Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do TVP

W siedzibie Telewizji Polskiej w Warszawie, 21 grudnia 2017 r. harcerze uroczyście przekazali Betlejemskie Światło Pokoju. Z rąk skautów odebrał je Maciej Stanecki, Członek Zarządu TVP.
 
Ks. Maciej Makuła, kierownik Redakcji Katolickiej, prowadzący tę uroczystość przywitał w siedzibie TVP delegację harcerzy słowami z przesłania bp Józefa Guzdka, Biskupa Polowego Delegata KEP ds. Duszpasterstwa Harcerzy: Tegoroczno hasło sztafety Betlejemskiego Światła Pokoju kieruje nasze myśli także do bliźnich, którym chcemy tą doroczną akcją przypomnieć, że – w Bogu jest światło. Dlatego zaniesiecie je wszędzie (…) by wypełniły się słowa Ewangelii: Tak niech świeci wasze światło przed ludźmi, aby widzieli wasze dobre uczynki i chwalili Ojca waszego, który jest w niebie (Mt 5, 16).”
Harcerze z całej Europy przekazują Betlejemskie Światło Pokoju z kraju do kraju, jako znak pojednania, miłosierdzia i zrozumienia pomiędzy narodami. W imieniu pracowników TVP, światło z rąk skautów, odebrał Maciej Stanecki, Członek Zarządu TVP. Betlejemskie Światło Pokoju zagości dziś w głównych programach informacyjnych.
– Wędrówce Betlejemskiego Światła Pokoju – znaku braterstwa, jedności i miłosierdzia, zawsze towarzyszy szczególne hasło, w tym roku brzmi ono „W Tobie jest światło”. Sztafeta Światła, którą w imieniu Telewizji Polskiej z dumą, radością, ale i odpowiedzialnością przyjmuję, pozwala nam rozjaśnić serca i domy milionów naszych widzów – podkreślił Maciej Stanecki.
Tradycję Betlejemskiego Światła Pokoju ZHP podtrzymuje już od dwudziestu siedmiu lat. Jak co roku, światło odbierane jest od słowackich skautów, a jego przekazanie odbywa się naprzemiennie raz na Słowacji raz w Polsce. Niosąc lampiony ze Światłem do parafii, szkół, szpitali, urzędów i domów, dzielą się radosną nowiną i krzewią największe uniwersalne wartości braterstwa i pokoju. Płomień Zapalony w Grocie Narodzenia Pańskiego dzięki polskim harcerzom trafił także do Prezydenta, Premiera i Sejmu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *