Zapowiedzi TV

Blok programowy: Niesamowita Afryka na kanale Nat Geo Wild

Badacze i naukowcy biją na alarm – blisko połowa zamieszkujących Afrykę gatunków zwierząt jest zagrożona wyginięciem. Całe szczęście można tu jeszcze spotkać majestatyczne dzikie koty, wspaniałe słonie, żyrafy, nosorożce, hipopotamy i wiele innych gatunków zwierząt. To one właśnie w całej okazałości pokażą się w bloku programowym „Niesamowita Afryka” przygotowanym przez kanał Nat Geo Wild.

[AdSense-A]

Blok programowy: Niesamowita Afryka – emisja przez cały tydzień od poniedziałku 26 listopada do piątku 30 listopada o godz. 18:00 na kanale Nat Geo Wild

Ostatni tydzień listopada na kanale Nat Geo Wild przeniesie nas w spalone słońcem afrykańskie krainy, zamieszkiwane przez niezwykłych osadników. Będziemy mieli szanse podglądać ich codzienne życie, a czasem nawet walkę o przetrwanie. Zagrożeniem mogą okazać się nie tylko inne gatunki zwierząt – silniejsze, sprytniejsze i bardziej zaradne, ale również warunki naturalne, które nie oszczędzają słabszych osobników, a czasem mogą stanowić prawdziwe wyzwanie nawet dla tych najbardziej wytrwałych i zaprawionych w bojach. Poznajcie z nami bogatą i niezwykłą afrykańską florę i faunę w rzadkich ujęciach scen, które miało szanse obserwować naprawdę niewielu.

[AdSense-B]

W ramach bloku programowego „Niesamowita Afryka” zaplanowano dokumenty:

Kierunek Wild: Kongo – emisja w poniedziałek 26 listopada o godz. 18:00 na kanale Nat Geo Wild 
Rzeka Kongo – potężniejsza i bardziej niebezpieczna niż jakakolwiek inna rzeka jest jednocześnie schronieniem dla wielu zwierząt. Biolodzy zgodnie uważają ją za kolebkę ewolucji i doskonałe miejsce dla powstawania nowych gatunków. Druga co do wielkości rzeka Afryki, która ma źródła na granicy z Zambią, staje się miejscem jednej z największych na świecie migracji ssaków. W gęstych dżunglach Kongo żyją w ukryciu najbliżsi krewni człowieka. Te małpy to jeden z czterech gatunków człowiekowatych żyjących na ziemi.

Afrykański superwąż – emisja we wtorek 27 listopada o godz. 18:00
Pytony skalne z KwaZulu-Natal w RPA to budzące strach, ogromne i bardzo silne gady. Już sam ich wygląd nie zwiastuje miłego spotkania. Słusznie, bo ten gatunek jest w stanie pożreć nawet człowieka.

Królestwo lwów – emisja we wtorek 27 listopada o godz. 19:00
W Parku Narodowym Ruaha w Tanzanii trwa pora sucha. To wielkie wyzwanie dla zamieszkujących te tereny dzikich zwierząt, między innymi lwów. Tysiące spragnionych osobników będą musiały znaleźć miejsce, w którym znajduje się woda. Czy uda się im to bez przeszkód?

Jaguar kontra kajman – emisja w środę 28 listopada o godz. 18:00
Kajmany tylko czyhają, by móc zapolować na zwierzę, które się do nich zbliży. Jest jednak jeden osobnik, z którym nie odważą się stanąć do walki – to trzeci największy kot na świecie – jaguar. Choć młode osobniki tego gatunku pozostają z matkami przez pierwszych parę lat i to one zapewniają im w tym czasie ochronę i pożywienie, kiedy dojrzeją – stają się prawdziwym postrachem innych gatunków, nie tylko na lądzie, ale i w wodzie. Głodnego jaguara nic nie powstrzyma przed polowaniem nawet na mającego 74 zęby i najmocniejszy uścisk szczęki kajmana. Niesamowity pojedynek pokaże z bliska światowej sławy fotograf przyrody Steve Winter i operator Bertie Gregory, którzy byli świadkami scen niezarejestrowanych nigdy dotąd.

[AdSense-C]

Lwy kontra żyrafy – emisja w środę 28 listopada o godz. 19:00
Stado lwic króluje nad brzegiem rzeki. Ale w ostatnich kilku latach region został dotknięty suszą i lwice muszą teraz walczyć o przetrwanie. By zdobyć pożywienie atakują żyrafy. Te niezwykłe polowania kończą się walkami, które mogą trwać nawet kilka godzin i nigdy nie ma pewności, czy tym razem uda się zdobyć pożywienie.

Dzika Afryka Południowa – emisja w czwartek 29 listopada oraz w piątek 30 listopada o godz. 18:00
Republika Południowej Afryki to kraj tak zróżnicowany, jak cały kontynent. Mieszkają tu nie tylko wielkie koty i największe lądowe ssaki, ale również uwielbiające chłód pingwiny. Nat Geo Wild zaprasza na wyprawę do dzikiej Afryki Południowej, podczas której odsłoni największe tajemnice tego rejonu.

Najgroźniejsi mieszkańcy Afryki: Młoda krew – emisja w piątek 30 listopada o godz. 19:00
Matka Natura nie zna miłosierdzia, zwłaszcza wobec młodych przedstawicieli gatunku. Muszą walczyć o przetrwanie już od pierwszego oddechu, ponieważ każdy kolejny dzień ich życia może być ostatnim. W programie przyjrzymy się, w jaki sposób nowo narodzeni – zarówno drapieżniki, jak i ich ofiary – uczą się walczyć o przetrwanie w otaczającym ich bezlitosnym świecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *