Sport w TV

Bundesliga: Wielkie mecze w Berlinie i Mannheim

Najpierw w stolicy bój medalistów poprzednich rozgrywek, Füchse i Flensburga, a dzień później znakomicie zapowiadające się starcie pomiędzy Rhein-Neckar Löwen i MT Melsungen. Oba spotkania we wtorek i środę na żywo w Sportklubie.

 

Przed sezonem we Flensburgu doszło do wielu zmian kadrowych – ubyło kilka gwiazd, w ich miejsce sprowadzono solidnych rzemieślników, dlatego fani mistrzów kraju z małym niepokojem wyglądali początku nowych rozgrywek. Póki co, „Wikingowie” nie dają im jednak powodów do zmartwień. Na inaugurację pokonali bowiem Minden, a w poprzedniej kolejce rozstrzelali Göppingen. Zespół z północy objął tym samym prowadzenie w tabel i… sposobi się do obrony patery.

Dla Flensburga prawdziwy test nadejdzie jednak dopiero we wtorek, tego dnia aktualni mistrzowie Niemiec udadzą się bowiem do stolicy na starcie z miejscowym Füchse. „Lisy” na razie zawodzą i w niczym nie przypominają rewelacji ubiegłorocznych rozgrywek. Berlińczycy najpierw wyłożyli się w Göppingen, następnie wygrali u siebie z Minden, napisać jednak, że zwycięstwo to zrodziło się w bólach, to nic nie napisać. Mimo słabszej dyspozycji, w środę miejscowi będą nieznacznymi faworytami. W Max-Schmeling-Halle nie przegrali oni bowiem żadnego z jedenastu poprzednich meczów, a ich wyższość uznać musiało w tym czasie m.in. Rhein-Neckar Löwen.

Drużyna z Mannheim swój mecz trzeciej kolejki rozegra w środę, a za rywala będzie miała nieobliczalny Melsungen. Gości równie dobrze stać na urwanie „Lwom” punktów, jak i na solidny łomot w SAP Arenie. Melsungen uchodzi za jedną z najbardziej chimerycznych drużyn w Bundeslidze, która może wygrać z każdym, ale też i potrafi ulec każdemu rywalowi. Jaką twarz zespołu zobaczymy w Mannheim?

Gospodarze środowej potyczki zapewne nie będą oglądać się na dyspozycję swoich przeciwników i wyjdą na parkiet, aby wygrać w bieżącym sezonie po raz trzeci. W poprzednich kolejkach o sile Rhein-Neckar Löwen przekonały się Stuttgart i Lemgo z Piotrem Wyszomirskim między słupkami. Na starcie nowej kampanii podopieczni Nikolaja Jacobsena prezentują wysoką formę, a jej potwierdzeniem są nie tylko dwa zwycięstwa w Bundeslidze, ale też dwa efektowne triumfy w Pucharze Niemiec (43:19 z TuS Fürstenfeldbruck i 38:29 z Hüttenberg) oraz zwycięstwo w krajowym Superpucharze z Flensburgiem 33:26.

Najbliższe plany transmisyjne Sportklubu z Bundesligi:

Füchse Berlin – SG Flensburg-Handewitt / 4 września, godz. 19.00 na żywo

Rhein-Neckar Löwen – MT Melsungen / 5 września, godz. 19.00 na żywo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *