Callum Smith – John Ryder: Walki o mistrzostwo świata w Polsacie Sport Fight

W sobotę w Liverpoolu odbędzie się ciekawa gala, na której rękawice skrzyżują mistrz świata organizacji WBA w wadze średniej Callum Smith (26-0, 19 KO) oraz John Ryder (28-4, 16 KO).

 

 

 

 

W stawce pojedynku znajdzie się nie tylko pas mistrza świata, ale również pas magazynu „The Ring” oraz WBC Diamond, które również są w posiadaniu Smitha. 29-latek jest zdecydowanym faworytem tego pojedynku. W zawodowej karierze jeszcze nie przegrał, a na rozkładzie ma m.in. Erika Skoglunda czy George’a Grovesa. Jest też zwycięzcą turnieju World Boxing Super Series w kategorii superśredniej.

Smitha wymienia się wśród kandydatów do walki z Canelo Alvarezem, choć bardziej złośliwi kibice twierdzą, że Meksykanin nigdy nie zdecyduje się na takie starcie ze względu na zbyt duże ryzyko. Anglik z kolei liczy na pomszczenie brata. Liam Smith przegrał bowiem z Alvarezem przez ciężki nokaut w 2016 roku.

Zanim jednak to się wydarzy, musi pokonać Rydera. A ten nie zamierza poddać się bez walki.

– Jest mistrzem świata i marzy o pojedynku na Anfield. Zamierzam jednak sprawić niespodziankę. Jeśli go pokonam, to nie będzie show na Anfield – powiedział, odwołując się do sympatii klubowych rywala. Callum Smith jest bowiem fanem Liverpoolu.

Ryder z kolei sympatyzuje z Arsenalem i zapowiada, że chętnie stanie do walki na Emirates Stadium, czyli na obiekcie „Kanonierów”. – Z przyjemnością udam się też do Las Vegas na starcie z Canelo – dodał.

Czy dojdzie do sensacji? Przekonamy się w sobotni wieczór.

Transmisja gali z Liverpoolu z walką Smith – Ryder od 20.00 w sobotę w Polsacie Sport Fight

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *