Sport w TV

Carolina Duer vs Cecilia Román o pas IBF World female w Fightklubie

Pojedynek wieczoru na gali w Buenos Aires, w którym w ringu zmierzą się niezwykle utytułowana Carolina Duer z Cecilią Román. Stawką ich walki będzie tytuł IBF World w wadze koguciej. Konfrontacja ta w środę 16 sierpnia o godz. 22.00 w Fightklubie.

Carolina Duer to jedna z najbardziej doświadczonych i utytułowanych pięściarek niższych kategorii wagowych. 39-latka z Buenos Aires od 2010 roku niemal w każdym pojedynku rywalizowała o mistrzowski pas. Właśnie siedem lat temu po raz pierwszy zdobyła wakujący tytuł WBO World w wadze supermuszej. Przez siedem pojedynków skutecznie broniła pasa, wreszcie w 2013 zdecydowała się przenieść do wyższej kategorii wagowej.

W wadze koguciej w pierwszej konfrontacji zremisowała z Sabriną Maribel Perez, w kolejnej pokonała już jednak Mayrę Alejandrę Gomez i sięgnęła po pas WBO World. Nie oddała go przez dwa kolejne pojedynki, wreszcie w sierpniu ubiegłego roku podjęła próbę zdobycia tymczasowego tytułu IBF World. Próbę udaną, zakończoną nokautem Aline de Cassia Scaranello. Od tamtej pory Duer nie pojawiała się między linami. Czy tak długi rozbrat z ringiem nie wpłynie niekorzystnie na jej dyspozycję? Obawy są uzasadnione, tym bardziej, że „La Turca” będzie musiała zmierzyć się z bardzo wymagającą przeciwniczką, która smaku porażki nie zaznała od 2014 roku.

Cecilia Román debiutowała na zawodowym ringu sześć lat temu i efektownie odprawiła Yessikę Flavię Munoz. Później przyszło jednak pasmo czterech kolejnych porażek zwieńczonych remisem z Martą Soledad Juncos. Kariera Argentynki wisiała na włosku, a starciem na przełamanie miała być potyczka z Johaną Estefanią Sanchez. Román rozstrzygnęła ją na swoją korzyść i od tamtej pory… nie schodziła z ringu pokonana. Triumfowała w ośmiu kolejnych walkach, a w ostatniej z nich, wygrywając z Anahi Yolandą Salles, została mistrzynią swojego kraju. Czy teraz wykona kolejny krok w karierze i sięgnie po pierwsze międzynarodowe trofeum?

Walka Carolina Duer – Cecilia Román o pas IBF World female w wadze koguciej w środę 16 sierpnia o godz. 22.00 premierowo w Fightklubie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *