Platforma Canal+/ Canal+ PolskaSieci kabloweSport w TV

BKFC Prospect Series 2 w Liverpoolu w najbliższą sobotę na żywo w Fightklubie!

Bare Knuckle Fighting Championship zatacza coraz szersze kręgi na całym świecie. Największa organizacja walk na gołe pięści w najbliższy weekend znów zagości na Starym Kontynencie, tym razem w Liverpoolu. Cała gala na żywo wyłącznie w Fightklubie!

 

BKFC wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych i na kontynencie amerykańskim nie ma praktycznie żadnej liczącej się konkurencji. To największa, najprężniej działająca i najdynamiczniej rozwijająca się organizacja, szeregi której stale zasilają największe gwiazdy walk na gołe pięści oraz zawodnicy, którzy z powodzeniem rywalizowali w zawodowym boksie, MMA czy kickboxingu.

Żeby oddać sprawiedliwość BKFC należałoby zresztą powiedzieć, że nie ma ona konkurencji nie tylko w USA, ale praktycznie na całym świecie. A jakby tego było mało swoją ekspansję zaznacza licznymi mniejszymi galami, organizowanymi w różnych częściach świata. W najbliższy weekend Bare Knuckle Fighting Championship znów zawita do Europy, konkretnie do Liverpoolu, w którym gościł już kilka miesięcy temu.

W mieście Beattlesów w okrągłym ringu zaprezentuje się czołówka brytyjskich fighterów oraz najzdolniejsi zawodnicy z innych zakątków kontynentu. Tym razem w gronie startujących zabraknie Biało-Czerwonych, nie oznacza to jednak, że kibiców w naszym kraju ominą sportowe emocje. Zadbają o nie m.in. były mistrz kickboxerski Jonno Chipchase i świetny szwedzki zawodnik Anthony Larsson, którzy zmierzą się w pojedynku wieczoru w Liverpool Olympii.

Dla najlepszych udział w liverpoolskiej gali będzie nie tylko okazją do poprawy swoich indywidualnych statystyk, BKFC Prospect Series 2 to bowiem także możliwość wywalczenia przepustki do udziału w regularnych galach Bare Knuckle Fighting Championship. Szlak ten przerobili już m.in. Leandro Torres i Dameko Labon. Pierwszy z nich w premierowej edycji Prospect Series wywalczył historyczną przepustkę do BKFC dzięki zwycięstwu w pięciorundowym pojedynku z Harrym Diazem. Pochodzący z Argentyny fighter mówi wprost: – Takie okazje trafiają się raz w życiu, warto więc wykorzystać szansę, którą się otrzymuje.

W podobnym tonie wypowiada się również Labon, który swój kontrakt z BKFC wywalczył pokonując w ciągu zaledwie 21 sekund Justina Watsona. Jak wspomina po kilku miesiącach: – Należy walczyć mądrze, ale i twardo. Tylko w ten sposób można udowodnić, że zasługuje się na miejsce w BKFC.

Gala BKFC Prospect Series 2 w Liverpoolu w sobotę 14 października o godz. 20:00 na żywo w Fightklubie!

Main card gali BKFC Prospect Series 2:

Jonno Chipchase vs Anthony Larsson

Morgan Starkey vs Terry Needham

Harry Cain vs Brad Taylor

Ryan Harris vs Marcus Pond

Ray Putterill vs George Buckell

Andy Thornton vs Lee Browne

Shaun Kissane vs Bartek Kanabey

Peter Hayes vs Dean Hunt

Micky Pedersen vs Marti Barnes

foto. Materiały prasowe / Fightklub

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *