Carte Blanche w Kinie Letnim Telewizji Kino Polska (wideo)

Kino Polska jak co tydzień zaprasza do swojego Kina Letniego w Gdyni, które tym razem zaprezentuje film Carte Blanche – przejmujący dramat z Andrzejem Chyrą w roli tracącego wzrok nauczyciela. Pokaz odbędzie się w piątek, 13 września, o godzinie 21:00, na Placu Grunwaldzkim. Wstęp bezpłatny.

 

 

 

Carte Blanche to wielowymiarowa i poruszająca opowieść o tracącym wzrok nauczycielu historii – Kacprze – który, by doprowadzić swoich uczniów do matury, ukrywa ten fakt przed przełożonymi. Film jest inspirowany prawdziwą historią nauczyciela Macieja Białka, który przez wiele lat ukrywał problemy ze wzrokiem. W roli Kacpra występuje jeden z czołowych polskich aktorów – Andrzej Chyra. Film zdobył Nagrodę Specjalną na Festiwalu Off Camera i był nominowany do wielu polskich i zagranicznych wyróżnień.

W ramach Kina Letniego Kino Polska zaprezentowało od początku wakacji 11 polskich filmów. Od 16 do 21 września, czyli już w trakcie 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych, filmy będą emitowane codziennie o 20:00.

 

Kino Letnie Telewizji Kino Polska odbywa się pod patronatem Urzędu Miasta Gdyni (www.gdynia.pl). Sponsorem wydarzenia jest Ziaja(www.ziaja.com). Partnerami imprezy są: Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni (www.festiwalgdynia.pl), ChaiKola(www.chaikola.com) i Hotel Mercure w Gdyni. Patroni medialni to: portal Trójmiasto.pl (www.trojmiasto.pl), Radio Gdańsk(www.radiogdansk.pl) i Co Jest Grane 24 (www.cojestgrane24.wyborcza.pl).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *