"Carter", nowy serial w AXN (wideo)

„Carter” to serial o losach telewizyjnego gwiazdora Harleya Cartera (Jerry O´Connell), który gra detektywa w popularnym amerykańskim serialu. Po publicznym upokorzeniu i załamaniu nerwowym aktor postanawia wrócić do rodzinnego miasteczka w Kanadzie. W Bishop wykorzystuje swoje aktorskie doświadczenie, by zostać prawdziwym detektywem. Nawiązuje współpracę z dawnymi przyjaciółmi: policjantką i weteranką Sam Shaw i właścicielem kawiarni w przyczepie, Dave’em Leigh.
 

 
Serial w humorystyczny sposób pokazuje zderzenie dwóch kultur – pełnego przepychu Hollywood i sennego Bishop. Harley Carter zaskakująco umiejętnie wykorzystuje swą telewizyjną wiedzę w prawdziwym życiu i rozwiązuje kolejne zagadki kryminalne. Gwiazdor znalazł się na życiowym zakręcie i stara się udowodnić, że jest kimś więcej niż tylko zabawnym aktorem. Każdy odcinek serialu to tajemnicza zbrodnia, którą Carter stara się wyjaśnić z pomocą przyjaciół z dzieciństwa. Próbuje także rozwiązać sprawę zniknięcia swojej matki sprzed 25 lat.
Premiera serialu „Carter” w poniedziałek 9 kwietnia o godz. 21:00 w AXN.
OPISY POSTACI
HARLEY CARTER
gwiazdor telewizyjnego serialu detektywistycznego
(JERRY O’CONNEL)
Herley to gwiazdor telewizyjnego serialu detektywistycznego Call Carter. Po skandalu, który wywołał oskarżając publicznie swojego serialowego partnera o romansowanie z jego żoną, Carter postanowił odpocząć od błysku fleszy i wrócić do Bishop, swojego rodzinnego miasteczka w Kanadzie. Jest zmęczony ciągłymi imprezami, premierami i pracą przez 16 godzin na dobę. Harley jest charyzmatyczny, błyskotliwy i nieco rozpieszczony. Dzięki swojemu urokowi potrafi wybrnąć z najtrudniejszej sytuacji. Po śmierci matki był wychowywany przez swoją gospodynięi jej męża, ale nigdy nie pozwolił, by rodzinna tragedia wpłynęła na jego pozytywne nastawienie do świata albo relacje z innymi.
Jest bardzo lojalny wobec najlepszych przyjaciół, Sam Shaw i Dave’a Leigg. Dzięki fotograficznej pamięci ma naturalny talent detektywistyczny, który wykorzystuje pomagając policji w Bishop w rozwiązywaniu spraw kryminalnych. Jest jednak rozdarty – lubi swoją nową rolę doradcy policji, ale rozważa też powrót do Hollywood. Musi wybrać pomiędzy pozostaniem w Bishop, gdzie na nowo odkrywa dawnego siebie, a udziałem w popularnym serialu, który zniknie z anteny, jeśli aktor do niego nie wróci. Na decyzji Harleya może zaważyć chęć wyjaśnienia tajemniczego zaginięcia jego matki, która zniknęła 25 lat wcześniej.
SAM SHAW
najlepsza przyjaciółka Harleya z dzieciństwa
(SYDNEY TAMIIA POITIER)
Sam wiele lat pracowała w wojsku. Po powrocie w rodzinne strony i rozpoczęciu pracy dla lokalnej policji szybko awansowała. Jest najbliższą przyjaciółką Harleya i była przy nim w najważniejszych momentach jego życia. Ich drogi rozeszły się, kiedy Harley skupił się na swoim małżeństwie i karierze w Hollywood, ale od czasu jego powrotu do Bishop znowu mają ze sobą świetne kontakt. W młodości Sam i Harley byli w sobie zakochani, nadal coś do siebie czują, jednak w obawie przed zepsuciem łączącej ich więzi starają się nie przekraczać granicy przyjaźni. Sam twardo stąpa po ziemi, jest bardzo inteligentna. Wspiera Harleya i Dave’a doświadczeniem i błyskotliwością, a czasami także siłą fizyczną.
DAVE LEIGH
najlepszy przyjaciel Harleya z dzieciństwa
(KRISTIAN BRUUN)
Dave to jeden z najlepszych przyjaciół Harleya, razem z nim i Sam tworzy trio rozwiązujące kryminalne zagadki w Bishop. To właśnie on najbardziej przeżył wyjazd Harleya do Los Angeles. W college’u był gwiazdą drużyny futbolowej, ale przez kontuzję uzależnił się od leków przeciwbólowych, a jego kariera sportowa legła w gruzach. Dave nazywa ten okres swoimi „mrocznymi latami” i nadal żywi urazę do Harleya, który zamiast wspierać przyjaciela wyprowadził się do Los Angeles, by zacząć nowe, beztroskie życie. Przez ten okres nie najlepiej układały się także relacje Dave’a i Sam. Mężczyzna nie zawsze załatwiał swoje interesy w legalny sposób, przez co ze swoją przyjacióką-policjantką znajdowali się po dwóch stronach barykady. Do czasu powrotu Harleya ich stosunki były bardzo napięte. Dave obawia się, że jeśli przyjaciel ponownie wyjedzie do Los Angeles, znowu stracą kontakt. Z całej trójki to Dave najbardziej potrzebuje emocjonalnego wsparcia przyjaciół.
VIJAY GILL
młody agent z agencji aktorskiej Harleya
(VARUN SARANGA)
Vijay pracuje dla agencji zarządzającej karierą Harleya. Ma jedno zadanie: jechać do Bishop i sprowadzić gwiazdora z powrotem do Hollywood. W związku z problemami z pozwoleniem na pracę i niejasną sytuacją imigracyjną przekonanie Harleya do powrotu to dla Vijaya jedyna szansa na dalszy pobyt w kraju. Agent jest maniakiem seriali kryminalnych i uważa, że wie o świecie zbrodni więcej niż policja. Choć daleko mu do eksperta, jego wiedza detektywistyczna jest imponująca. Okazuje się, że Vijay dużo lepiej czuje się jako pomocnik Harleya w rozwiązywaniu tajemnic kryminalnych niż jako agent w agencji aktorskiej.
ANGUS PERSHING
komendant policji
(JOHN BOURGEOIS)
Pershing to komendant policji w Bishop. Jest powściągliwy i małomówny, ale bardzo oddany swojej pracy. Nie jest zachwycony decyzją burmistrza, który narzucił mu współpracę z telewizyjnym aktorem. Z niechęcią przyznaje jednak, że Harley ma talent do prowadzenia dochodzeń. Pershing to mentor Sam, a także fan jej etyki pracy i przenikliwości. O ile pozwala to zamknąć sprawę, wybacza jej, kiedy czasami kryje Harleya naginającego prawo. Pershing wie, że jest właściwą osobą na właściwym miejscu, brakuje mu jednak wrażeń towarzyszących pracy w terenie.
DOT YASUDA
dozorczyni
(BRENDA KAMINO)
Dot zajmuje się Harleyem od kiedy jego matka zmarła, a dziadkowie nie potrafili zająć się wychowaniem wnuka, załamani stratą córki. Kobieta zaciekle broni prywatności Harleya, pilnując zarazem, by nie zadzierał nosa. Jest dozorczynią, kucharką, matką i ochroniarzem w jednym. Ma obsesję na punkcie broni palnej, którą ukryła w całym domu dla bezpieczeństwa Harleya. Dobro rodziny jest dla niej najważniejsze, nawet jeśli czasami musi dla niego nieco nagiąć prawo. Nadopiekuńczość Dot nie pomaga Harleyowi w jego nowej roli pomocnika policji w Bishop, przysparzając mu niekiedy kłopotów. Zazwyczaj jednak okazuje się, że opiekunka aktora wie najlepiej co jest dla niego najlepsze.
KOJI YASUDA
dozorca
(DENIS AKIYAMA)
Koji, mąż Dot, jest z wykształcenia inżynierem. Jak wielu imigrantów z jego pokolenia nie mógł znaleźć pracy w zawodzie, dlatego podjął pracę jako dozorca i gospodarz u dziadków Harleya. Jest bardzo powściągliwy i cichy, spowija go aura tajemnicy. Jego inżynierskie umiejętności przydają się w śledztwach Harleya – Koji potrafi naprawić każdy przedmiot i włamać się do każdego komputera. Mężczyzna zazwyczaj pozostaje w cieniu żony, bo zdaje sobie sprawę, że kłótni z nią nie da się wygrać. Tworzą jednak zgrany duet, dla którego najważniejsze jest dobro Harleya.
NICOLE WALKER
patolog
(JOANNE BOLAND)
Nicole pracuje jako patolog i jest bardzo dobra w swoim fachu. Dostawała oferty pracy z wielu miast, jednak zdecydowała się na osiedlenie w Bishop. Czuła, że w tym małym miasteczku znalazła miejsce dla siebie. Zdarza jej się wyskoczyć z Sam na drinka do miejscowego baru The Wreck, w którym czasami występuje razem ze swoim zespołem R&B. W przeciwieństwie do swoich współpracowników nie ma problemu z pomaganiem Harleyowi w realizacji jego szalonych detektywistycznych pomysłów – jego niekonwencjonalne podejście wydaje jej się zupełnie uzasadnione o ile prowadzi do rozwiązania sprawy.
WES HOLM
technik kryminalistyczny
(Matt Baram)
Wes jest technikiem kryminalistycznym, dla którego najważniejsze są procedury i postępowanie zgodnie z zasadami. Nieszablonowe myślenie nie jest jego mocną stroną – uważa, że sprawy kryminalne można rozwiązywać tylko dzięki logice i dowodom. Harley i jego absurdalne, ale często słuszne pomysły, doprowadzają go do szaleństwa.
OBSADA
JERRY O’CONNELL
jako Harley Carter
Jerry O’Connell urodził się i wychował w Nowym Jorku. Karierę aktorską rozpoczął w wieku 11 lat, kiedy zagrał w filmie „Stań przy mnie”. Po ukończeniu studiów na Uniwersytecie Nowojorskim wrócił do pracy filmowej, zdobywając uznanie krytyków za rolę rozgrywającego Franka Cushman’a w filmie „Jerry Maguire” z Tomem Cruisem. Zagrał w takich filmach jak: „Krzyk 2”, „Szalona impreza”, „Misja na Marsa”, „Kocurek”, wyprodukowana przez Jerry’ego Bruckheimera komedia „Kangur Jack”, „Twoje, moje i nasze”, „Człowiek z miasta” z Benem Affleckiem,”Obsesja” z Beyoncé Knowles i „Pirania 3D „. Jerry wystąpił też w popularnym serialu „Veronica Mars „. O’Connell był także scenarzystą i producentem wykonawczym filmu „Córka prezydenta”, w którym wystąpiła Katie Holmes.
W 2011 roku zadebiutował na Broadwayu w sztuce „Seminarium” Theresy Rebec. Na scenie partnerował mu Alan Rickman. Występował także w produkcjach telewizyjnych m.in. w hitowym dramacie NBC „Jordan”, w którym przez sześć sezonów grał detektywa Woody’ego Hoyta. Pojawił się też w takich serialowych przebojach jak „Królowe krzyku”, „Kochanki”, „Billions” i „Tajemnice Laury”. Był również współgospodarzem telewizyjnego show „Live! With Kelly”. Jerry pracował też za kamerą, reżyserując wiele odcinków „Kochanek”, a ostatnio „Andi Mack”.
SYDNEY POITIER-HEARTSONG
jako detektyw Sam Shaw
Sydney urodziła się w Los Angeles. Ukończyła aktorstwo w Tisch School of the Arts na Uniwersytecie Nowojorskim. Studiowała też w Stella Adler Studio of Acting. Zaczęła karierę pod koniec lat 90. Występowała w wielu serialach telewizyjnych, m.in.: „Na starcie”, „Abby”, „Chicago PD”, „Hawaii Five-O”, „Prywatna praktyka”, „Grey’s Anatomy”, „Veronica Mars” czy „Joan z Arkadii”. Najbardziej rozpoznawalna jest z roli w filmie Quentina Tarantino i Roberta Rodrigueza „Grindhouse: Death Proof”, gdzie zagrała u boku m.in. Kurta Russela. Ostatnio można ją było zobaczyć w filmie fabularnym Netflixa „Clinical”.
KRISTIAN BRUUN
jako Dave Leigh
Kristian ukończył Akademię Wojskową Valley Forge, Queen’s University i The George Brown Theatre School w Toronto. Aktora można było w ostatnim czasie oglądać w nagradzanym serialu science-fiction „Orphan Black”. Występował także w pięciu sezonach „Detektywa Murdocha” jako Constable Slugger Jackson. Na małym ekranie pojawił się też w nakręconym na podstawie powieści Stephena Kinga serialu „11.22.63” z Jamesem Franco w roli głównej i w nominowanej do nagród Emmy produkcji „Opowieść podręcznej”. Zagrał także w „Jak urządzić orgię w małym mieście” Jeremy’ego LaLonde i w filmie „Life” o przyjaźni aktora Jamesa Deana i fotografa Dennisa Stocka z Robertem Pattinsonem, Danem DeHaanem i Benem Kingsleyem w rolach głównych.
VARUN SARANGA
jako Vijay Gill
Varun jest absolwentem Norman Jewison Canadian Film Centre, prestiżowej uczelni, przyjmującej tylko wyjątkowych twórców. W ostatnim czasie można było oglądać go w serialu fantastycznym „Wynonna Earp”, skończył też zdjęcia do seriali „Orphan Black” i “Workin’ Moms”. Zagrał również w mini-serialu CBC „Best Laid Plans”.
JOHN BOURGEOIS
jako komendant Angus Pershing
John jest aktorem filmowym i teatralnym, a także autorem scenariuszy. Pojawił się w ponad 120 produkcjach filmowych i serialowych, m.in. w filmach „Książę i ja”, w nagrodzonym Peabody Award filmie „Sprawa Michaela Crowe’a”, „X-Men: Apocalypse”, a także w takich serialach jak „The Kennedys”, „Designated Survivor” czy „Killjoys”. W 2018 będzie go można zobaczyć u boku Brendana Frasera w bazującym na filmie „Trzy dni Kondora” serialu „Condor”.
John występował też w kilku międzynarodowych reklamach i słuchowiskach radiowych. Wyprodukował i wyreżyserował krótki film fabularny „Jimmy Pacheco”, który otrzymał nominacje do nagrody dla najlepszej komedii na festiwalach filmowych w Yorktown i Mill Valley.
Jest autorem i wykonawcą dramatów teatralnych pokazywanych m.in. podczas Toronto Fringe Festival. Występował na takich festiwalach jak Stratford Shakespeare Festival i Off-Broadway, grał w filadelfijskim teatrze Walnut Street, od wielu lat współpracuje też z Royal Manitoba Theatre Center.
Bourgeois spełnia się także jako nauczyciel aktorstwa na uniwersytetach w całej Kanadzie. Od 2005 roku jest dyrektorem programu aktorskiego w Humber College.
BRENDA KAMINO
jako Dot Yasuda
Brendę można oglądać na ekranie i na deskach teatru od ponad 40 lat. Widzowie znają ją z takich produkcji jak „Zagubiona tożsamość”, „Degrassi: Nowe pokolenie”, „Train 48” czy „Legendy Kung Fu”. Pojawiła się także w wielu filmach, m.in. „Szklany zamek” z Brie Larson, „Zero patience” czy „Hotel Babylon”.
Brenda ma duże doświadczenie w rolach teatralnych, występowała na najważniejszych scenach w Kanadzie m.in. podczas the Shaw Festival. Grała w takich sztukach jak “Frankenstein, a Rock Musical”, “Yellow Fever Yellow”, “M. Butterfly”, “Mom, Dad, I’m Living with a White Girl”. Zajmuje się też produkcją teatralną – razem z wielokrotnie nagradzanym dramaturgiem, reżyserem i aktorem Andrew Moodiem wyszukuje scenariusze, które warto zaprezentować na kanadyjskiej scenie teatralnej.
Jest laureatką nagrody Canadian Actors’ Equity’s Larry Mccance Award za niestrudzoną służbę na rzecz społeczności teatralnej.
DENIS AKIYAMA
jako Koji Yasuda
Denis znany jest przede wszystkim jako aktor dubbingowy. Użyczał swojego głosu takim postaciom jak Iceman/Bobby Drake, Srebrny Samuraj, Sunfire w animowanym serialu „X-Men” i Malachite w „Czarodziejce z Księżyca”. Na ekranie można go oglądać m.in. w takich filmach jak „Piksele”, „Resident Evil: Afterlife” i „Pacyfikator”.
JOANNE BOLAND
jako Nicole Walker
Joanne jest aktorką filmową i telewizyjną, a także muzykiem. Ostatnio zagrała w serialu „Gangland – podwójna gra”. Wcześniej na ekranie można ją było oglądać w takich serialach jak m.in. „Detektyw Murdoch”, „Szpital nadziei”, „Stróż prawa”, „Punkt krytyczny” czy „Być jak Erica”. Zyskała uznanie krytyków za rolę Morgan Finn w serialu CBC „Strange Empire.”. Na dużym ekranie pojawiła się w filmach “X-men: Apocalypse”, „Picture Day”, „Piła IV” i „Ziemia żywych trupów”.
MATT BARAM
jako Wes Holm
Matt jest aktorem, pisarzem i reżyserem, który dzieli swój czas między Los Angeles i Toronto. Jest absolwentem legendarnego Second City Comedy Theatre, gdzie napisał i wykonał sześć sztuk, zdobywając trzy nagrody Canadian Comedy Awards i trzy nominacje do nagrody Dora Mavor Moore Award dla najlepszego musicalu.
Matt pojawił się jako Dr. Van Chris w „Legionie samobójców” i jako Julian Styles w filmie telewizyjnym „The Terrific Trucks Save Christmas”. Zagrał w takich serialach jak m.in. „The Czarne lustro”, „Uprowadzona”, „Dziewczyna z doświadczeniem”, „Przystań”, „Nastoletnia Maria Stuart”, „Newsroom”, czy „Degrassi: Nowe pokolenie”.
W 2012 roku Matt wyreżyserował serial internetowy „The Casting Room”, który został nagrodzony The Canadian Comedy Award. Zdobył także nagrodę The Canadian Comedy Award w kategorii najlepszego męskiego improwizatora w 2012 roku. Jest założycielem National Theatre of the World, firmy zajmującej się tworzeniem sztuk teatralnych opartych na improwizacji.
Matt użycza także głosu w serialach animowanych „Freaktown” i “Winston Steinburger and Sir Dudley Ding Dong”.
STRESZCZENIA ODCINKÓW
odcinek 1
Harley Carter, gwiazdor amerykańskiej telewizji, po wywołaniu skandalu w Los Angeles wraca do rodzinnego miasteczka Bishop w Kanadzie. Gdy jego dozorca z 30-letnim stażem zostaje oskarżony o morderstwo, Carter żąda, by włączyć go do śledztwa. Wkrótce odkrywa, że ma dryg do pracy prawdziwego detektywa. Zaczyna rozwiązywać zagadki kryminalne z dwójką przyjaciół z młodości – policjantką Sam i właścicielem kawiarni, Davem.
odcinek 2
Młody mężczyzna kontaktuje się ze swoim ulubionym detektywem, sławnym Charliem Carterem (Harleyem) i prosi go o pomoc w udowodnieniu, że nie odpowiada za śmierć własnej matki. Harley, ze względu na osobiste doświadczenia po stracie rodzica, nie potrafi mu odmówić. Angażuje się w sprawę, którą gotowi są zbadać tylko on i jego przyjaciele, Sam Shaw oraz Dave Leigh.
odcinek 3
Harley przyjmuje stanowisko doradcy detektywa w miejscowej policji. Pracując nad swoją pierwszą oficjalną sprawą odkrywa, że nie jest tak twardy, jak mu się wydawało. Kiedy pracownika lokalnej farmy zabija traktor, Harley jest przekonany, że nie był to wypadek. Po rozwiązaniu sprawy udaje mu się zasłużyć na własne biuro na posterunku…choć wyobrażał je sobie nieco inaczej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *