NC+Sport w TV

Bokserska walka o mistrzostwo Wilder – Fury w Canal+ Sport (wideo)

Deontay Wilder zmierzy się 1 grudnia w Los Angeles z Tysonem Furym w obronie mistrza świata federacji WBC w wadze ciężkiej. Tego samego dnia w Montrealu dojdzie do pojedynku Adonisa Stevensona z Oleksandrem Gwozdykiem o mistrzostwo świata federacji WBC w wadze półciężkiej. Obie walki będzie transmitował CANAL+ SPORT.

 

Pojedynek Deontay Wilder – Tyson Fury elektryzuje cały bokserski świat. Na ringu w Staples Center w Los Angeles Wilder stanie do ósmej obrony mistrzowskiego tytułu. Po raz pierwszy pas zdobył w 2015 roku pokonując Bermane’a Stiverne’a. Od tamtej pory kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa, a w pokonanym polu zostawił między innymi Erica Molinę, Artura Szpilkę, Chrisa Arreolę, czy Luisa Ortiza. Do tej pory Amerykanin wygrał wszystkie walki w zawodowej karierze, a z 40 aż 39 przez nokaut. Równie imponująco wygląda bilans Fury’ego, który także nie zaznał jeszcze goryczy porażki, a z 27 pojedynków 18 kończył przed czasem. W 2015 roku Brytyjczyk niespodziewanie pokonał Władimira Kliczkę odbierając Ukraińcowi mistrzowskie pasy. Potem jednak popadł w depresję a z powodu problemów z używkami odebrano mu licencję bokserską. Walka z Wilderem ma być dla niego szansą powrotu na szczyt. Początek transmisji z gali w Los Angeles w CANAL+ SPORT o 02:45 w nocy soboty na niedzielę 1 grudnia.

Wcześniej, bo o 00:30 CANAL+ SPORT zaprasza na galę boksu zawodowego w Montrealu. Walką wieczoru będzie pojedynek Adonisa Stevensona  (29-1-1, 24 KO) z Oleksandrem Gwozdykiem (15-0, 12 KO). Stevenson jest aktualnym mistrzem świata federacji WBC w wadze półciężkiej. Pas mistrzowski posiada od 2013 roku i zwycięskiej walki z Chadem Dawsonem. Z kolei Gwozdyk po wygranej z Mehdi Amarem wywalczył tymczasową wersję pasa WBC w wadze półciężkiej.

 

 

Plan transmisji boksu w nc+:

Sobota, 1 grudnia

00:30 Gala boksu w Montrealu, Adonis Stevenson – Oleksandr Gwozdyk; CANAL+ SPORT Komentarz: Edward Durda, D. Michalczewski0

2:45 Gala boksu w Los Angeles, Deontay Wilder – Tyson Fury; CANAL+ SPORT Komentarz: Edward Durda, D. Michalczewski Studio: Prowadzący: Paulina Czarnota-Bojarska Goście: Dariusz Michalczewski, Krzysztof Kosedowski, Janusz Pindera

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *