Blaupunkt Q3000 – bezprzewodowy system do monitorowania dużych powierzchni

Q3000 – to kolejny bezprzewodowy system alarmowy z wbudowaną kamerą od marki Blaupunkt. Jest to inteligentny zestaw, który służy do monitorowania stanu wybranej przestrzeni. System Q3000 można rozszerzyć nawet do 40 urządzeń, m. in. o czujki ruchu, czujki ostrzegające przed pożarem, czadem, czy o elementy pozwalające sterować funkcjami domu lub mieszkania.
 

 
System monitorujący Blaupunkt Q3000 to rozwiązanie z dziedziny Security Smart Home. Zestaw może pomóc w zabezpieczeniu domu, mieszkania, czy biura, dzięki prostemu montażowi i obsłudze. Technologia przystosowana do codziennych potrzeb użytkownika, zapewnia ochronę na przykład przed zalaniem lub pożarem.
Zestaw jest zabezpieczony przed nieautoryzowaną próbą usunięcia któregokolwiek z jego elementów lub zaburzenia bezprzewodowego połączenia. W takim wypadku alarm natychmiast zostanie aktywowany. Jednocześnie system wyśle powiadomienie o zajściu w formie wiadomości tekstowej lub głosowej na podany numer telefonu.
– W dawnych czasach, podczas nieobecności w domu, wielokrotnie zastanawialiśmy się, czy na pewno nasz dobytek jest bezpieczny. Postęp technologiczny jaki miał i cały czas ma miejsce, umożliwia nam uzyskanie odpowiedzi na te pytania w bardzo prosty sposób. Zaawansowany i niezawodny zestaw monitoringu Blaupunkt Q3000 pomoże nam w kompleksowym zabezpieczeniu naszego mienia. Istotnym argumentem przemawiającym za tym systemem jest także korzystna cena. powiedział Marcin Harasim, Country Manager ds. Blaupunkt Mobile & Smart Home Polska.
W zestawie Q3000 znajduje się panel kontrolny z wbudowaną syreną, bezprzewodowy wykrywacz ruchu z kamerą oraz czujnik na drzwi lub okna. Wszystkie elementy wyposażone są w pojemne baterie, które można samodzielnie wymienić. Systemy Blaupunkt są zabezpieczone przed próbami manipulacji z zewnątrz. Bezprzewodowy zasięg do 300 m i możliwość rozbudowania systemu o kolejne komponenty (do 40 łącznie) pozwala ochraniać obiekty złożone z wielu pomieszczeń.
Systemem alarmowym Q3000 można zarządzać zdalnie, z dowolnego miejsca na świecie za pośrednictwem smartfona, dzięki dostępnej w wersji iOS i Android bezpłatnej aplikacji Secure4Home.
Blaupunkt oferuje szeroki wybór dodatkowych komponentów, o które może zostać rozbudowany system, m.in. czujniki dymu, zalania temperatury, inteligentne gniazdka i termostaty. Dzięki temu Q3000 może służyć nie tylko do ochrony przed włamaniem, lecz także do zdalnego zarządzania funkcjami domu czy mieszkania. Pozwala kontrolować temperaturę w pomieszczeniach i sterować urządzeniami elektrycznymi przez aplikację mobilną, obniżając koszty ogrzewania i prądu.
Dystrybucją produktów Blaupunkt z segmentu Smart Home Security zajmuje się firma NTT System S.A. Zestaw jest dostępny w sklepach: Technikalia.pl, Komputronik.pl, Yalu.pl, czy są jeszcze jakieś? Spodziewana cena detaliczna wynosi 1149 PLN.
Najważniejsze funkcje i parametry systemu Blaupunkt Q3200:

 • Możliwość rozszerzenia zestawu do 40 czujników
 • Protokół: ZigBee Home Automation 1.2
 • Zapisywanie nagrań w chmurze
 • Aplikacja Secure4Home pozwala zdalnie kontrolować pracę urządzeń elektrycznych
 • Ochrona przed manipulacjami z zewnątrz
 • Powiadomienia push
 • Źródło zasilania: adapter 9V 1A
 • Bateria zapasowa: 4.8V 1100mAh Ni-MH
 • Czas pracy bez zasilania (na baterii): do 15 godzin
 • Głośność syreny alarmowej: 95 dB / 1 m
 • Częstotliwość: 433/868MHz
 • Zasięg do 300 m na otwartej przestrzeni
 • Wytrzymałość na temperaturę do -10° C i + 45° C

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *