Dorota Kamińska w obsadzie serialu „Lombard. Życie pod zastaw”

Dorota Kamińska zagra w trzecim sezonie serialu TV Puls „Lombard. Życie pod zastaw”, którego producentem wykonawczym jest Studio A. Zdjęcia z udziałem aktorki ruszają na początku sierpnia. Premiera nowego sezonu w TV Puls już tej jesieni!

 

Foto: Justyna Gołaszewska

 

– Niebawem zaczynam zdjęcia do serialu „Lombard. Życie pod zastaw”. Bardzo się cieszę, że ponownie spotkam się na planie ze Zbigniewem Buczkowskim. Razem zagraliśmy przed laty w kultowym filmie Wojciecha Wójcika „Karate po polsku”. Teraz znów będziemy pracować ze sobą; lata minęły, a my ze Zbyszkiem wciąż tak samo młodzi śmieje się Dorota Kamińska.

W „Lombardzie…” Dorota Kamińska wcieli się w Kornelię, matkę Maćka. Bohater ten pojawił się w drugim sezonie i został wspólnikiem Kazimierza (Zbigniew Buczkowski), otwierając filię lombardu.

W nadchodzącym trzecim sezonie matka Maćka przylatuje do Polski, po długim pobycie w USA. Widzowie na pewno nie pozostaną wobec niej obojętni, gdyż jako barwna i charakterystyczna postać będzie wzbudzać duże emocje. Nieoczekiwanie zacznie się Maćkowi we wszystko wtrącać, a najchętniej ułożyłaby życie ukochanemu synowi po swojemu. Zaowocuje to serią zabawnych sytuacji.

W serialu, oprócz Doroty Kamińskiej, grają: Zbigniew BuczkowskiHenryk GołębiewskiMagdalena Waligórska-LisieckaMichał ChorosińskiDominika Skoczylas, Jerzy Górski, Mateusz Murański, Agata Szafrańska i inni. Produkcja cieszy się ogromną popularnością wśród widzów, którzy po pierwszym sezonie emisji przyznali „Lombardowi…” Telekamerę Tele Tygodnia 2018.

W trzecim sezonie pojawi się wiele nowych wątków: nieoczekiwany zwrot w życiu Mariusza (Michał Chorosiński), perypetie Adka (Mateusz Murański), który zmierzy się z wielkim wyzwaniem, a także miłosne rozterki Marty i Lolka (Agata Szafrańska i Jerzy Górski). Nie zabraknie Andżeli (Dominika Skoczylas), która będzie starała ułożyć sobie życie po rozstaniu z Cezarym, w lombardzie nadal częstym gościem będzie Ziutek (Henryk Gołębiewski). Nad wszystkimi będzie czuwał niezastąpiony Kazimierz, grany przez Zbigniewa Buczkowskiego. Pojawią się również nowe postaci.

Tradycyjnie widzowie TV Puls poznają też losy nowych klientów lombardu, których poszczególne historie będą stanowić wątki kolejnych odcinków.

Dorota Kamińska

Absolwentka PWST w Warszawie, aktorka teatralna, filmowa i serialowa. Zagrała kilkadziesiąt ról, z najważniejszych produkcji należy wymienić: filmy – „Barwy ochronne” Krzysztofa Zanussiego, „Karate po polsku” Wojciecha Wójcika, „Och, Karol” Romana Załuskiego, „Pręgi” Magdaleny Piekorz, seriale – m.in. „Fitness Club”, „Plebania”, „W labiryncie”, „Klan” czy „Fala zbrodni”. W 2005 roku otrzymała nominację do ORŁÓW (Nagrody Polskiej Akademii Filmowej) w kategorii „Najlepsza Drugoplanowa Rola Kobieca” za „Pręgi”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *