Wiosna 2018 TVP HD

W TVP HD tej wiosny premiera serialu sensacyjnego „Ekstradycja”, tym razem w nowej cyfrowej odsłonie. Serial w reżyserii Wojciecha Wójcika z Markiem Kondratem w roli komisarza Olgierda Halskiego znakomicie oddaje rzeczywistość polskiego świata przestępczego lat 90. Halski, choć sam nie ma kryształowego charakteru, jest znakomitym gliną, tropiącym z sukcesem warszawską mafię.
 

 
Wśród nowości TVP HD znajdzie się program „Gwiazdy kina” (piątek, godz. 20:55, od 23 lutego), dokumentalna dwunastoodcinkowa seria, pokazująca przebieg kariery filmowej największych współczesnych gwiazd ekranu. Prześledzimy drogę na szczyt popularności oraz najważniejsze sceny z filmów takich gwiazd: jak Leonardo DiCaprio, Kirsten Dunst, Tom Cruise, Angelina Jolie, Will Smith, Brad Pitt czy Natalie Portman.
TVP HD poleca weekendowe pasmo filmowe, w sobotę o godz. 22:10 i w niedzielę o 20:10. W sobotniej ofercie znajdą się ciekawe filmy z polskimi i światowymi gwiazdami kina, np.: „Droga do zapomnienia” z Colinem Firthem i Nicole Kidman, „Miłość na wybiegu” z Karoliną Gorczycą i Marcinem Dorocińskim oraz „Przed egzekucją” – z Seanem Pennem i oscarową rolą Susan Sarandon. W niedziele TVP HD zaprasza na thrillery i filmy sensacyjne.
We wtorkowym paśmie filmowym o godz. 21:40 kino rodzinne, komedie i dramaty obyczajowe, m.in. opowieść o słynnej modelce Waris Dirie „Kwiat pustyni” oraz dramaty poruszające ważne tematy różnic kulturowych „Trishna” i „Zakazana żona”.
W weekendy wielbicieli seriali TVP HD zaprosi na najnowszą produkcję TVP o trójce młodych przyjaciół wkraczających w dorosłość – „Za marzenia”, drugi sezon zagadek kryminalnych z sympatycznym Ojcem Brownem, oraz na premierowe odcinki „M jak miłość” i „Na sygnale”.
TVP HD proponuje też pasmo serialowe w poniedziałki, środy i czwartki od godz. 21:35, a w nim wyczekiwaną kontynuację losów bohaterów znad rozlewiska „Pensjonat nad rozlewiskiem” (poniedziałek), najnowsze sezony „Ojca Mateusza” i „Komisarza Alexa” (środa) oraz „rodzinki.pl” i „O mnie się nie martw” (czwartek). W paśmie porannym od poniedziałku do czwartku można będzie oglądać seriale, które podbiły serca widzów: „Koronę królów”, „Wspaniałe stulecie” i „Na sygnale”.
REKONSTRUKCJE
EKSTRADYCJA  PREMIERA
Zrekonstruowany cyfrowo serial sensacyjny „Ekstradycja” w reżyserii Wojciecha Wójcika z Markiem Kondratem w roli komisarza Olgierda Halskiego. Serial znakomicie oddaje rzeczywistość polskiego świata przestępczego lat 90. Oprócz Marka Kondrata interesujące kreacje stworzyli też Witold Dębicki jako zwierzchnik Halskiego czy Krzysztof Kolberger w roli szefa UOP-u.
Produkcja: Polska 1995
Reżyseria: Wojciech Wójcik
W obsadzie: Marek Kondrat, Małgorzata Pieczyńska, Alosza Awdiejew, Witold Dębicki, Renata Dancewicz
ROZRYWKA
GWIAZDY KINA PREMIERA – TYLKO W TVP HD
Piątek, godz. 20:55 (od 23 lutego)
„Gwiazdy kina” to dokumentalna dwunastoodcinkowa seria pokazująca przebieg kariery filmowej największych współczesnych gwiazd ekranu. Prześledzimy drogę na szczyt popularności oraz najważniejsze sceny z filmów takich gwiazd jak: Robert Downey Jr., Keira Knightley, Leonardo DiCaprio, Tom Cruise, Angelina Jolie, Kristen Stewart, Brad Pitt czy Natalie Portman. Każdy z odcinków poświęcony jest innemu aktorowi, śledzimy początki kariery, wzloty i upadki oraz sceny z najważniejszych produkcji, które stały się światowymi hitami. W programie, również mniej znane filmy wielkich gwiazd. Będzie to okazja do powrotu do kultowych już scen z filmów „Titanic”, „Pretty Woman”, „Urodzony 4 lipca”, ale też do bardziej współczesnych obrazów jak „Zmierzch” i „Iron Man”, które również zdążyły przeniknąć do wyobraźni widzów. Każdy odcinek uzupełniony jest wypowiedziami profesjonalistów z branży, dziennikarzy i krytyków filmowych.
Produkcja: Wielka Brytania 2013
FILMY W TVP HD
KOMEDIE
MIŁOŚĆ NA WYBIEGU PREMIERA
Komedia romantyczna o współczesnym Kopciuszku w wielkim świecie mody. Główna bohaterka, 20-letnia Julia (Karolina Gorczyca), za wszelką cenę chce się wyrwać z prowincji do wielkiego świata. Oblewa egzaminy na studia, lecz udaje jej się zaczepić w Warszawie. Szybko zostaje dostrzeżona przez właścicielkę prestiżowej agencji modelek, Marlenę Brodzką. Niedoświadczona dziewczyna trafia do pełnego blichtru świata mody i kolorowych magazynów. Podczas wyjazdu na Maderę poznaje przystojnego fotografa Kacpra (Marcin Dorociński).
Polska 2008
Reżyseria: Krzysztof Lang
W obsadzie: Karolina Gorczyca, Marcin Dorociński, Urszula Grabowska, Izabela Kuna, Tomasz Karolak, Sonia Bohosiewicz, Barbara Brylska
POKAŻ KOTKU, CO MASZ W ŚRODKU PREMIERA
Komedia pomyłek, w której w wyniku zaskakującego splotu różnych wydarzeń, łączą się losy wszystkich bohaterów filmu. Na czoło całej galerii barwnych postaci wysuwają się dwaj bracia: Andrzej Zientara i Zygmunt Zientara, których życie wywraca się do góry nogami. Ich ojciec postanawia się ożenić z tajemniczą nieznajomą, lecz nagle giną wszystkie jego oszczędności. Andrzej, chcąc odzyskać stracone pieniądze, porywa podejrzaną o kradzież dziewczynę, lecz natychmiast się w niej zakochuje.
Polska 2011
Reżyseria: Sławomir Kryński
W obsadzie: Krzysztof Stelmaszyk, Jacek Borusiński, Marian Dzięgiel, Delfina Wilkońska, Małgorzata Buczkowska, Jan Frycz, Grażyna Szapołowska, Jacek Braciak, Katarzyna Cynke.
PODMIENIONY NARZECZONY TYLKO W TVP HD
Ariel pracuje jako prezenterka radiowa, doradza słuchaczom w sprawach uczuć i związków. Opiera się przy tym na własnych doświadczeniach i opowiada o swoim idealnym chłopaku Jonathanie. Kiedy Jonathan zrywa z nią w noc przed wielką galą radiową, Ariel jest zbyt zawstydzona i upokorzona, by powiedzieć wszystkim prawdę.
Produkcja: USA, 2015
Reżyseria: Ron Oliver
W obsadzie: Heather Morris, Jonathan Bennett, Teri Polo, Oscar Nunez
KOPCIUSZEK Z PRZYPADKU TYLKO W TVP HD
Klasyczna historia o Kopciuszku z przymrużeniem oka. Nora wiedzie w wielkim mieście życie, które odbiega od jej dawnych bajkowych wyobrażeń. Pracuje jako wieczna stażystka w agencji reklamowej i nie ma szans na to, aby w jej życiu wydarzyło się coś wyjątkowego. Kiedy pewnego dnia do jej drzwi puka kuzynka Emily, luksusowa dziewczyna do towarzystwa, nudna egzystencja Nory może w końcu się odmienić. Emily przechodzi zatrucie pokarmowe i nie może pójść spotkanie z ważnym klientem. Ale może zastąpi ją Nora? Nieśmiała dziewczyna nie umie odmówić. Ważnym klientem okazuje się być uroczy milioner Max, który zakochuje się w trochę niezdarnej, ale szczerej i naturalnej Norze. Od tego wieczoru, Max usiłuje odnaleźć dziewczynę, która skradła mu serce, szkoda tylko, że nie zauważa stażystki, która pracuje w jego agencji…
Produkcja: Niemcy, 2015
Reżyseria: Florian Knittel
W obsadzie: Mira Bartuschek, Birte Glang, Alexander Khuon
FILMY OBYCZAJOWE
DROGA DO ZAPOMNIENIA PREMIERA
Wielka Sobota, 31 marca, godz. 22:10
Ekranizacja autobiograficznej powieści „The Railway Man” napisanej przez brytyjskiego oficera armii, jeńca wojennego podczas II wojny światowej w Japonii. W rolach głównych dwoje laureatów Oscara: Colin Firth i Nicole Kidman. Eric Lomax w obozie jenieckim pracuje przy budowie Kolei Śmierci. Był oficerem korpusu łączności i jako specjalista w tej dziedzinie, konstruuje w obozie radio. Odbiornik zostaje jednak przechwycony przez strażników, a Lomax ponosi dotkliwą karę.
Produkcja: Australia / Wielka Brytania 2013
Reżyseria: Jonathan Teplitzky
W obsadzie: Colin Firth, Nicole Kidman, Jeremy Irvine, Stella Skarsgard, Michael MacKenzie, Jeffrey Daunton
ZAKAZANA ŻONA PREMIERA
Verena Wermuth, znana fotoreporterka z Wiednia zakochuje się z wzajemnością w Khalidzie, arabskim szejku z Dubaju. Khalid jest przedstawicielem emiratu i Arabskiego Funduszu Rozwoju, prowadzi w Wiedniu negocjacje. Wkrótce Verena służbowo leci do Dubaju, gdzie ma zrobić serię zdjęć na zamówienie. Postanawia odwiedzić Khalida i zrobić mu niespodziankę.
Produkcja: Austria/Niemcy 2013
Reżyseria: HansjorgThurn
W obsadzie: Alexandra Neldel, Mido Hamada, Deniz Cooper, Andreas Lust, Maya Henselek
KWIAT PUSTYNI PREMIERA
Adaptacja bestsellerowej autobiograficznej powieści supermodelki Waris Dirie. Niezwykła historia życia dziewczyny, która przeszła przez piekło zanim osiągnęła sukces i szczęście. Imię autorki – Waris – w języku somalijskim oznacza „kwiat pustyni”, stąd właśnie tytuł jej książki. Urodzona w jednej z koczowniczych osad dziewczynka, w wieku zaledwie kliku lat zostaje poddana rytualnemu obrzezaniu, okaleczającym ją na wiele lat. W wieku 13 lat zostaje sprzedana przez rodzinę i poślubia znacznie starszego mężczyznę. Waris ucieka i pieszo dociera przez pustynię do Mogadiszu. Stamtąd dostaje się do Londynu, gdzie ciężko pracuje jako służąca, a później w barze szybkiej obsługi. Dostrzega ją fotograf, który proponuje sesję zdjęciową. Tak otwierają się przed nią drzwi do kariery w świecie mody.
Produkcja: Austria, Niemcy , Wielka Brytania 2009
Reżyseria: Sherry Horman
W obsadzie : Liya Kabede, Sally Hawkins, Craig Parkinson, Juliet Stevenson
PRZED EGZEKUCJĄ PREMIERA
Dramat obyczajowy z przejmującymi kreacjami Seana Penna i Susan Sarandon, która za
swoją rolę otrzymała Oscara. Matt, młody chłopak skazany na śmierć za gwałt i zamordowanie pary nastolatków, zwraca się do katolickiej zakonnicy z prośbą o pomoc. Twierdzi, że jest niewinny. Siostra Helen stara się go pocieszyć i zrozumieć. Gdy zabiegający o powtórną elekcję gubernator nakazuje przyspieszenie egzekucji Matta, siostra Helen znajduje mu obrońcę i podejmuje walkę o ułaskawienie. Z jednej strony współczuje chłopakowi, zaś z drugiej, żałuje ofiar i ich rodzin, przepełnionych bólem i mających potrzebę uzyskania zadośćuczynienia za doznaną krzywdę. Siostra próbuje zrozumieć racje obu stron, pogodzić ich sprzeczne interesy, a przede wszystkim dotrzeć do prawdy. Za kanwę scenariusza posłużyły autentyczne wydarzenia opisane w 1994 r. w bestsellerowej książce przez siostrę zakonną Helen Prejean.
Produkcja: USA 1995
Reżyseria: Tim Robbins
W obsadzie: Susan Sarandon, Sean Penn, Robert Prosky, R. Lee Ermey, Celia Weston, Scott Wilson, Roberta Maxwell i inni
THRILLERY I SENSACJA
MORDERCA W NASZYM DOMU PREMIERA – TYLKO W TVP HD
Nastoletnia Rachel zostaje porzucona przez matkę, a jej ojciec i jego nowa żona, Cindy, przyjmują ją z szeroko otwartymi ramionami. Rachel szybko dopasowuje się do rodziny i wszystko znakomicie się układa. Jednak pewnego dnia sklep, w którym pracuje dziewczyna, zostaje napadnięty, jej przyjaciółka zamordowana, a Rachel przywiązana do stołu. Cindy postanawia chronić pasierbicę i pomóc stanąć jej na nogi, niestety z czasem nabiera podejrzeń, że to właśnie Rachel może być prawdziwym zabójcą. Również policja ma wątpliwości: ślady znalezione na miejscu zbrodni nie pokrywają się z zeznaniami dziewczyny.
Produkcja: Kanada 2016
Reżyseria: Jem Garrard
W obsadzie: Josie Davis, Tiera Skovbye, Cameron Bancroft
MOMMY’S LITTLE SECRETS PREMIERA – TYLKO W TVP HD
10 – letni chłopczyk, Erik, ma dość swojego dotychczasowego życia. Czuje się nękany, niedoceniany i niekochany przez matkę i swojego brata. Jego cierpienie nasila się gdy jego brat tonie podczas ich wspólnej kąpieli w przydomowym basenie, a matka obwinia właśnie jego o śmierć swojego ukochanego syna. Kobieta popada w depresję i alkoholizm, związuje się z przypadkowym mężczyzną. Wtedy Eric musi sam sobie radzić. Znajduje oparcie u rodziny poznanego w parku trenera baseballu, który szczerze przejmuje się losem chłopca. Sprawy się komplikują, gdy Eric wściekły na nowego partnera swojej matki pociąga za spust pistoletu.
Produkcja: Kanada 2016
Reżyseria: Curtis Crawford
W obsadzie: Bree Williamson, Peter DaCunha, Auden Larrat
URODZINOWY KOSZMAR PREMIERA
Abbey ma 16 lat i przechodzi okres młodzieńczego buntu. Pewnego wieczora po burzliwej dyskusji rodzinnej, dziewczyna wymyka się z domu, mając w głowie plan ucieczki. Wyrusza do Arizony na spotkanie z 23 – letnim przystojnym Gavinem, którego poznała w internecie. Choć nigdy się nie widzieli i znają się jedynie ze zdjęć, nastolatka ufa mu bezgranicznie. Ale kiedy Abbey spotyka się z chłopakiem, odkrywa, że zataił przed nią swój wiek i jest znacznie od niej starszy. Wtedy uświadamia sobie, że padła ofiarą oszusta. Tymczasem Julia, agentka FBI, poszukuje zaginionej córki. Przeszukując dane z jej komputera wpada na trop Gavina. Musi działać błyskawicznie. Podejrzewa bowiem, że porywacz Abbey mści się za sprawy z przeszłości i jest bardzo niebezpieczny.
Produkcja: USA 2015
Reżyseria: Michael Feifer
W obsadzie: Lizze Broadway, Mark Hapka, David Starzyk, Jay Pickett, Jason Sims – Prewitt, Greg Evigan,
ZDRADZONA PRZYJAŹŃ PREMIERA
Monica przeżyła tragiczny wypadek samochodowy, w którym zginął jej mąż. Mimo cierpienia, nie poddała się. Jednak po kilku latach zaczyna jej doskwierać samotność, pragnie też, by jej córka miała ojca. Losem Moniki przejmuje się jej współpracownica i zarazem najlepsza przyjaciółka, Lisa, która pewnego razu przedstawia jej przystojnego Kevina. Monica zakochuje się i szybko wychodzi za niego za mąż. Wkrótce okazuje się, że Kevin wcale nie jest tym za kogo się podaje, ale również Lisa nie jest prawdziwą przyjaciółką. Monica zaczyna cierpieć na silne bóle głowy i halucynacje. Mąż postanawia umieścić świeżo poślubioną żonę w zakładzie psychiatrycznym. Przerażona Monica próbuje dowiedzieć się prawdy o Kevinie. Odkrywa, że od początku miał wobec niej podłe zamiary: chodziło mu jedynie o jej dom i pieniądze.
Produkcja: USA 2015
Reżyseria: Michael Feifer
W obsadzie: Lynn Collins, Adam Kaufman, Bree Williamson, Joanna Cassidy, Richard Cox
JEZIORAK PREMIERA
Policjantka z prowincjonalnego miasteczka, podkomisarz Iza Dereń (Jowita Budnik), która jest w zaawansowanej ciąży, prowadzi śledztwo w sprawie zagadkowej śmierci ukraińskiej prostytutki. Równocześnie trwają poszukiwania dwóch policjantów, zaginionych na służbie. Jeden z nich jest partnerem Izy i ojcem mających niebawem się narodzić bliźniąt. Trop prowadzi do wysoko postawionych biznesmenów i establishmentu z pobliskiego Olsztyna. „Jeziorak” to debiut kinowy Michała Otłowskiego, mający wszelkie atrybuty dobrego kryminału, entuzjastycznie przyjęty przez krytykę.
Produkcja: Polska 2014
Reżyseria: Michał Otłowski
W obsadzie: Jowita Budnik, Sebastian Fabijański, Mariusz Bonaszewski, Agata Buzek, Łukasz Simlat
PRZEŁOMY MISSOURI PREMIERA
W dolinie rzeki Missouri grasuje banda koniokradów, dowodzona przez Toma Logana (Jack Nicholson). Na pionierskich terenach nie ma jeszcze zawodowych stróżów prawa. Porządku publicznego pilnują wybierani przez miejscowych osadników, a w istocie opłacani przez najbogatszych, tzw. regulatorzy, pełniący jednocześnie funkcje szeryfa, sędziego i kata. Jednym z nich jest bezwzględny Robert Lee Clayton (Marlon Brando), którego angażuje rządzący okolicą chciwy właściciel ziemski, David Braxton. Tymczasem Tom Logan i jego ludzie planują wielką kradzież koni z posterunku kanadyjskiej Królewskiej Policji Konnej. „Przełomy Missouri” to nietypowy western, który przeczy wszelkim kanonom tego gatunku, gdzie obowiązuje reguła walki dobra ze złem i gdzie dobro zawsze zwycięża. Tym razem, w pełnym okrucieństwa filmie Arthura Penna panuje zło i zło walczy ze złem.
Produkcja: USA 1976
Reżyseria: Arthur Penn
W obsadzie: Marlon Brando, Jack Nicholson, Randy Quaid, Kathleen Lloyd, Frederic Forrest
KOMANDO FOKI PREMIERA
Na Bliskim Wschodzie arabscy terroryści porywają załogę amerykańskiego helikoptera. Elitarna jednostka komandosów pod dowództwem porucznika Jamesa Currana przeprowadza sprawną akcję odbicia zakładników. Zmuszeni do błyskawicznego odwrotu pozostawiają jednak w rękach terrorystów skradzione przez nich rakiety typu Stinger. Z telewizyjnego wywiadu Curran dowiaduje się, że grupą terrorystów o nazwie Al Shuhada kieruje niejaki Ben Shaheed. Curran kontaktuje się z dziennikarką Claire Verens, pół-Libanką, która przeprowadzała wywiad z Shaheedem, by zdobyć informacje na temat miejsca pobytu terrorysty. Komando porucznika Currana wyrusza na kolejną akcję, tym razem do Bejrutu.
Produkcja: USA 1990
Reżyseria: Lewis Teague
W obsadzie: Charlie Sheen, Michael Biehn, Joanne Whalley-Kilmer, Rick Rossovich
SERIALE NA WEEKEND
OJCIEC BROWN (s. 2.) PREMIERA
Niedziela, godz. 21:30
Niezwykle popularny serial produkcji BBC o detektywie w sutannie (Mark Williams), który poza sprawowaniem posługi kapłana zajmuje się rozwiązywaniem najbardziej skomplikowanych zagadek kryminalnych. W każdym odcinku dochodzi do zagadkowej zbrodni lub zuchwałej kradzieży. Równolegle do policyjnego śledztwa, tytułowy bohater, katolicki ksiądz Brown przeprowadza własne, wykorzystując do tego nietypowe metody, dostępne tylko dla niego jako spowiednika. Jego znajomość ludzkiej natury, namiętności, żądz i lęków wyniesiona z konfesjonału pozwala mu na dotarcie do winnego. I jest zawsze o krok przed oficjalnym policyjnym śledztwem! Ojciec Brown do końca pozostaje pełnym empatii duszpasterzem, któremu bardziej niż na ukaraniu złoczyńcy i doprowadzeniu go przed sąd, zależy na nawróceniu go na dobrą drogę.
Produkcja: Wielka Brytania, 2014
W obsadzie: Mark Williams, Sorcha Cusack, Nancy Carroll, Katarzyna Kołeczek, Alex Price
ZA MARZENIA PREMIERA
Sobota, godz. 20:10 (od 19 maja)
Nowy serial TVP to obyczajowo – komediowa historia oparta na książce Karoliny Frankowskiej „Zaczaruj mnie”. Opowiada o wzlotach i upadkach trójki dwudziestosześciolatków mieszkających razem od czasów studiów. Kiedy ich poznajemy, Zosia, Bartek i Anka są na etapie przechodzenia ze studenckiego życia w dorosłość. Stają przed podjęciem decyzji wpływających na całe ich dalsze życie. Co wybrać: wymarzoną pracę, czy harówkę za dużą kasę? Rodzinę czy szaleństwo, imprezy i życie z dnia na dzień? Miłość po grób czy ciągłą pogoń za króliczkiem? W rolach głównych aktorzy znani z popularnych seriali TVP: Maja Bohosiewicz i Anna Karczmarczyk z „Na dobre i na złe” oraz Piotr Nerlewski z „M jak miłość”.
Produkcja: Polska 2018
Reżyseria: Olga Chajdas
W obsadzie: Maja Bohosiewicz, Anna Karczmarczyk, Piotr Nerlewski
SERIALE OD PONIEDZIAŁKU DO CZWARTKU
KORONA KRÓLÓW PREMIERA
Poniedziałek – piątek, godz. 12:55 (od 12 marca)
Pierwszy serial Telewizji Polskiej poświęcony średniowiecznej historii Polski. Opowiada o kulisach władzy Kazimierza Wielkiego, króla Polski w latach 1333-1370, ostatniego władcy z dynastii Piastów. Jest rok 1333. Umiera król Władysław Łokietek zmęczony walką o zjednoczenie podzielonej na dzielnice Polski. Na tronie zasiada jego jedyny żyjący syn – Kazimierz, w którego rolę wciela się Mateusz Król. W tle miłość, dworskie intrygi, trudne relacje z żoną Anną (Marta Bryła) i matką (Halina Łabonarska), zdrady i walka o wpływy.
Produkcja: Polska 2018
Reżyseria: Wojciech Pacyna, Jacek Sołtysiak, Jerzy Krysiak
W obsadzie: Halina Łabonarska, Mateusz Król, Marta Bryła, Paulina Lasota, Robert Gonera, Sławomir Orzechowski, Karolina Piechota
PENSJONAT NAD ROZLEWISKIEM PREMIERA
Poniedziałek, godz. 21:35 (od 9 kwietnia)
Szósta odsłona mazurskiej sagi „Nad rozlewiskiem”, serial o losach Małgosi Jantar, w której postać od początku wciela się Joanna Brodzik. Po śmierci Basi, nad rozlewiskiem wszystko powoli wraca do dawnego rytmu. Spokój jednak nie trwa długo. Małgosia dowiaduje się, że jej matka zaciągnęła ogromny dług i teraz pensjonat może zostać zlicytowany. Wśród gości pojawia się Adam (Mikołaj Krawczyk), przystojny biznesmen, któremu mocniej zabije serce na widok Małgosi. Czy z wzajemnością? Wśród gości specjalnych pensjonatu będą: Zespół Perfect, Karol Strasburger, Anna Popek, Jerzy Bończak.
Produkcja: Polska 2017
Reżyseria: Adek Drabiński
W obsadzie: Joanna Brodzik, Olga Frycz, Anna Czartoryska
OJCIEC MATEUSZ PREMIERA
Środa, godz. 21:35 (od 14 marca)
Cieszący się niezmiennie popularnością już od 10 lat polski serial kryminalno – obyczajowy o przygodach księdza rzymskokatolickiego. Detektyw w sutannie (w tej roli znany i ceniony Artur Żmijewski) wspólnie z zaprzyjaźnionymi policjantami rozwiązuje zagadki kryminalne. Subtelnie, ale skutecznie pomaga policji w dotarciu do sedna nierzadko bardzo skomplikowanych spraw. W 19. sezonie „Ojca Mateusza” widzów zaskoczy szczególnie babcia Lucyna, która zaprzyjaźni się z parą hipisów i przejmie sporo ich nietypowych dla seniorki zwyczajów. Ksiądz Mateusz będzie tropił zabójcę porzucającego ciała w lesie, zamachowca, który upodoba sobie place zabaw i mordercę boksera.
Produkcja: Polska 2018
Reżyseria: Maciej Dejczer, Andrzej Kostenko
W obsadzie: Artur Żmijewski, Kinga Preis, Piotr Polk, Aleksandra Górska, Michał Piela
KOMISARZ ALEX PREMIERA
Środa, godz. 22:35 (od 7 marca)
Polska wersja popularnej na całym świecie austriackiej serii kryminalnej „Komisarz Rex”. Tytułowy Alex to niezwykły pies o zdolnościach, których mógłby mu pozazdrościć niejeden policjant. Jego opiekunem jest komisarz Piotr Górski (Krystian Wieczorek). W 11. sezonie serialu współpracować z nim będą, a także nadal rywalizować o jego względy Lucyna (Magdalena Walach) oraz Nina (Karolina Nolbrzak).
Produkcja: Polska 2018
Reżyseria: Krzysztof Lang
W obsadzie: Krystian Wieczorek, Ireneusz Czop, Magdalena Walach
RODZINKA.PL PREMIERA
czwartek, godz. 21:35 i 22:05 (od 15 marca)
Ciesząca się niesłabnącą popularnością „rodzinka.pl” powraca po raz 12.! To wyjątkowy serial komediowy, który żartobliwymi scenkami komentuje i puentuje problemy współczesnej rodziny. Małgorzata Kożuchowska i Tomasz Karolak pokazują, że rodzicielstwo ma wiele odcieni. Zwłaszcza, że trzej synowie Natalii i Ludwika Boskich dostarczają swoim rodzicom wielu silnych wrażeń i trzeba wiele cierpliwości, żeby nie zwariować.
Produkcja: Polska 2018
Reżyseria: Patrick Yoka
W obsadzie: Małgorzata Kożuchowska, Tomasz Karolak, Maciej Musiał, Adam Zdrójkowski, Mateusz Pawłowski, Agata Kulesza, Jacek Braciak
O MNIE SIĘ NIE MARTW PREMIERA
Czwartek, godz. 22:40 (od 15 marca)
Kolejne perypetie bohaterów – Igi (Joanna Kulig), Marcina (Stefan Pawłowski), Krzysztofa (Paweł Domagała), Sylwii (Aleksandra Adamska) i ich przyjaciół. W najnowszym sezonie bohaterów czeka przeprowadzka do nowego mieszkania, chrzest najmłodszego potomka i bunt Helenki. Będą zawiedzione nadzieje Krzyśka, ponieważ nie zostanie ojcem chrzestnym małego Zbyszka. Pojawi się także Kamil, młodszy brat Kuby, student medycyny, który wpadnie w oko Helence. Nie zabraknie także perypetii sercowych Sylwii Małeckiej.
Produkcja: Polska 2018
W obsadzie: Joanna Kulig, Stefan Pawłowski, Paweł Domagała, Katarzyna Ankudowicz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *