Kultura, muzyka, kino, modaTVP

Pokaz filmu dokumentalnego „Spacer z aniołami” w ramach Doc Hot Selection

W czwartek, 21 października w kinie Kultura odbędzie się w ramach DOC HOT SELECTION pokaz filmu dokumentalnego w reżyserii Tomasza Wysokińskiego „Spacer z aniołami”. Film, którego koproducentem jest Telewizja Polska, zdobył Złotego Lajkonika na 61. Krakowskim Festiwalu Filmowym oraz jest rekomendowany do Europejskiej Nagrody Filmowej dla Najlepszego Dokumentu.

 

„Spacer z Aniołami” to historia rozgrywająca się w RPA, gdzie nagminnie znikają dzieci. Często kryje się za tym zorganizowany biznes, lokalna zmowa milczenia i mrożące krew w żyłach historie. Każdego dnia w RPA znika wiele dzieci. Uciekają z domów, są z nich wyrzucane lub uprowadzane, a potem zmuszane do prostytucji lub padają ofiarą mordów rytualnych. Misją mężczyzny o imieniu Jerry jest ich odnajdywanie. W „Spacerze z Aniołami” towarzyszymy mu w poszukiwaniach dziewczynki porwanej w Soweto. Duchy przodków mówią, że dziecko żyje, ale ostrzegają, że odnalezienie go może spowodować śmierć jego matki. Poszukiwania podjęte przez Jerry’ego przywołują bolesne wspomnienia z dzieciństwa, kiedy sam jako dziecko został zrekrutowany w szeregi zbrojnego ramienia Afrykańskiego Kongresu Narodowego.

Pokaz filmu „Spacer z aniołami” jest trzecim seansem po zakończonej tegorocznej edycji DOC HOT SELECTION. Widzowie mogą w kinie Kultura bezpłatnie obejrzeć na dużym ekranie najważniejsze dokumenty prezentowane na DOC HOT SELECTION. Po seansie odbędzie się spotkanie z Tomaszem Wysokińskim, reżyserem „Spaceru z aniołami”.

„Spacer z aniołami”, 2021 r.
Reżyseria, scenariusz i zdjęcia: Tomasz Wysokiński
Produkcja: Piotr Kobus i Agnieszka Drewno/Mañana

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *