Epson wprowadza nowe, 44-calowe drukarki fotograficzne i techniczne

Światowy lider technologiczny, firma Epson, ogłosiła wprowadzenie nowej linii drukarek, obejmującej dwa 44-calowe modele: przeznaczony dla branży technicznej i rynku POS.

 

Nowe produkty stworzono z myślą o klientach szukających kompaktowych i stylowych drukarek dwurolkowych, które oferują najwyższy poziom bezpieczeństwa, ponadprzeciętną wydajność i najwyższą jakość wydruków.

Dzięki niewielkim wymiarom i dyskretnej, stonowanej stylistyce, drukarki z łatwością wpasują się w praktycznie każde środowisko pracy. Dzięki temu, że ztyłu urządzenia nie ma wystających elementów, można je ustawić bezpośrednio przy ścianie, a płaska powierzchnia u góry może służyć jako blat roboczy.

Wszystkie istotne element umieszczono z przodu, w łatwo dostępnym miejscu, dzięki czemu korzystanie z drukarek jest proste i wygodne. Intuicyjny interfejs, wyjmowany kosz i materiały eksploatacyjne – wszystko jest w zasięgu ręki użytkownika, bez potrzeby przestawiania drukarki.

Zastosowanie głowicy drukującej PrecisionCore MicroTFP, technologii Variable Sized Droplet i technologii kontroli dyszy (Nozzle Verification Technology) znacząco podniosło wydajność drukarek. Nowy, uproszczony sposób mocowania rolki umożliwia bezproblemową wymianę nośników. Dodatkowe funkcje to m.in. automatyczna zmiana nośnika między rolkami i opcje wykończenia dostępne w ramach Production Stacker, które umożliwiają składanie wydruków nawet z dwóch całych rolek.

Bezpieczeństwo druku zapewnia szereg zaawansowanych rozwiązań informatycznych. Dzięki bezpiecznej komunikacji z autoryzacją sieci, ochronie danych  i kontroli dostępu do urządzenia, można bezpiecznie drukować nawet poufne dokumenty. Dzięki wsparciu w ramach Open Platform możliwa jest praca z zewnętrznymi programami, dopasowanymi do indywidualnych potrzeb. Aplikacje do centralnego zarządzania i śledzenia zadań, takie jak oferowana przez Epson Cloud Solution PORT ułatwiają zarządzenie zewnętrznymi zagrożeniami, czyniąc te drukarki idealnym rozwiązaniem dla biznesu.

SureColor SC-T7700D

Drukarkę SureColor SC-T7700D zaprojektowano z myślą o firmach z branży architektonicznej, inżynierskiej i budowlanej, które potrzebują szczegółowych planów i rysunków CAD, oferujących doskonałe odwzorowanie detali, a także dla handle detalicznego, w celu drukowania materiałów POS wiernie oddających kolorystykę danej marki. Firmy z sektora publicznego i organizacje rządowe docenią wysokie standardy bezpieczeństwa, jakie oferuje ten model. Nowy. 6-kolorowy moduł drukujący Ultrachrome XD3 i korzysta z nowej gamy czerwieni, co przekłada się na doskonałe nasycenie koloru i gwarantuje ostre, wyraźne linie.

Bradley Venn, Product Manager odpowiedzialny za drukarki biznesowe w Epson Europe powiedział: “Model SC-T7700D oferuje w pełni zintegrowaną usługę druku o wysokiej wydajności, z funkcjami smart i wygodną obsługa, przy zachowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa dokumentów.”

SureColor SC-P8500D

Model SC-P8500D jest przeznaczony do wysokonakładowego druku plakatów i pracy w komercyjnych centrach druku, również jako urządzenie samoobsługowe. 6-kolorowy moduł drukujący UltraChrome Pro6 oferuje czerń matową i fotograficzną, a także nowy tusz w kolorze szarym, dzięki któremu przejścia tonalne będą bardziej płynne, a ziarno mniej widoczne.

Marc Boehmer, Product Manager odpowiedzialny za drukarki fotograficzne w Epson Europe, powiedział, “Nasi klienci w tym segmencie potrzebują urządzenia, które jest niedrogie w utrzymaniu, wydajne i łatwe w obsłudze. Jeśli dodamy do tego doskonałą jakość zdjęć i niewielkie rozmiary mamy idealną propozycję: Epson SC-P8500D.”

Drukarki SC-T7700D i SC-P8500D będą dostępne od września 2021.

Epson – olimpijskie początki

Dzieje tej firmy uczą, że na długofalowy sukces składa się kilka warunków. Oprócz ciężkiej pracy niezbędna jest też odwaga do podejmowania ryzyka. Dziś znamy Epson na podium lidera produkcji drukarek i projektorów, ale do tego miejsca wiodła długa droga. W 1964 roku podczas sportowych zmagań lekkoatletów z całego świata Epson mierzył czasy sportowców pierwszym kwarcowym stoperem i automatycznie je drukował. W 1969 roku przedstawił światu pierwszy zegarek kwarcowy, a w 1989 – pierwszy kolorowy projektor LCD. Inżynierom  Epson zawdzięczamy też powstanie prekursora miniaturowych komputerów,  wizjer cyfrowy w aparatach i pierwszego latającego robota.

Projekcja czy druk – przede wszystkim wierny obraz

Sprzętem, w produkcji którego Epson przoduje, od lat pozostają projektory oraz drukarki atramentowe. Projektory Epsona dzięki zastosowanej technologii 3LCD  generują obraz, który zapewnia przyjazne dla wzroku światło oraz wysoką jasność i nasycone barwy. Dlatego, doceniając jakość projekcji, w ślepych testach klienci uznają ten sprzęt za najlepszy w 95% przypadków.

O klasie drukarek z niebieskim logo świadczy fakt, że to właśnie Epson jako pierwsza atramentówka na świecie poleciała w kosmos.  Pozycję lidera na tym rynku firma zawdzięcza  innowacjom kierowanych dla różnych grup odbiorców – od kieszonkowych drukarek hi-tech, poprzez rozwiązania dla domu i biznesu, aż po wielkonakładowe maszyny przemysłowe. Hitem dla użytkowników indywidualnych i małych firm są urządzenia  EcoTank (z systemem stałego zasilania w atrament) godzące wysoką jakość wydruku z niskimi kosztami eksploatacji. Biznes z kolei docenia wielofunkcyjne RIPS mogące wydrukować aż 75 tys. stron na jednym zestawie tuszów.

Sekret powodzenia? Badania i rozwój zamiast cięć

Firma istnieje od 1942 roku, pozycję lidera w świecie nowych technologii utrzymuje już od półwiecza. Nie byłoby to możliwe bez inwestycji w badania. Ta strategia sprawdza się doskonale i sprowadza się do ciągłego rozwoju i inwestycji zamiast redukcji zatrudnienia czy optymalizacji kosztów poprzez redukcję R&D. O rezultacie świadczy liczba niemal 14 patentów jakie wychodzą z laboratoriów firmy… każdego dnia, co daje ponad 5 tys. innowacji rocznie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *