Platforma Canal+/ Canal+ PolskaSieci kabloweSport w TV

Kick-boxerskie święto podczas gali ONE: Championship!

Już 15 października w Singapurze prawdopodobnie najbardziej wybuchowy kick-boxerski spektakl w historii ONE Championship, który zwieńczy pojedynek o mistrzostwo świata pomiędzy Giorgio Petrosyanem i Superbonem. Na żywo w Fightklubie!

 

Zgodnie z oczekiwaniami fanów mieszanych sportów walki najbliższych spektakl organizacji ONE będzie jedną z największych kick-boxerskich imprez w historii. W głównym turnieju ukoronowany zostanie nowy mistrz jednej z najmocniej obsadzonych dywizji na świecie. O pas w wadze piórkowej powalczą jeden z najlepszych – o ile nie najlepszy zawodnik w historii tej dyscypliny – Giorgio Petrosyan z pochodzącym z Tajlandii, Superbonem. Będzie to starcie o inauguracyjny tytuł ONE w tej kategorii wagowej.

Petrosyan jest niepokonany w oktagonie od momentu pojawienia się w ONE Super Series. Stoczył siedem walk, wygrał wszystkie, po drodze zdobywając tytuł ONE World Grand Prix w wadze piórkowej w 2019 roku. W najbliższy piątek „The Doctora” czekała będzie jednak ciężka przeprawa, jego rywalem będzie bowiem Superbon, który drogę na szczyt utorował sobie odnosząc bardzo wartościowe zwycięstwo z Sitthichaim Sitsongpeenongiem. Pozwoliło mu ono zyskać ogromną pewność siebie, którą będzie się starał przekuć w zwycięstwo w najbliższym pojedynku. Tyle tylko, że Petrosyan nie raz musiał już mierzyć się z bardzo solidnymi pretendentami, którzy zapowiadali koniec jego kariery i z każdej z tych potyczek wychodził obronną ręką. Czy podobnie będzie i tym razem?

Przed głównym wydarzeniem wieczoru, jakim będzie starcie o pas, kibice będą mieli okazję doświadczyć niemniejszych emocji, czekają ich bowiem cztery niezwykle wyrównane pojedynki w ćwierćfinale turnieju ONE World Grand Prix w wadze piórkowej. Ośmiu fighterów staje do walki o prestiżowy srebrny pas, a ich ćwierćfinałowe pojedynki odbędą się właśnie podczas gali First Strike. Pełna lista konfrontacji w turnieju to: Marat Grigorian vs Andy Souwer, Sithichai vs. Tayfun Ozcan, Samy Sana vs Chingiz Allazov oraz Enriko Kehl vs Davit Kiria .

Pierwsza edycja turnieju zapewniła kilka niezapomnianych pojedynków, a ponieważ tym razem stawka wydaje się jeszcze mocniejsza, może to zwiastować kilka wybornych starć w oktagonie.

Pięć teoretycznie najważniejszych walk wieczoru odbędzie się w wadze piórkowej, kto wie jednak, czy show nie skradną zawodnicy wagi ciężkiej, Rade Opacic i Patrick „Big Swiss” Schmid, którzy zmierzą się w pojedynku otwierającym całą galę. Obaj mieli walczyć ze sobą już na początku bieżącego roku, do ich bezpośredniego starcia dojdzie jednak dopiero podczas First Strike. Opacic dwukrotnie walczył dotychczas w ONE Super Serie i oba pojedynki zwyciężył przez nokaut. W Singapurze będzie chciał kontynuować swoją passę, która utorować mu może dostęp do walki o mistrzostwo wagi ciężkiej.

Main Card gali ONE Championship: First Strike:

Giorgio Petrosyan vs Superbon

Marat Grigorian vs Andy Souwer

Sitthichai Sitsongpeenong vs Tayfun Ozcan

Samy Sana vs Chingiz Allazov

Enriko Kehl vs Davit Kiria

Rade Opacic vs Patrick Schmid

Gala ONE Championship: First Strike już 15 października o godz.14:30 na żywo w Fightklubie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *