Radio

“Boski podcast. O śmierci” – nowy podcast TOK FM

W środę 1 listopada br. swoją premierę będzie miał nowy podcast TOK FM – “Boski podcast. O śmierci” autorstwa Karoliny Oponowicz.

 

Co się dzieje z człowiekiem w chwili śmierci? Czy koniec jest nieprzyjemny? Skąd wiadomo, że dusza jest nieśmiertelna? A jeśli jest, to dokąd trafia, gdy ciało gaśnie? Czy do piekła idzie się na zawsze czy tylko na chwilę? Dlaczego w jednych religiach kremacja jest zakazana, a w innych nakazana? Czy zmarłym robi to jakąś różnicę? A Bogu robi? Wreszcie, co czeka po śmierci tych, którzy w niego nie wierzą?

Na te i inne pytania odpowiedzi poszukuje Karolina Oponowicz wraz ze swoimi rozmówcami w “Boskim podcaście. O śmierci”. Są wśród nich wyznawcy: buddyzmu, hinduizmu, islamu, judaizmu, katolicyzmu, protestantyzmu i religii Chin. Prowadząca zaś, jak sama przyznaje, jest osobą niewierzącą, nie ma więc dla niej tematów tabu.

Cykl składa się z 7 odcinków, a każdy dotyczy innego wyznania i punktu widzenia. Wszystkie pojawią się jednocześnie w dniu premiery, którą zaplanowano na dzień Wszystkich Świętych.

Pierwszy odcinek podcastu zostanie udostępniony wszystkim użytkownikom na tokfm.pl, w aplikacji mobilnej TOK FM oraz na kanale TOK FM Select na platformie Spotify. Kolejnych będą mogły odsłuchać wyłącznie osoby posiadające subskrypcję TOK FM Premium (na tokfm.pl oraz w aplikacji mobilnej TOK FM) oraz na Apple Podcasts.

Karolina Oponowicz – socjolożka, dziennikarka, redaktorka książek w Wydawnictwie Agora, autorka książek, m.in. “Bozie. Czyli jak wygląda Bóg” i (z Pawłem Goźlińskim) “Bralczyk o sobie”. Autorka i prowadząca podcast “Co z Ciebie wyrośnie”, dostępny w TOK FM Premium.

foto. Grupa Eurozet

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *