CD PROJEKT podsumowuje pierwszy kwartał 2018 r.

W pierwszych trzech miesiącach 2018 roku Grupa Kapitałowa CD PROJEKT wypracowała ponad 75 mln zł przychodów ze sprzedaży i osiągnęła blisko 23 mln zysku netto. W omawianym okresie największą sprzedaż wygenerowały gry Wiedźmin 3: Dziki Gon wraz z dodatkami oraz GWINT: Wiedźmińska Gra Karciana.
 

 
Czas leci szybko – w miniony weekend świętowaliśmy kolejne urodziny Wiedźmina 3. Mimo że od premiery minęły już trzy lata, a co roku wychodzi szereg świetnych gier, to gracze na całym świecie wciąż chętnie sięgają po nasz tytuł – powiedział Piotr Nielubowicz, Wiceprezes Zarządu CD PROJEKT ds. finansowych.
Od stycznia do marca 2018 r. wydatki na produkcję gier w Grupie Kapitałowej CD PROJEKT wyniosły ponad 21 mln zł. Tym samym, na koniec marca 2018 r. skumulowane saldo nakładów na prace rozwojowe osiągnęło poziom 165 mln zł. W tym samym czasie za sprawą dodatnich przepływów z działalności operacyjnej saldo gotówki i lokat bankowych Grupy na koniec marca 2018 r. w porównaniu z końcem 2017 r. zwiększyło się o prawie 15 mln zł.
Planujemy, że do końca tego roku zakończymy projekt GWENT: Homecoming i wyjdziemy z grą z fazy testów. Naszym celem jest, aby w tym samym czasie na rynku miała swoją premierę Wojna Krwi, ponad 30-godzinna kampania dla jednego gracza. Równocześnie cały czas trwają intensywne prace nad Cyberpunkiem 2077, który jest naszym największym projektem w historii. Tym bardziej nas cieszy, że 18 maja oficjalnie połączyliśmy siły z zespołem wywodzącym się z wrocławskiego studia Strange New Things – powiedział Adam Kiciński, Prezes Zarządu CD PROJEKT S.A.
Pełne sprawozdanie finansowe wraz ze sprawozdaniem z działalności Grupy Kapitałowej CD PROJEKT znajduje się na stronie internetowej Spółki: http://www.cdprojekt.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *