Bartek Godusławski zastępcą redaktora naczelnego Business Insider Polska

Bartek Godusławski zostanie nowym zastępcą redaktora naczelnego Business Insider Polska. Pracę w redakcji rozpocznie najpóźniej 1 października 2020 roku. Piotr Pilewski, który do tej pory pełnił tę funkcję, z początkiem lipca objął stanowisko zastępcy redaktora naczelnego ds. online Forbes Polska.

Bartek Godusławski przechodzi do Business Insider Polska z Dziennika Gazety Prawnej, gdzie pracował przez ponad 3 lata jako dziennikarz ekonomiczny oraz śledczy zajmujący się sprawami gospodarczymi. Był koordynatorem projektu „Śledztwa DGP”, a od stycznia tego roku również wiceszefem działu Kraj Świat i Gospodarka oraz szefem działu Gospodarka i Klimat. Wcześniej przez 7 lat pracował w PAP Biznes, a następnie przez 2,5 roku w „Pulsie Biznesu”, gdzie zajmował się makroekonomią, finansami publicznymi oraz polityką pieniężną oraz tematami z pogranicza polityki i biznesu.

 

 

Doświadczenia ostatnich miesięcy brutalnie weryfikują wiele strategii i modeli biznesowych, co w oczywisty sposób zwiększa potrzebę zdobywnia nowej wiedzy. W ekstremalnie trudnych dla całej gospodarki czasach wiarygodna, rzetelna i pogłębiona analitycznie informacja zyskuje na wartości. Wzmacniając zespół doświadczeniem i merytoryczną wiedzą Bartka, będziemy w stanie z jeszcze większą precyzją dostarczać naszym czytelnikom taki zestaw informacji, który pozwoli precyzyjnie zrozumieć i przewidzieć kierunek zachądzących zmian mówi Mikołaj Kunica, redaktor naczelny Business Insider Polska.

W ostatnich latach Bartek Godusławski był wyróżniany licznymi nagrodami dziennikarskimi. W 2016 r. został laureatem Grand Press Economy. W sumie był do tej nagrody nominowany czterokrotnie w 2014, 2015, 2016 i 2018 r. W 2018 r. zdobył „Nagrodę Dziennikarską Związku Banku Polskich im. Mariana Krzaka”, a w konkursie im. Władysława Grabskiego, organizowanym przez Narodowy Bank Polski, został „Dziennikarzem Ekonomicznym 2018 roku”. W tym roku został finalistą „Nagrody Dziennikarstwa Ekonomicznego Press Club Polska” oraz był nominowany do „Nagrody im. Dariusza Fikusa”.

Piotr Pilewski jest dziennikarzem z ponad 15-letnim doświadczeniem w mediach elektronicznych. Z Business Insider Polska był związany od kwietnia 2016 r., czyli od startu serwisu. Najpierw jako szef newsroomu, a później jako z-ca redaktora naczelnego. Przez ponad pół roku pełnił także obowiązki redaktora naczelnego BI. Był odpowiedzialny m.in. za rozwój marki i zarządzanie zespołem. Wcześniej przez trzy lata kierował Redakcją Informacji w Polskim Radiu RDC, gdzie odpowiadał za zarządzanie pracą ponad 30-osobowego zespołu. Pracował też w Radiu Tok FM, portalu Money.pl i Radiu ESKA. Od 2020 r. prowadzi zajęcia na Uniwersytecie Warszawskim z przedmiotu Nowe media.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *