Technologia - Promocje

Canon ujawnia kolejne szczegóły dotyczące EOS R5

Dokładnie miesiąc temu Canon potwierdził, że pracuje nad najnowszym modelem pełnoklatkowego bezlusterkowca EOS R5. Dziś firma ujawniła nowe informacje na temat produktu, odnosząc się tym samym do pojawiających się spekulacji dotyczących specyfikacji.

 

 

 

 

 

Canon potwierdził m.in., że w zakresie filmowania EOS R5 znacząco przekracza możliwości aparatów, które dziś dostępne są na rynku. Nowy flagowiec pozwoli nagrywać materiały 8K/ 30p, wykorzystując pełną szerokość matrycy. Dodatkowo, każdy z trybów nagrywania 8K będzie wspierał  technologię Dual Pixel CMOS AF. Dzięki tym i innym funkcjom ten nowy aparat z rodziny EOS R na nowo zdefiniuje pojęcie bezlusterkowca.

Canon potwierdził także, że EOS R5 wspiera zaawansowany system AF, który rozpoznaje zwierzęta – psy, koty czy ptaki – nie tylko w oparciu o wykrywanie oczu, ale także na podstawie sylwetki, gdy oczy nie są widoczne.

Richard Shepherd, Pro Product Marketing Senior Manager, podsumował:Pojawiły się spekulacje, które sugerowały, że specyfikacja i pewne cechy aparatu EOS R5 są niemożliwe do wprowadzenia. Ujawniając kolejne szczegóły dotyczące tego produktu potwierdzamy, że osiągamy to, co do tej pory wydawało się nieosiągalne. Robimy to z myślą o naszych użytkownikach i tym samym odpowiadamy na ich potrzeby. Proponujemy aparat, który dostarcza wyjątkową jakość obrazu – podczas fotografowania i filmowania”.

„Jako lider branży, zapowiadając ten nowy produkt, stawiamy rynkową poprzeczkę jeszcze wyżej i udowadniamy, że dzięki naszej technologii możemy osiągać więcej. Zarówno EOS R5, jak i obiektywy systemu RF to dowód naszego zaangażowania w rozwój kategorii aparatów bezlusterkowych” – dodał Richard Shepherd.  

Inne cechy EOS R5, które zostały potwierdzone w komunikacie z 13 lutego br.:

  • EOS R5 oferuje nowe standardy w zakresie szybkości: nawet 12 kl./s w trybie mechanicznej migawki i aż 20 kl./s w trybie migawki elektronicznej.
  • EOS R5 zaproponuje nowe standardy w zakresie stabilizacji obrazu. Aparat jest wyposażony w nowoopracowany przez Canon system stabilizacji obrazu wewnątrz korpusu, który będzie działał w połączeniu z systemem stabilizacji obiektywu.
  • Canon EOS R5 będzie wspierał zupełnie nową technologię automatycznego transferu zdjęć i filmów do platformy chmurowej canon.
  • Aparat wyposażony będzie w dwa sloty na karty pamięci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *