Internet & Gry

CD PROJEKT kupił studio deweloperskie Digital Scapes

CD PROJEKT podpisał umowę nabycia Digital Scapes – studia deweloperskiego z siedzibą w Vancouver. Obie firmy ściśle współpracują od 2018 r.

 

Wcześniej, 29 marca 2021 r. Spółka informowała o podpisaniu listu intencyjnego z kanadyjskim studiem.

– Cieszymy się z pomyślnej finalizacji tej transakcji. Doświadczony zespół Digital Scapes daje nam solidne fundamenty pod budowę znacznie większego zespołu CD PROJEKT RED Vancouvermówi Adam Kiciński, Prezes CD PROJEKT.

– Digital Scapes to nasz zaufany partner, z którym intensywnie współpracujemy od ponad trzech lat. Szczególnie cenimy ich za ekspertyzę w zakresie technologii – planujemy wspólnymi siłami pogłębiać nasze kompetencje w tym obszarze, co przyczyni się do usprawnienia szeregu procesów produkcyjnych i rozwoju CD PROJEKT REDdodaje Adam Badowski, szef studia CD PROJEKT RED.

CD PROJEKT RED Vancouver dołączy do trzech istniejących już zespołów deweloperskich CD PROJEKT RED — w Warszawie, Krakowie i Wrocławiu — by wraz z nimi pracować nad kolejnymi produkcjami studia.

– Jesteśmy bardzo dumni z faktu, że staliśmy się częścią Grupy CD PROJEKT. Cieszy nas perspektywa realizacji wspólnych ambitnych projektów – wierzymy, że nasz wkład w obszary rozgrywki i technologii przyczyni się do sukcesu przyszłych produkcji studia CD PROJEKT RED mówi Marcin Chady, szef studia w Vancouver.

W Digital Scapes zatrudnionych jest kilkunastu doświadczonych twórców gier różnych specjalności, w tym specjalizujących się w projektowaniu gameplay’u, programowaniu i animacji na wszystkie główne platformy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *