Canal+ podczas „Film the book” zdradzi jak ekranizuje książki

Współpraca filmowców i telewizji z wydawcami książek będzie tematem przewodnim wydarzenia „Film the book”. 10 kwietnia w Mazowieckim Instytucie Kultury spotkają się cenione i znane osobistości ze świata filmu, telewizji i literatury, a wśród nich Anna Limbach-Uryn, dyrektor programowa platformy nc+, która opowie o tym, jak CANAL+ podchodzi do ekranizacji popularnych polskich książek. Organizatorem wydarzenia jest Mazovia Warsaw Film Commission, działająca w ramach Mazowieckiego Instytutu Kultury.

 

Całodzienne spotkanie poprowadzą dziennikarka Justyna Sobolewska i znany z anteny CANAL+ i Ale kino+ krytyk filmowy Błażej Hrapkowicz. Wydarzenie rozpocznie panel dyskusyjny „Wydawcy vs. producenci – trudna sztuka adaptacji”. Weźmie w nim udział reprezentująca CANAL+ Anna Limbach-Uryn. Stacja rozpoczyna obecnie produkcję nad dwoma serialami opartymi na książkach. Na początku kwietnia ruszyły zdjęcia do superprodukcji „Król” w reżyserii Jana P. Matuszyńskiego na podstawie bestsellerowej powieści Szczepana Twardocha. Wiosną na plan wchodzi także ekipa „Żmijowiska”, ekranizująca książkę Wojciecha Chmielarza. Producentem wykonawczym obu seriali, na zlecenie CANAL+, jest Aurum Film. CANAL+ angażuje się także międzynarodowe projekty serialowe. W tym roku widzowie stacji mogli obejrzeć już serial sensacyjny „Moscow Noir”, koprodukcję CANAL+ z Karoliną Gruszką w jednej z głównych ról. Niebawem na antenie będzie można zobaczyć inny międzynarodowy projekt – koprodukowany przez CANAL+ serial „Sanctuary” (polski tytuł jeszcze nie ustalony).

Jest to druga edycja projektu Film the Book, który ma połączyć świat wydawców ze światem filmowców. Wydarzenie ma ułatwić polskim filmowcom zapoznanie się z najnowszymi (jak również niewydanymi jeszcze) propozycjami rynku wydawniczego. Stąd najważniejszym punktem wydarzenia są pitchingi najciekawszych tytułów przed branżą filmową. Po wystąpieniach wydawców odbędą się spotkania one-to-one z producentami i innymi zainteresowanymi potencjalną współpracą. Uzupełnieniem całodniowego wydarzenia będą wykłady i panele.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *