Bolt akceleruje rekrutację kierowców w czasach nowej normalności

Wraz z systematycznym wzrostem zamówień w aplikacji o 20% tygodniowo i nawet 3 kursami realizowanymi w ciągu godziny, Bolt otwiera się na nowych kierowców, którzy chcą dołączyć do platformy miejskiej mobilności. Z danych Bolt wynika, że od rozpoczęcia pandemii do platformy zgłosiło się już o 250% więcej kierowców taksówek i ponad 100 małych przedsiębiorców.

 

– Pandemia dotknęła wiele grup zawodowych, także kierowców taksówek. Krajowy Rejestr Długów podał pod koniec maja, że w tym okresie przewóz pasażerów zmalał o 70%, a przeciętne zadłużenie kierowcy taksówki wynosi 25 800 zł. Ponadto z danych Bisnode wynika, że 6 000 działalności w branży taxi zostało zawieszonych. Mamy świadomość, że aktualna sytuacja może być trudna, dlatego stworzyliśmy na naszej platformie dobre warunki dla każdej osoby potrzebującej teraz pracy – mówi Łukasz Stachowiak, Country Manager Bolt w Polsce.

Miesięczne wynagrodzenie w wysokości nawet 8 000 zł, dopłata nawet 2 000 zł w bonusach i zarobki przekraczające 50 zł brutto na godzinę w wybranych miastach – na takie korzyści mogą liczyć kierowcy Bolt, którzy realizują kursy w ramach swojej licencji taksówkarskiej lub licencji partnera flotowego.

Są dwie drogi, by dołączyć do platformy Bolt – poprzez nawiązanie współpracy z jednym z rekomendowanych partnerów flotowych, który posiada licencję taxi lub jako osoba posiadająca własną działalność gospodarczą oraz licencję taxi. Osoby, które chcą zostać kierowcą powinny przekazać podczas rejestracji zdjęcia lub skany prawa jazdy, zaświadczenia o niekaralności, dowodu osobistego lub paszportu, badań psychotechnicznych dla kierowców i orzeczenia lekarskiego.

Kierowcy korzystający z platformy Bolt mogą liczyć na brak minimalnej liczby godzin i elastyczność pracy, możliwość realizacji jednego przejazdu po drugim bez postojów i brak opłaty dla korporacji taksówkowej. Aplikacja pozwala także na wybór obszaru, na którym realizowane są przejazdy, by kierowca mógł je odbywać tylko w najbliższej okolicy bez potrzeby długiego dojazdu po pasażera. Wśród korzyści należy także wymienić mnożnik stawki, który wpływa pozytywnie na zarobki w czasie, kiedy zainteresowanie przejazdami rośnie. Dla kierowcy to wszystko oznacza większą kontrolę nad własnym czasem i efektywniejszą pracę, która ułatwia ocenić zarobki w dłuższej perspektywie czasu.

– Naszym celem jest zapewnić kierowcom i przedsiębiorcom jak największe wynagrodzenie, a pasażerom jak najniższe koszty przejazdów. Ruch uliczny wrócił do stanu sprzed pandemii, a liczba przejazdów rośnie.  Analizując liczbę nowych rejestracji, widzimy wzrost zainteresowania naszą platformą wśród licencjonowanych taksówkarzy, którzy chcą skorzystać ze stworzonych przez nas warunków finansowych podsumowuje Łukasz Stachowiak.

Dodatkowo kierowcy mogą skorzystać z listy rekomendowanych flot, które posiadają już licencję taxi i zajmą się przygotowaniem dokumentacji koniecznej do dołączenia do platformy, porad dotyczących codziennej pracy publikowanych na blogu oraz w oficjalnej grupie dla kierowców na Facebooku.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *