MediaPlatforma Canal+Zapowiedzi TV

Canal+ “Król”: Paweł Wolak jako Pantaleon Karpiński i Andrzej Kłak jako Munja Weber (wideo)

„Każdy człowiek musi mieć swojego pana, co go jak psa albo nagradza smakołykiem, albo kijem ćwiczy. Pan Jezus tak powiedział. I każdy ma w środku diabła”. Członkowie gangu Kaplicy: Paweł Wolak jako pobożny katolik Pantaleon Karpiński oraz Andrzej Kłak jako szofer Kuma w nowym serialu CANAL+ „KRÓL”.

 

PANTALEON KARPIŃSKI

Pantaleon to wysoki, potężny mężczyzna o długich lśniących włosach, którymi przykrywa patologiczną pozostałość po syjamskim bracie. Karpiński nazywa ją „diabłem bratem” i wierzy, że słyszy jego szepty we wnętrzu czaszki, dzięki czemu posiada wiedzę jasnowidza i nadludzką siłę. Brutalny, znęcający się nad żoną abstynent, pobożny katolik. Członek gangu lojalny wobec Kaplicy, który uratował go po ucieczce z cyrku, w którym Karpiński występował jako dziwoląg.

 

 

Czy po przeczytaniu książki Paweł Wolak widział się w roli Pantaleona Karpińskiego? Jaką relację ma jego bohater z Bogiem? I dlaczego uważa, że Pantaleona przepełnia mrok?

 

 

MUNJA WEBER

Munja to szofer Kuma Kaplicy. Strachliwy, o bardzo charakterystycznej urodzie. Brak mu zdecydowania, nie potrafi sprzeciwić się decyzjom, z którymi się nie zgadza i traktowaniu, które mu uwłacza. Szuka szacunku i akceptacji.

 

 

„KRÓL” w reżyserii Jana P. Matuszyńskiego to ośmioodcinkowa serialowa superprodukcja CANAL+, ekranizacja powieści Szczepana Twardocha o tym samym tytule. Zadebiutuje już jesienią na kanale CANAL+ PREMIUM oraz w nowej usłudze CANAL+ telewizja przez internet.

 

Paweł Wolak jako Pantaleon Karpiński

 

Andrzej Kłak jako Munja Weber

 

O „KRÓLU”

Akcja serialu dzieje się w Warszawie w 1937 roku. Nad Europą wisi widmo faszyzmu. Miastem trzęsie żydowski gang pod wodzą polskiego socjalisty, Kuma Kaplicy. Prym wiedzie w nim bokser, Jakub Szapiro – obiekt uwielbienia warszawskich kobiet oraz źródło zazdrości i powód strachu wielu mężczyzn. Jakub skrycie marzy o tym, żeby kiedyś zastąpić Kuma i zostać królem Warszawy. Pewnego dnia przejmuje opiekę nad młodym chłopakiem, Moszem Bernsztajnem, w którym widzi swojego następcę. Tymczasem spisek na szczytach władzy może zmienić oblicze Warszawy i całego kraju, wpływając na gangsterskie imperium Kuma, a także na przyszłość samego Szapiry. Uwikłany w skomplikowane relacje z trzema kobietami Jakub stanie wkrótce do decydującej walki o władzę na ulicach miasta.

W serialu występują: Michał Żurawski, Kacper Olszewski, Arkadiusz Jakubik, Borys Szyc, Magdalena Boczarska, Adam Bobik, Adam Ferency, Lena Góra, Barbara Jonak, Andrzej Kłak, Aleksandra Konieczna, Mikołaj Kubacki, Piotr Pacek, Marcin Pempuś, Krzysztof Pieczyński, Aleksandra Pisula, Andrzej Seweryn, Andrzej Szeremeta, Bartłomiej Topa, Masza Wągrocka, Paweł Wolak oraz Piotr Żurawski.

Reżyserem “KRÓLA” jest Jan P. Matuszyński. Twórcami koncepcji serialu są: Łukasz M. Maciejewski, Szczepan Twardoch, Jan P. Matuszyński i Leszek Bodzak. Za scenariusze poszczególnych odcinków odpowiadają natomiast Łukasz M. Maciejewski (główny scenarzysta), Dana Łukasińska oraz Szczepan Twardoch, który jest również autorem dialogów postaci i pełni funkcję konsultanta produkcji. Za zdjęcia odpowiada Kacper Fertacz, montaż – Przemysław Chruścielewski, a za dźwięk – Jarosław Bajdowski, Marcin Kasiński oraz Kacper Habisiak. Scenografię przygotował duet Grzegorz Piątkowski i Katarzyna Sikora, kostiumy – Emilia Czartoryska, a charakteryzacja to dzieło Poli Guźlińskiej. Reżyserem castingu jest Piotr Bartuszek, kierowniczką produkcji – Dagmara Bończyk, a muzykę do serialu skomponuje Atanas Valkov. Producentem wykonawczym serialu na zlecenie CANAL+ jest Aurum Film – Leszek Bodzak i Aneta Hickinbotham.

Po dwóch sezonach Belfra i serialach KRUK. Szepty słychać po zmroku, Nielegalni, Żmijowisko oraz Mały Zgon to kolejna oryginalna produkcja CANAL+ kręcona w technologii 4K.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *