„Bohaterska wyprawa dzielnego księcia Ivandoe” – Cartoon Network ogłasza kontynuacje pracy nad produkcją

Czas na nowe przygody Ivandoe i jego przyjaciół! Po sukcesie serii animowanych trzyminutowych shortów Cartoon Network zapowiada nowe, dłuższe odcinki. Dzięki współpracy z kopenhaskim studiem Sun Creature Studio stacja kontynuuje swoją strategię współpracy z lokalnymi twórcami.

 

„Bohaterska wyprawa dzielnego księcia Ivandoe” przedstawia przygody nieco roztargnionego i niezdarnego księcia, brawurowo wyruszającego w poszukiwaniu Złotego Pióra, które do tej pory znane jest jedynie z legend i podań. Towarzyszy mu wierny giermek i najlepszy przyjaciel Bert. Kompani podróżują przez Pięć Królestw, a w drodze napotykają swoich wrogów z dworu, niezwykłe stworzenia i inne dziwne istoty.

Cartoon Network zapowiada, że serial „Bohaterska wyprawa dzielnego księcia Ivandoe” doczeka się kolejnych dwudziestu odcinków, a każdy z nich będzie trwać 11 minut. Do stworzenia nowej odsłony Ivandoe zaproszono ponownie Christiana Bøvinga-Andersena i Evę Lee Wallberg (m.in „Niesamowity świat Gumballa”).

– Tworzenie i obserwowanie reakcji widzów na „Bohaterską wyprawę dzielnego księcia Ivandoe” było dla nas niczym ekscytująca podróż. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że mogliśmy ją kontynuować tworząc dłuższy format, który nie rezygnuje z ciekawych bohaterów i niezwykłych przygód. Czujemy prawdziwą wdzięczność wobec Cartoon Network, że to wyzwanie ma ciąg dalszy i możemy nadal pracować nad produkcją mówią autorzy serialu.

Producentem wykonawczym serii o Ivandoe jest z kolei Daniel Lennard („Jabłko i Szczypior” i „Niesamowity Świat Gumballa”):

– Praca nad tym przezabawnym serialem i ożywianie sympatycznych, choć dość nieporadnych postaci, była świetną zabawą! Podobnie, jak w przypadku Gumballa, udało się stworzyć autonomiczny świat, do którego zapraszamy dzieci niemal w każdym wieku dodaje.

Uniwersum Ivandoe miało swój początek z wydanej w 2017 roku interaktywnej grze internetowej, która cieszy się uznaniem wśród użytkowników i krytyków. Gra zdobyła cztery nagrody podczas Emile European Animation Awards w 2018 roku oraz nominacje podczas ważnych festiwali, w tym BAFTA i Annecy Animation Festival. Rozgrywka cieszyła się imponującym wynikiem 37 minut gry przypadających średnio na jednego użytkownika w regionie EMEA.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *