„Blok – SZTUKI WIZUALNE” w TVP Kultura

TVP Kultura zaprasza na premierową serię filmów dokumentalnych poświęconych kulturotwórczej roli osiedli z wielkiej płyty. Zapraszamy w poniedziałkowe wieczory od 16 kwietnia o godz. 20:00.
 

 
Blokowisko to wspólne doświadczenie dla całego polskiego społeczeństwa. Często skojarzenia z blokami wiążą się z problemami społecznymi, ciasnotą, wykluczeniem, wyobcowaniem, szarością, poczuciem beznadziei, patologiami. Ale czy zawsze?
Reżyser cyklu, Tomasz Knittel zadaje pytanie o kulturotwórczą rolę architektury mieszkaniowej tamtych czasów. Filmy z różnych perspektyw – kina, literatury, sztuk wizualnych, filmu, muzyki i generacji wychowanych na osiedlach – opowiadają o wpływie, jaki masowa architektura mieszkaniowa miała na pokolenia Polaków.
Bohaterami każdego z filmów są artyści, architekci, historycy, socjolodzy, krytycy, publicyści, dziennikarze, kulturoznawcy, animatorzy oraz mieszkańcy wielkopłytowych osiedli, którzy dzielą się swoją wiedzą i własnymi doświadczeniami mieszkania w blokach. Gorąco polecamy!
„Blok – SZTUKI WIZUALNE”. Poniedziałek, 16 kwietnia, godz. 20:00. TVP Kultura

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *