TVPZapowiedzi TV

Wiosna 2018 TVP ABC

Zapraszamy najmłodszych widzów do oglądania kanału TVP ABC, który proponuje kontynuacje ulubionych animacji (np. „Masza i niedźwiedź”, „Super Wings”, „Stacyjkowo” czy „Heidi”) oraz programów (np. „Domisie”, „Zwierzaki Czytaki” czy „Nela Mała Reporterka”). Oto wybrane propozycje, zwłaszcza nowości wśród bajek.
 

 
PROGRAMY
ZWIERZAKI CZYTAKI
niedziela, godz. 15.10, środa godz. 9.55 i 15.10
Nowe odcinki programu, który w ciekawy i zabawny sposób zachęca dzieci do czytania książek. Tytułowe zwierzaki to Rysia, ruda kotka i Szymek, szop pracz. Mieszkają razem z Michałem, który ma z nimi nie lada kłopoty, bowiem są one niesforne i bardzo pomysłowe. Ich szalone koncepcje i wesołe usposobienie spowoduje, że nikt nie będzie się nudził. Bywa jednak taki moment, kiedy w ich mieszkaniu zapada cisza. To czas, kiedy Michał czyta Rysi i Szymkowi książki.
TELERANEK
niedziela, godz. 9.55
Co tydzień nowe odcinki tego kultowego programu Telewizji Polskiej, który po latach powrócił i emitowany jest na antenie TVP ABC. Młodzi prowadzący odwiedzają ciekawe miejsca w całej Polsce, pokazują jak można spędzać czas wolny i czym się zainteresować. Starając się zainspirować widzów, wciąż poszukują nieszablonowych pomysłów i rozwiązań, zapraszając ekspertów w swojej dziedzinie, gwiazdy znane z telewizji i ze sceny muzycznej.
DOMISIE
Emisja: codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 15.45, a także przez cały tydzień o godz. 9.25.
Wiosną zapraszamy do Domisiowa – ulubionej dziecięcej krainy, pełnej barw, bajkowych postaci i wielu przygód, gdzie czekają na najmłodszych Pysia, Amelka, Bazyli, Eryk i Strachowyj.
SUPEŁKOWE ABC
sobota, godz. 9.55, środa godz. 14.15.
Oglądając „Supełkowe ABC”, można uczyć się Polskiego Języka Migowego, by móc porozumieć się z rówieśnikami, którzy żyją w świecie ciszy, dla których słowami są gesty. W tym programie również kukiełkowy teatrzyk z interesującą opowieścią, wspólne pomysłowe prace plastyczne, matematyczny kącik i porady dla rodziców niesłyszących dzieci.
MÓJ ZWIERZYNIEC
poniedziałek, godz. 9.55 i 15.10
Wiosną najmłodsi widzowie TVP ABC będą mogli zobaczyć nowe odcinki „Mojego zwierzyńca”. Jest to edukacyjny program dla dzieci, przedstawiający fascynujący świat dzikich zwierząt żyjących w Polsce. Gospodarzem i narratorem serii jest dr Andrzej Kruszewicz – miłośnik przyrody, świetny gawędziarz, dyrektor Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Warszawie. Cykl ma odkrywać przed dziećmi różnorodność otaczającej je przyrody.
NELA MAŁA REPORTERKA
codziennie, godz. 16.10
Nela ma dwanaście lat. Od piątego roku życia podróżuje po świecie i nagrywa reportaże ze swoich wypraw. Wiosną przypomnimy widzom pierwszą i drugą serię przygód Neli. Nagrywała już m.in.: w Tanzanii, na Zanzibarze, Filipinach, Tajlandii, Malezji, Kambodży, Indonezji, Peru, Boliwii, Chile, Etiopii czy Kenii. Ostatnio, także na Grenlandii, w Laponii  i Norwegii. Dzięki jej reportażom, wszystkie dzieci mogą razem z nią odkrywać świat i przeżywać niesamowite przygody. Wiosną, przypomnimy dwie pierwsze serie przygód małej reporterki.
W KRAINIE BAŚNI
sobota, godz. 14.15.
Wiosna zawita również „W Krainie Baśni“. Co więcej rozgości się w niej na dobre, racząc młodych widzów zupełnie nowymi, baśniowymi odcinkami, których emisję rozpoczynamy w Wielkanoc. A w nich Bajarz i Bajarka wraz z Lechem, Czechem i Rusem ruszą na wędrówkę w poszukiwaniu nowych ziem do zamieszkania przez Słowian. Odkryją legendę „Śpiących rycerzy“. Poznają historię Króla Popiela i Pana Twardowskiego, a także wraz z młodym szewczykiem zmierzą się z budzącym postrach Smokiem Wawelskim. Czy uda im się go pokonać?
MODA NA RODZINĘ
środa, godz. 22.05
Wychowywać, ale jak? Co i jak mówić, by dzieci nas słuchały i rozumiały? Kiedy być domowym lekarzem, a kiedy korzystać z porady specjalisty? Jak planować wydatki na dziecko i nie wydać fortuny? Zdolne i zdrowe dzieci – czego im trzeba? Na te i inne pytania rodzice znajdą odpowiedź w cotygodniowym, telewizyjnym poradniku. W premierowych odcinkach już od 14 marca zajmiemy się m.in.: tematami kontroli rodzicielskiej, ochrony dzieci przed pedofilią i pedofilami, chorobami wypisanymi na twarzy i języku, niejadkami, ale też rodzeństwem bez rywalizacji i sposobami na budowanie trwałego związku. Wspieramy, podpowiadamy i radzimy. Nasz cel: mądrzy rodzice i szczęśliwe dzieci.
Program prowadzą Ewa Pietrzak i Agnieszka Porzezińska – doświadczone mamy i dziennikarki.
JAK TO DZIAŁA?
codziennie, godz. 22.40.
Program popularno – naukowy, którego gospodarzem jest Radek Brzózka. Na przykładzie urządzeń codziennego użytku wyjaśnia podstawowe prawa fizyki, rządzące zjawiskami w otaczającym nas świecie. Dzięki prostym i widowiskowym eksperymentom udowadnia, że nauka nie jest trudna. Angażuje widzów w rozwiązywanie zagadek, które choć na pozór banalnie proste, rzadko miewają oczywistą odpowiedź. W premierowych odcinkach, emitowanych w co drugą niedzielę, Radek Brzózka wyjaśni fizyczną i chemiczną naturę ognia, powie na czym polegać będzie rewolucja związana z samochodem elektrycznym i pokażemy mechanizmy, konsekwencje oraz potencjalne rozwiązania problemu otyłości.
ANIMACJE
SHIMMER AND SHAINE
od 01.03. godz. 16.30
Bliźniaczki Shimmer i Shine są dżinami. Potrafią w jeden dzień spełnić trzy życzenia. Pomagają swojej przyjaciółce, dziewczynce Leah. Razem przeżywają niezwykłe przygody. Okazuje się, że spełnienie trzech życzeń w jeden dzień to bardzo trudne zadanie…
NASZE ZWIERZAKI
od 01.03. godz. 6.05,10.55 i 17.25
Produkcja BBC. Zwierzę w domu to mnóstwo radości! Program pomaga uświadomić dzieciom, co to naprawdę oznacza, zwracając szczególną uwagę na kwestie odpowiedzialności i troski o potrzeby czworonoga. Pokazuje również, że opieka nad zwierzakiem może dać wiele przyjemności.
ERNEST I CELESTYNA
od 01.03. w „Wieczorynce” godz. 8.20, 13.10 i 19.30
Serial animowany powstał na bazie sukcesu filmu pod tym samym tytułem (nominacja do Oskara). Wielkie niedźwiedzie i małe myszki zazwyczaj nie przepadają za swoim towarzystwem. Kiedy jednak spotykają się Ernest i Celestyna, zostają nierozłączną parą przyjaciół. Razem przeżyją niezwykłe przygody ubogacone muzycznymi talentami Ernesta.
PSZCZÓŁKA MAJA
od 01.04. w Wieczorynce godz. 8.20, 13.10 i 19.30
Wracamy do przygód znanej wszystkim doskonale pszczółki Mai i jej przyjaciół.  Tym razem w nowej produkcji, wykorzystującej w animacji najnowsze techniki komputerowe. Zaczynamy od odcinków z 2013 roku, by potem przejść do najnowszych z 2016/17.
NEW ADVENTURES OF LUCKY LUKE
od 01.03. godz. 20.50
Wspomagany przez swojego wiernego wierzchowca Lucky Luke spędza czas z dala od ludzi i kłopotów. Lecz czy jest to możliwe i łatwe, skoro w okolicy czają się nikczemni bracia Dalton, bezustannie i z całych sił próbujący „ubarwić” sielskie życie i plany słynnego kowboja. Doskonała zabawa dla całej rodziny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *