Telekomunikacja - Telefony - Promocje

BlackBerry KEYone najbardziej pożądanym smartfonem tego roku

W ostatnich miesiącach, większość czołowych producentów smartfonów, zaprezentowało swoje tegoroczne flagowce.
 

Zdjęcie użytkownika Grzegorz Stapiński.

 
Samsung i LG postawili na wyświetlacze pokrywające praktycznie cały front smartfona. Miałem już w rękach zarówno Galaxy S8/S+, jak i LG G6 i muszę przyznać, że nie jestem oczarowany. W przypadku pierwszego, z wymienionych smartfonów, zmiana designu spowodowała wydłużenie telefonu, co w moim przypadku, bezpośrednio przekłada się na spadek komfortu użytkowania. Nawet w mniejszym modelu sięgniecie do górnej belki jest niemożliwe, bez zmiany chwytu. Oczywiście osoby mające większe dłonie, zapewne tego nie doświadczą, przynajmniej w wersji bez „plusa”. W dodatku czytnik linii papilarnych trafił na plecki urządzenia, obok aparatu. Mówiąc delikatnie, jest to bardzo niefortunne miejsce.
Zdecydowanie lepiej sytuacja wygląda w LG G6, gdzie ekran nie został zakrzywiony, ani zbytnio wydłużony, Jednak w tym przypadku mam duże wątpliwości co do „przełomowości wprowadzonego rozwiązania”.
Huawei, Sony i Xiaomi postawili natomiast na sprawdzone konstrukcje i zdecydowali się na odświeżenie podzespołów.
Mimo wielkiego entuzjazmu, jaki wzbudziła premiera Samsunga Galaxy S8, nie mogę powstrzymać się od stwierdzenia, że rynek smartfonów ogarnęła stagnacja. Zwiększenie wielkości ekranu, przy jednoczesnym zachowaniu podobnych rozmiarów smartfona, zdecydowanie nie zasługuje na miano wynalezienia koła na nowo. Przynajmniej w mojej opinii.
Wydaje się, że znacznie większa grupa osób ma podobne przemyślenia i poszukują czegoś innego. Produktu, który nie oferuje najlepszych podzespołów, niskiej ceny, ale pokazuje, że smartfon nie musi być tylko wielką taflą szkła.
Dowodem na poparcie tej tezy może być ankieta, przeprowadzona przez portal MobileSyrup. Zapytano w niej użytkowników, zakupem którego z zaprezentowanych lub nadchodzących smartfonów, są najbardziej zainteresowani. Wyniki są naprawdę zdumiewające.Niekwestionowanym liderem okazał się BlackBerry KEYone, który dosłownie zdeklasował konkurencję. Na najnowszą jeżynkę zagłosowało, aż 33,77 % ankietowanych. Na kolejnym miejscu uplasował się nadchodzący iPhone, na którego głos oddało 13,18% uczestników. Samsungi Galaxy S8+ i S8 zajęły kolejno trzecie i czwarte miejsce.
Oczywiście nie należy oczekiwać, że wyniki powyższej ankiety będą miały bezpośrednie przełożenie na sprzedaż. Można jednak przypuszczać, że najnowszy smartfon z logo jeżyny może okazać się znaczącym sukcesem. Zainteresowanie KEYone, na portalach zajmujących się technologiami, jest naprawdę duże i pierwszy raz od kilku lat, o BlackBerry znów zrobiło się głośniej.
Z dokładnymi wynikami ankiety możecie zapoznać się w TYM  miejscu.
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *