Internet & Gry - Reklama

CD PROJEKT otwiera studio we Wrocławiu

CD PROJEKT RED, twórcy gier z serii Wiedźmin, gry Cyberpunk 2077 i GWINT: Wiedźmińska Gra Karciana, wkrótce otwierają nowe studio — CD PROJEKT RED Wrocław.

20 marca 2017 r. zawarta została przedwstępna umowa sprzedaży, określająca warunki na jakich CD PROJEKT nabędzie wrocławskie studio deweloperskie Strange New Things. Nowe studio dołączy do dwóch istniejących już zespołów CD PROJEKT RED — w Warszawie oraz Krakowie — by wraz z nimi pracować nad grą Cyberpunk 2077.

“Wrocław to jedno z największych i najbardziej zaawansowanych technologicznie miast w Polsce, z rozwiniętą sceną twórców gier i wieloma deweloperami z dużym doświadczeniem. Wierzę, że skala Cyberpunka, jak i naszych przyszłych projektów będzie magnesem dla tych, którzy chcieliby dołączyć do CD PROJEKT RED, ale chcą tworzyć gry we Wrocławiu”mówi Adam Kiciński, Prezes Zarządu Grupy Kapitałowej CD PROJEKT. “Team, z którym startujemy ma imponujące doświadczenie, ale jestem przekonany, że we Wrocławiu jest jeszcze wiele talentów do odkrycia”dodaje Kiciński.

Trzonem CD PROJEKT RED Wrocław będzie zespół Strange New Things składający się z 18 utalentowanych i doświadczonych twórców gier.

“Jesteśmy bardzo podekscytowani faktem, że będziemy tworzyć rdzeń nowego studia CD PROJEKT RED”mówi Paweł Zawodny, Szef Studia CD PROJEKT RED Wrocław. “Wrocław to miasto, które znamy jak własną kieszeń. To fantastyczne miejsce do tworzenia gier. Uważam, że nasze doświadczenie i kreatywność pozwoli Cyberpunkowi stać się jeszcze lepszą grą” dodaje Zawodny.

“Wrocławskie studio to nie tylko potężna wiedza techniczna i artystyczna, to także wspaniali ludzie”mówi Adam Badowski, Reżyser Gry Cyberpunk 2077 oraz szef CD PROJEKT RED. “Chcemy dostarczać graczom rozgrywkę na najwyższym poziomie — to myśl przewodnia, w którą wierzy każdy, kto staje się częścią naszego zespołu. Tak będzie również w przypadku naszego nowego studia we Wrocławiu” — dodaje Badowski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *