubionymi bohaterami przeżywają wielkie emocje: od miłości i namiętności po zdradę i nienawiść. Podczas tegorocznej Majówki stacja pokaże cykl „Cudowny świat baśni” i przeniesie widzów do zaczarowanego świata baśni, wielkich uczuć i pozytywnych zakończeń.

 

Na Majówkę, od 1 do 3 maja Romance TV zaprasza do magicznego świata cudownych baśni, gdzie pokaże współczesne oraz pięknie i kolorowo zaaranżowane adaptacje znanych baśni – 1001 nocy, o Calineczce, Kopciuszku oraz Pięknej i Bestii. Dodatkowo w poniedziałek, 3 maja, o godzinie 20.00 stacja zaprezentuje premierę najnowszej adaptacji znanej baśni braci Grimm „Ogród Pani Zimy”.

Baśnie 1001 nocy
Le mille e una notte: Aladino e Sherazade
Włochy 2012
Emisja: sobota, 1 maja o godz. 21:50

Młoda księżniczka Szeherezada wędruje po świecie w poszukiwaniu swego zaginionego męża. Pewnego dnia przybywa do pałacu bezdusznego, okrutnego władcy, który skazuje ją na śmierć. Ponieważ jednak dziewczyna mówi mu, że zna fantastyczne opowiadanie, którego każdy słucha z zapartym tchem, władca zgadza się jej wysłuchać. Szeherezada snuje opowieść o szewcu i księżniczce, którzy się w sobie zakochali, ale – by być razem – najpierw musieli się rozstać.

Kopciuszek – miłosna baśń w Rzymie
Cenerentola
Włochy 2011
Emisja: niedziela, 2 maja o godz. 21:55

Rzym, wczesne lata 50. XX wieku. Trzynastoletnia Aurora, utalentowana pianistka, wychowuje się pod opieką zapracowanego ojca, który po śmierci żony zatrudnił Irenę, antypatyczną i złośliwą pomoc domową, z którą później się ożeni. Kiedy umiera ojciec Aurory, Irene nie chce wypłacić znienawidzonej pasierbicy należnej jej części spadku. Zamiast tego przekształca ich rodzinny dom w hotel. Aurora musi zrezygnować ze szkoły muzycznej i pracuje jako pomoc kuchenna. Jest poza tym narażona na ciągłe szykanowanie przez przyrodnie siostry, Lucię i Teresinę.

Ogród Pani Zimy
Frau Holles Garten
Niemcy 2019
Premiera: poniedziałek, 3 maja o godz. 20:00

Przed nowym kierownictwem ogrodu botanicznego, gdzie pracuje Mia Goldig, stoi nie lada zadanie – pozyskać jak najwięcej majętnych sponsorów. Młodej, nieśmiałej szefowej ogrodu zadanie to wydaje się niewykonalne – kocha rośliny, ale nie bardzo umie postępować z ludźmi. Gdy jest ich więcej, Mia zaczyna się jąkać – całkiem inaczej niż jej pewna siebie siostra. Matka Mii, Helena, dotychczasowa dyrektorka ogrodu ma zamiar zrezygnować ze stanowiska i szuka godnej siebie następczyni. Jej wybór pada na siostrę Mii, ambitną Marissę. Ale Marissy wcale nie obchodzi los instytucji, jest niesamowitą intrygantką, czego Helene nie zauważa. Jednak uwadze Pani Zimy, dobremu duszkowi ogrodu, która prowadzi tam swój sklepik, nic nie umyka…

Piękna i bestia
La bella e la bestia
Włochy 2014
Emisja: poniedziałek, 3 maja o godz. 21:50

Francja, koniec XVIII wieku. Bella Dubois, niewinna, młoda kobieta o dobrym sercu, pragnie ocalić zadłużonego ojca. Proponuje Leonowi Dalville, mężczyźnie, który chce jej ojcu zgotować okrutny los, że zostanie jego służką. Mężczyzna jest bezdusznym, mściwym człowiekiem, jednak godzi się na propozycję dziewczyny. Odkąd stracił w pożarze ukochaną żonę, a jego twarz pokrywają blizny po poparzeniach, nienawidzi całego świata i nic go już nie cieszy. Kiedy jego przebiegła kuzynka Helene namawia go na zakład, zaczyna się gra o serce Belli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *