„Biohakerzy” już 20 sierpnia na Netflix (wideo)

Nowa data premiery niemieckiego serialu oryginalnego Netflix: „Biohakerzy” już 20 sierpnia, tylko na Netflix.

 

  • w tym sześcioodcinkowym serialu oryginalnym Netflix zagrają: Luna Wedler, Jessica Schwarz, Adrian Julius Tillmann, Caro Cult, Thomas Prenn, Jing Xiang, Sebastian Jakob Doppelbauer i Benno Fürmann
  • wciągający thriller naukowy o przyjaźni, miłości i zemście z beztroskim studenckim życiem i rewolucyjnym biohackingiem w tle
  • W roli showrunnera debiutuje Christian Ditter („Szefowa”, „Love, Rosie”, „Jak to robią single”)

Czy to możliwe, że studenci przeprowadzają w tajemnicy eksperymenty z biohackingiem, które mogą zmienić ludzkość? „Biohakerzy” to wciągająca historia o przyjaźni, miłości i zemście na niemieckiej uczelni, na której cieniem kładzie się rewolucyjna technologia biohackingu i związane z nią etyczne dylematy. Jej osią jest rywalizacja między dwiema kobietami: Mią — w tej roli obiecująca szwajcarska aktorka Luna Wedler („Das schönste Mädchen der Welt”, „Horyzont uczuć”) — studentką pierwszego roku medycyny, która odważnie realizuje tajny plan, a Tanją Lorenz, słynną wykładowczynią i specjalistką nauk przyrodniczych, w którą wcieliła się Jessica Schwarz („Das perfekte Geheimnis”, „Narziss und Goldmund”).

„Biohakerzy” to składający się z sześciu części serial oryginalny Netflix, którego reżyserem i showrunnerem jest Christian Ditter („Jak to robią single”, „Love, Rosie”, „Szefowa”). Światowa premiera serialu w serwisie Netflix zaplanowana jest na 20 sierpnia. Poza Luną Wedler i Jessicą Schwarz w obsadzie znaleźli się: Caro Cult, Adrian Julius Tillmann, Thomas Prenn, Sebastian Doppelbauer, Jing Xiang i Benno Fürmann. Dzięki innowacyjnemu połączeniu gatunków serial jednocześnie bawi i trzyma w napięciu.

Christian Ditter, reżyser i showrunner: Co się dzieje, gdy zwykli ludzie, tacy jak ty czy ja, muszą zmierzyć się ze sprawami, które ich przerastają? Do czego jesteśmy w stanie się posunąć, by zaspokoić żądzę sławy czy nawet zemsty? Gdzie stawiamy moralne i etyczne granice? Czym właściwie są biologia syntetyczna, biohacking czy bodyhacking? I co wyniknie z konfliktu słynnej profesorki Jessiki Schwarz ze świeżo upieczoną studentką Luną Wedler? Odpowiedzi na te pytania poznamy podczas światowej premiery serialu „Biohakerzy” na Netflix, która nastąpi już 20 sierpnia”.

Jakob Claussen z Claussen+Putz Filmproduktion dodaje: „Serial „Biohakerzy” to współczesna historia, który opowiada o bieżących problemach. Jesteśmy niezmiernie dumni z naszego debiutanckiego serialu!”.

Początkowo premierę serialu „Biohakerzy” planowano na kwiecień 2020 r. Mimo że serial nie opowiada o pandemii, Netflix i twórcy wzięli pod uwagę kwestię koronawirusa i postanowili nie emitować serialu w tym terminie. W produkcji już na samym początku pojawia się scena, która w tamtym okresie mogła wydać się widzom niepokojąca.

 

 

Informacje o serialu „Biohakerzy”

Świeżo upieczona studentka Mia dostaje się na prestiżowy wydział medycyny na Uniwersytecie we Fryburgu. Rewolucyjną technologią biohackingu interesuje się nie tylko naukowo — jej celem jest zdobycie zaufania słynnej wykładowczyni, profesor Tanji Lorenz. Kobiety łączy pewien mroczny sekret. Aby wyjaśnić sprawę tajemniczej śmierci swojego brata, Mia wkracza do świata nielegalnych eksperymentów genetycznych. Kiedy poznaje przystojnego i genialnego biologa Jaspera oraz jego ponurego współlokatora Niklasa, musi wybrać — zasady czy uczucia, pomszczenie rodziny czy ochrona nowych przyjaciół?

Showrunner: Christian Ditter

Reżyseria: Christian Ditter (odcinki 1-3), Tim Trachte (odcinki 4-6) 

Produkcja wykonawcza: Uli Putz i Jakob Claussen, Christian Ditter, Jens Oberwetter i Jake Coburn

Scenariusz: Christian Ditter (odcinki 1-3), Nikolaus Schulz-Dornburg, Tanja Bubbel i Johanna Thalmann (odcinki 4-6)

W rolach głównych: Luna Wedler, Jessica Schwarz, Adrian Julius Tillmann, Caro Cult, Thomas Prenn, Sebastian Jakob Doppelbauer, Benno Fürmann, Jing Xiang i inni

Zdjęcia: Jakob Wiessner (odcinki 1-3), Fabian Rösler (odcinki 4-6)

Produkcja: Claussen+Putz Filmproduktion GmbH, produkcja finansowana jest z dotacji Niemieckiego Funduszu Filmowego oraz FilmFernsehFonds Bayern

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *