Bear Grylls kontra rekiny – jubileuszowy Shark Week na Discovery Channel

Wyjątkowy Shark Week w tym roku wypływa na głębsze niż kiedykolwiek wody! To wszystko za sprawą okrągłej, 30. rocznicy słynnej amerykańskiej serii Discovery, która nadawana jest w Polsce i w ponad 70 innych krajach na całym świecie. Przed nami tydzień nowych, fascynujących i często mrożących krew w żyłach opowieści o tych budzących grozę stworzeniach. Programy zrealizowane z największym rozmachem i z udziałem uznanych naukowców, specjalistów od rekinów oraz osobowości telewizyjnych. Wśród nich m.in. gwiazda światowego formatu, prawdziwa żywa legenda, podróżnik i ekspert sztuki survivalowej – Bear Grylls, który na oczach widzów stanie w szranki z najgroźniejszym drapieżnikiem oceanów.

 

 

Programy z serii Shark Week będzie można oglądać na Discovery Channel od poniedziałku, 23 lipca – codziennie o godzinie 17:00, aż do niedzieli, 29 lipca, kiedy to zobaczymy program „Bear Grylls kontra rekiny”.

 

 

Jubileuszowa seria będzie bogata w całkowicie nowe opowieści o rekinach, które ponownie zabiorą widzów w miejsca, w jakich dotąd nie gościła jeszcze żadna kamera. Dzięki ulepszonej technologii Shark Cam podejrzymy prywatne życie żarłacza tępogłowego czy rekina młota, a także wyruszymy na poszukiwanie gigantycznych rekinów na wodach kubańskich, które były kiedyś zamknięte dla osób z zewnątrz. Poznamy najbardziej przełomowe rozwiązania techniczne stosowane w badaniach rekinów oraz zobaczymy zniewalające obrazy niektórych najbardziej unikatowych gatunków tych tajemniczych stworzeń. A to zaledwie namiastka tego, co czeka widzów Discovery Channel w ostatnim tygodniu lipca.

Polską serię otworzy program „Rekin w wielkim mieście: Nowy Jork” (poniedziałek, 23 lipca, godz. 17:00), w którym poznamy biologa Craiga O’Connella. Zaobserwował on pewną zmianę w liczebności żarłacza białego u wybrzeży Nowego Jorku. Przez lata odnotowywano coraz mniej tych drapieżnych ryb. Naukowiec chce ustalić dlaczego tendencja malejąca tak nagle się odmieniła? Co spowodowało, że liczba żarłacza białego wzrosła? Craig O’Connell postara się rozwikłać tę zagadkę i ustalić powody tej zmiany.

W propozycjach programowych z okazji 30. okrągłej rocznicy Shark Week nie zabraknie również wielkich gwiazd sportu. W dokumencie „Zapasy z rekinem” (sobota, 27 lipca, godz. 17:00) zobaczymy amerykańską judoczkę, mistrzynię olimpijską i wielką gwiazdę MMA i WWE – Rondę Rousey. Przechodzi ona rygorystyczne szkolenie po to, aby stanąć twarzą w twarz ze swoim najgroźniejszym przeciwnikiem. Najszybszym i najczęściej gryzącym rekinem świata oraz największym bojownikiem morza – rekinem ostronosym. Na początku w klatce, u wybrzeży Fidżi – Rousey wpływa do kręgu kilku mniejszych gatunków rekinów, aby podczas kulminacyjnego wydarzenia w Nowej Zelandii pływać poza klatką z wielkim rekinem ostronosym. Ronda chce udowodnić, że jest w stanie ujarzmić swoje lęki, pobudzić ducha walki i zwyciężyć w obliczu nawet największych wątpliwości.

Z kolei zwieńczeniem wyjątkowej serii będzie program „Bear Grylls kontra rekiny” (niedziela, 29 lipca, godz. 17:00). Światowej sławy „łowca adrenaliny” przetrwał w wielu ekstremalnie trudnych warunkach — od skutego lodem szczytu Mount Everest do palących piasków Sahary. Ale co się wydarzy, kiedy przyjdzie mu stanąć twarzą w twarz z rekinami, „goszcząc” w ich naturalnym środowisku? Będzie to największy sprawdzian jego umiejętności w bezpośredniej konfrontacji z najgroźniejszym drapieżnikiem oceanów. W programie sam przyznaje „Widzieliście mnie w różnych szalonych sytuacjach”, po czym robi coś ekstremalnie szalonego. Wrzuca do wód w obszarze Trójkąta Bermudzkiego krew i wnętrzności, aby wywołać w rekinach szał jedzenia, a potem wykonuje salto w rekinie mrowie… Bez wątpienia będzie to program dla widzów o mocnych nerwach!

Te i wiele innych ciekawych programów, takich jak: „Monstrualne rekiny”, „Rekin olbrzym”, „Skazani na pożarcie”, które umożliwią podglądanie tych tajemniczych i zarazem przerażających stworzeń w ich naturalnym świecie już dziś na Discovery Channel

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *