„Ocalić od zapomnienia”: Koncert 1 listopada w Polsacie

Wyjątkowe wydarzenie upamiętniające artystów, którzy odeszli, ale dzięki swojej muzyce wciąż żyją w naszych sercach. Na scenie Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku Igor Herbut, zespół Organek, Kuba Badach, Paweł Domagała, Maryla Rodowicz, Justyna Steczkowska, Ania Rusowicz i wielu innych w największych przebojach między innymi Krzysztofa Krawczyka, Kory, Zbigniewa Wodeckiego, Czesława Niemena czy Marka Grechuty. W roli prowadzącego Krzysztof Ibisz.

 

Wspomnienie wspaniałych artystów

Koncert „Ocalić od zapomnienia” to muzyczną podróż wypełniona wspomnieniami o wspaniałych polskich artystach, których wielkie przeboje pozostaną z nami na zawsze. Najpopularniejszy polski protest song Czesława Niemena „Dziwny jest ten świat” w wykonaniu Krzysztofa Cugowskiego, a ponadczasowy utwór „Kocham wolność” w interpretacji zespołu Organek. Ponadto Ania Rusowicz w duecie z Kubą Badachem w jednej z najpiękniejszych kompozycji Zbigniewa Wodeckiego do słów Wojciecha Młynarskiego „Lubię wracać tam, gdzie byłem”, Krzysztof Kiljański w hicie Krzysztofa Krawczyka „Chciałem być” i Igor Herbut w utworze „Krakowski spleen” Kory i zespołu Maanam.

Plejada znakomitych wykonawców

Na białostockiej scenie również: Paweł Domagała, Maryla Rodowicz, Justyna Steczkowska, Sebastian Riedel, Katarzyna Mosek, Jan Młynarski, Sebastian Karpiel-Bułecka, Felicjan Andrzejczak oraz towarzysząca artystom orkiestra pod batutą Tomasza Szymusia.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Podlaskiego, Artur Kosicki. Patronem medialnym jest Interia.


Koncert „Ocalić od zapomnienia” w dniu Wszystkich Świętych, w poniedziałek 1 listopada, od godz. 20:00 w Telewizja Polsat

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *