Canon CJ20ex5B – najnowszy obiektyw telewizyjny 4K

Canon rozszerza serię obiektywów telewizyjnych do kamer 4K 2/3” o najnowszy model CJ20ex5B, oferujący potężny 20-krotny zoom i szeroki zakres ogniskowych już od 5mm. Dzięki temu CJ20ex5B doskonale sprawdzi się jako uniwersalny obiektyw do wielu produkcji telewizyjnych, takich jak produkcje studyjne, relacje sportowe, materiały dokumentalne czy reporterskie relacje na żywo. Nowy model uzupełnia szeroką linię obiektywów 4K BCTV Canon, która w tym momencie obejmuje aż 12 przenośnych i sześć stacjonarnych modeli do obsługi transmisji telewizyjnych.

 

Parametry optyczne

CJ20ex5B to kolejny obiektyw broadcastowy Canon do transmisji telewizyjnych, wyposażony w najwyższej klasy elementy optyczne, rozwijane przez inżynierów Canon od ponad 60 lat. Obsługując rozdzielczość 4K na całej szerokości kadru – od środka obrazu do zewnętrznych krawędzi – w połączeniu z zaawansowaną powłoką obiektywu, CJ20ex5B w pełni spełnia wyśrubowane wymagania produkcji telewizyjnych 4K HDR. Co więcej, obiektyw jest kompatybilny z kamerami obsługującymi korekcję aberracji chromatycznej dla gamy kolorów BT.2020 i spełnia rosnące zapotrzebowanie na nowe standardy branżowe.

Uniwersalna konstrukcja

Połączenie szerokiego kąta i ogromne możliwości zoomu w CJ20ex5B czyni go niezwykle wszechstronnym obiektywem. Dzięki zakresowi ogniskowych od 5 mm do 100 mm (10-200 mm z extenderem) może z powodzeniem służyć jako główny obiektyw do obsługi różnorodnych transmisji. W przypadku profesjonalnych wydarzeń sportowych, CJ20ex5B idealnie sprawdzi się z jednej strony do panoramicznych ujęć całej hali czy areny sportowej, z drugiej – wykonamy nim piękne zbliżenia np. z linii bocznej boiska. Obiektyw jest lekki (2,2 kg) i kompaktowy, co umożliwia nadawcom osiągnięcie wydajności optycznej 4K nawet przy użyciu wbudowanego extendera x2 – bez względu na ustawienia wybrane przez operatora. Wraz ze wzrostem zapotrzebowania widzów na treści 4K, CJ20ex5B gwarantuje nadawcom transmisję w najwyższej jakości obrazu – zarówno w już istniejących systemach 4K, jak również będąc bazą do upgrade’u środowisk pracy do tego standardu w przyszłości.

Kompatybilność z systemami wirtualnymi

CJ20ex5B jest wyposażony w 16-bitowy enkoder wartości absolutnej, który pozwala odczytywać bardzo dokładne informacje o ustawieniach każdego obiektywu – ogniskowej czy przysłony – bez inicjalizacji obiektywu. Jego 3 x 20-pinowe złącza umożliwiają obiektywowi odczytanie takich informacji, nawet przy jednoczesnym korzystaniu z kontrolerów zoomu i ostrości. Jest to idealne rozwiązanie dla profesjonalistów oczekujących zgodności obiektywów z różnymi systemami wirtualnymi.

CJ20ex5B cechy kluczowe:

  • Najwyższa jakość 4K
  • Możliwości teleobiektywu z obiektywem szerokokątnym
  • Zakres ogniskowych 5-100mm (10 -200mm z extenderem optycznym)
  • f/1.8 – f/2.95 minimalna wartość przysłony
  • Wbudowany extender 2x
  • Zgodność z systemami do obsługi wirtualnego studia dzięki enkoderowi 16-bit

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *