DVB-TMediaZapowiedzi TV

Predator i Predator 2 – drapieżnik grasuje w Stopklatce

Nieustające napięcie, podnosząca poziom adrenaliny akcja i duże stężenie testosteronu. Stopklatka zaprezentuje widzom kultowe filmy akcji „Predator” i „Predator 2”, w soboty 14 i 21 marca o godz. 20:00.

 

 

 

 

Postać międzygalaktycznego myśliwego, który polując na ludzki gatunek, sam staje się zwierzyną łowną, na dobre zapisały się w historii kina. „Predator” doczekał się już czterech kontynuacji i nominacji do Oscara za efekty specjalne. Nakręcony przez Johna McTiernana obraz to gwarancja niezapomnianych przeżyć z wyrazistymi postaciami i ikonicznym potworem.

Akcja pierwszego filmu rozgrywa się w południowoamerykańskiej dżungli. Specjalna grupa komandosów na czele z majorem AlanemDutchem” Schaefferem (brawurowa rola Arnolda Schwarzennegera) zostaje wysłana na niebezpieczną misję uwolnienia polityków z rąk partyzantów. Na miejscu okazuje się, że czeka na nich jeszcze jeden wróg – znacznie groźniejszy. Jest łowcą prawie doskonałym – posiada zaawansowaną technologicznie zbroję, która pozwala mu być niezauważalnym,  widzi w podczerwieni i posiada morderczą broń plazmową.

Oszałamiający sukces „Predatora” zaowocował powstaniem jego sequela. „Predator 2” nie kontynuuje jednak bezpośrednio wątków z części pierwszej – stanowi odrębną historię. Tym razem akcję przeniesiono z dzikiej dżungli do wielkiego miasta – Los Angeles. Majora Dutcha Schaeffera zastępuje porucznik Mike Harrigan (Danny Glover). Pragnie on dopaść tajemniczego osobnika, potwora z kosmosu, który urządza polowanie w metropolii, szukając godnego siebie przeciwnika.

Predator obrósł w legendę. Film do dzisiaj zachwyca wieloma rozwiązaniami technicznymi. Co ciekawe postać łowcy nie była generowana komputerowo, a zastosowano tu technikę dwukrotnego filmowania – raz z aktorem, drugi bez pod innym kątem. Niesamowite, jak na tamte czasy, było także wykorzystanie kamer termowizyjnych, w celu pokazania jak widzą przybysze z kosmosu.

„PREDATOR”
EMISJA W SOBOTĘ, 14 MARCA O GODZ. 20:00

„PREDATOR 2”
EMISJA W SOBOTĘ, 21 MARCA O GODZ. 20:00

 „PREDATOR”

Film akcji, Sci-Fi | 1987 USA

Reż. John McTiernan

Wyst. Arnold Schwarzenegger, Carl Weathers, Elpidia Carrillo, Bill Duke, Jesse Ventira, Sonny Landham, Richard Chaves

Copyright: © 1987 Twentieth Century Fox Film Corporation. All rights reserved.

„PREDATOR 2”

Film akcji, Sci-Fi | 1990 USA

Reż. Stephen Hopkins

Wyst. Danny Glover, Gary Busey, Ruben Blades, Maria Conchita Alonso, Bill Paxton, Kevin Peter Hall

Copyright: © 1990 Twentieth Century Fox Film Corporation. All rights reserved.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *