MediaTVPZapowiedzi TV

Blanka reprezentantką Polski na Eurowizji 2023!

Wielki finał polskich preselekcji do Konkursu Piosenki Eurowizji za nami! Tytuł zwyciężczyni i bilet do Liverpoolu w znakomitym stylu wyśpiewała sobie Blanka. To właśnie ona z utworem „Solo” już w maju poleci do Wielkiej Brytanii, aby reprezentować Polskę w najpopularniejszym konkursie piosenki na świecie.

 

Emocje sięgające zenitu, ogromne wzruszenia i rywalizacja wokalistów w duchu fair play – tak można podsumować niedzielny finał polskich preselekcji do 67. Konkursu Piosenki Eurowizji. Polska reprezentantka wyłoniona została spośród 300 kandydatów, którzy zgłosili się do konkursu. Finałowa dziesiątka walczyła w niedzielę, 26 lutego podczas wielkiego koncertu „Tu bije serce Europy! Wybieramy hit na Eurowizję!” zamykającego krajowe eliminacje. Wydarzenie na żywo pokazywała telewizyjna Jedynka, a na scenie nie zabrakło wielkich gwiazd z Polski i z zagranicy!

Do Warszawy, specjalnie na tę okazję, przyjechała słynna Kalush Orchestra z Ukrainy (zwycięzcy ubiegłorocznej Eurowizji), a także finalistki Konkursu Piosenki Eurowizji 2021 – pochodząca z Azerbejdżanu Efendi oraz Stefania z Grecji. Nie zabrakło również znakomitych polskich artystów, którym Eurowizja otworzyła drogę do wielkiej kariery: Edyty Górniak, Sary James, Roxie Węgiel i Krystiana Ochmana.

2-godzinne show zakończyło się zwycięstwem Blanki. O tym, że to właśnie ona będzie reprezentować Polskę w Liverpoolu zdecydowały głosy jury i telewidzów. Jestem w kompletnym szoku. Na tę chwilę nie wiem, co się dzieje. Chciałabym z tego miejsca podziękować wszystkim, którzy głosowali, chciałabym podziękować bardzo, bardzo jury i dziękuję, że jesteście ze mną – Team Blanka, jesteście niemożliwipowiedziała Blanka tuż po ogłoszeniu werdyktu.

Blanka jest w połowie Polką, w połowie Bułgarką. Już jako nastolatka wiedziała, że swoje życie pragnie związać z muzyką. Na scenie śpiewa, tańczy, zdarza się jej także stawać za konsoletą w roli didżejki. Do Liverpoolu na Konkurs Piosenki Eurowizji 2023 Blanka poleci z utworem „Solo”.

67. Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się 9, 11 i 13 maja 2023 roku w M&S Bank Arena w Liverpoolu. Hasło tegorocznej edycji brzmi ,,United by Music”. W konkursie weźmie udział 37 krajów. Wszystkie konkursowe koncerty będzie można oglądać na żywo na antenach Telewizji Polskiej.

Blanka, fot. TVP, Jan Bogacz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *