Siatkarskie spotkanie towarzyskie Team Michał – Team Fabian w Polsacie Sport

W niedzielę polscy siatkarze rozegrają spotkanie towarzyskie pomiędzy sobą, w zastępstwie reprezentacji Estonii, która w ostatniej chwili zrezygnowała z przyjazdu do Łodzi.

 

Po dwóch sparingach z Niemcami, to miał być kolejny sprawdzian umiejętności dla Polaków. Siatkarscy reprezentanci mieli dwukrotnie zmierzyć się z Estończykami w hali Sport Arena Łódź, co ostatecznie nie doszło do skutku. Drużyna Cedrica Enarda w ostatniej chwili odwołała swój przyjazd, co tłumaczono wzrostem liczby zarażeń koronawirusem w Polsce.

W zaistniałej sytuacji zdecydowano, że polska reprezentacja rozegra w niedzielę (godz. 20:00) i w poniedziałek (godz. 18:00) mecze wewnętrzne do trzech setów, bez względu na wynik.

Od imion swoich kapitanów drużyny nazwane zostały roboczo Team Michał i Team Fabian. Zespołom przewodzić będą asystenci trenera Vitala Heynena Sebastian Pawlik (Team Michał) i Michał Mieszko Gogol (Team Fabian), natomiast reszta sztabu będzie wspomagać obie drużyny.

W środę i czwartek w Zielonej Górze Biało-Czerwoni rywalizowali towarzysko z Niemcami. Podopieczni trenera Vitala Heynena zwyciężyli 3:2 i 3:0. W drugim meczu, po trzech setach wygranych przez Polaków, rozegrano dodatkową partię, w której lepsi byli rywale mistrzów świata.

Składy na mecze sparingowe w Łodzi:

Team Michał: Michał Kubiak, Tomasz Fornal, Karol Kłos, Dawid Konarski, Marcin Komenda, Bartosz Kwolek, Grzegorz Łomacz, Maciej Muzaj, Piotr Nowakowski, Paweł Zatorski

Team Fabian: Fabian Drzyzga, Bartosz Bednorz, Norbert Huber, Bartosz Kurek, Wilfredo Leon, Jan Nowakowski, Artur Szalpuk, Aleksander Śliwka, Damian Wojtaszek

Transmisja z wewnętrznego sparingu reprezentacji Polski w niedzielę od godziny 19:00 w Polsacie Sport

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *