Internet & Gry

CD PROJEKT wchodzi do indeksu WIG20

W wyniku rocznej rewizji indeksów przeprowadzonej przez Giełdę Papierów Wartościowych akcje CD PROJEKT S.A. wejdą do WIG20, indeksu skupiającego dwadzieścia największych i najbardziej płynnych spółek notowanych na warszawskim parkiecie.

Zgodnie z komunikatem Zarządu Giełdy z 1 marca 2018 r., zmiany w składzie indeksu wejdą w życie 16 marca 2018 r. po zamknięciu sesji. Udział CD PROJEKT S.A. w indeksie wyniesie 3,38%.
Awans do WIG20 to ważny moment w giełdowej historii CD PROJEKT S.A. To symboliczne potwierdzenie słuszności naszej filozofii biznesowej, która zakłada koncentrację na jakości, niechodzenie na kompromisy i stałe podnoszenie sobie poprzeczki. W rezultacie przez osiem lat naszej obecności na GPW, od maja 2010 r. kapitalizacja Spółki wzrosła 10-krotniepowiedział Piotr Nielubowicz, Wiceprezes Zarządu ds. finansowych.

Dołączenie do indeksu blue-chipów niesie ze sobą duży prestiż, rozpoznawalność i z pewnością przełoży się na jeszcze większe zainteresowanie Spółką ze strony inwestorów i analityków. To znak zaufania ze strony rynku. Z drugiej strony to odpowiedzialność i wyzwanie, szczególnie w kontekście komunikacji z przedstawicielami rynku kapitałowego dodała Karolina Gnaś, Dyrektor ds. relacji inwestorskich.

Akcje CD PROJEKT S.A. w 2017 r. awansowały do prestiżowych międzynarodowych indeksów FTSE i MSCI. CD PROJEKT jest pierwszym reprezentantem sektora gier wideo, który wejdzie do indeksu WIG20.

Indeks WIG20 jest obliczany od 16 kwietnia 1994 roku, na podstawie wartości portfela akcji 20 największych i najbardziej płynnych spółek z Głównego Rynku GPW. WIG20 jest indeksem typu cenowego, co oznacza, że przy jego obliczaniu bierze się pod uwagę jedynie ceny zawartych w nim transakcji, a nie uwzględnia się dochodów z tytułu dywidend. W indeksie WIG20 nie może uczestniczyć więcej niż 5 spółek z jednego sektora giełdowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *