„Blok – SZTUKI WIZUALNE” w TVP Kultura

TVP Kultura zaprasza na premierową serię filmów dokumentalnych poświęconych kulturotwórczej roli osiedli z wielkiej płyty. Zapraszamy w poniedziałkowe wieczory od 16 kwietnia o godz. 20:00.

 

 

Blokowisko to wspólne doświadczenie dla całego polskiego społeczeństwa. Często skojarzenia z blokami wiążą się z problemami społecznymi, ciasnotą, wykluczeniem, wyobcowaniem, szarością, poczuciem beznadziei, patologiami. Ale czy zawsze?

Reżyser cyklu, Tomasz Knittel zadaje pytanie o kulturotwórczą rolę architektury mieszkaniowej tamtych czasów. Filmy z różnych perspektyw - kina, literatury, sztuk wizualnych, filmu, muzyki i generacji wychowanych na osiedlach - opowiadają o wpływie, jaki masowa architektura mieszkaniowa miała na pokolenia Polaków.

Bohaterami każdego z filmów są artyści, architekci, historycy, socjolodzy, krytycy, publicyści, dziennikarze, kulturoznawcy, animatorzy oraz mieszkańcy wielkopłytowych osiedli, którzy dzielą się swoją wiedzą i własnymi doświadczeniami mieszkania w blokach. Gorąco polecamy!

„Blok - SZTUKI WIZUALNE”. Poniedziałek, 16 kwietnia, godz. 20:00. TVP Kultura

Zobacz także

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.