Benefis Janusza Gajosa w TVN Fabuła

Już w najbliższy poniedziałek, 23 września 2019, o godzinie 20:00, kanał TVN Fabuła pokaże benefis Janusza Gajosa, zrealizowany w ramach 13. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym. Data emisji jest nieprzypadkowa, ponieważ to właśnie tego dnia aktor obchodzi swoje 80 urodziny.

 

 

 

 

Janusz Gajos to jeden z najbardziej cenionych polskich aktorów. Z okazji jego 80-tych urodzin, podczas 13. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, zrealizowano wyjątkowe spotkanie, które poprowadziła ikona polskiego dziennikarstwa filmowego – Grażyna Torbicka.

Ten wyjątkowy jubileusz zatytułowano „4 x 20” podkreślając w ten sposób, że mimo czterech dwudziestoleci obecności w polskiej kinematografii i na scenach teatralnych, artysta wciąż nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Przyjmuje role ciekawe i kontrowersyjne w filmach takich jak „Kler” Wojciecha Smarzowskiego czy „Ciało” Małgorzaty Szumowskiej.

Aktor w intymnej, ale i pełnej humoru rozmowie, opowiada o początkach swojej kariery. Wspomina pierwsze wrażenia ze scen filmowych i teatralnych oraz towarzyszące temu poczucie, że ma do czynienia z czymś wyjątkowym, przy jednoczesnej świadomości, próżności zawodu, jaki wykonuje. O tym czym jest dla niego wcielenie się w rolę, opowiada nie kryjąc wzruszenia i zakłopotania. Aktor zdradza również, że jego drugą największą pasją jest fotografia i prezentuje prywatne zdjęcia swojego autorstwa.

„Benefis Janusza Gajosa”, poniedziałek, 23 września 2019r. godz. 20:00

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *