Ciałopozytywność tematem sierpniowego numeru „Wysokich Obcasów Extra”

Ewa Farna o akceptacji samej siebie, fakty i mity o ruchu body positive, rozmowa z seksuolożką o odpuszczaniu własnemu ciału, a także wyjątkowa fotogaleria kobiet, które nie noszą rozmiaru 36 i otwarcie mówią „jestem gruba” – m.in. o ciałopozytywności przeczytać będzie można w najnowszym wydaniu miesięcznika „Wysokie Obcasy Extra”. Sierpniowy numer pojawi się na rynku 15 lipca br. i dostępny będzie z prezentem – książką Domu Wydawniczego REBIS.

 

Ruch body positive (ciałopozytywność), czyli akceptacja swojego ciała takim, jakie jest, nie tylko ze względu na rozmiar, ale również na inne cechy takie, jak np. zmarszczki, rozstępy czy deformacje, będzie głównym tematem sierpniowego wydania „Wysokich Obcasów Extra”. Bohaterką okładki jest wokalistka i producentka muzyczna Ewa Farna, która sama doświadczyła ogromnej fali nienawiści ze strony internautów oraz dziennikarzy brukowców, ponieważ nie mieści się we współczesnym kanonie piękna. Na łamach magazynu artystka opowiada, jak udało jej się poradzić sobie z krytyką i zaakceptować siebie taką, jaką jest. – Moje nogi nie są aż do nieba, ale doprowadziły mnie tu, gdzie jestemmówi Farna w szczerej rozmowie z Joanną Wróżyńską.

Katarzyna Seiler sprawdza z kolei, jakie mity funkcjonują w społeczeństwie na temat ruchu body positive – m.in. to, że promuje on otyłość, a osoby ciałopozytywne nie mają żadnych kompleksów, a seksuolożka i psychoterapeutka Agata Stola radzi, w jaki sposób znaleźć ukojenie w kontakcie z własnym ciałem. Czytelniczki i czytelnicy magazynu będą mieli możliwość obejrzeć również wyjątkową sesję zdjęciową stworzoną przez fotografkę i fotoreporterkę z Kopenhagi Marie Hald. Jej bohaterki bez cienia zawahania mówią: „Jestem gruba”. Pod tą deklaracją kryje się nie tylko podobna budowa ciała, ale też wspólnota doświadczeń – chcą mówić głośno o fat shamingu – dyskryminacji i ośmieszaniu osób otyłych, z którym ci muszą mierzyć się każdego dnia.

Ponadto w sierpniowym numerze redakcja „Wysokich Obcasów Extra” przedstawia sylwetkę Kate Winslet, która dojrzała w życiu do bycia sobą, odkrywa tajemnice Alice Miller – psychoterapeutki, twórczyni metody wychowywania dzieci bez przemocy, udaje się z wizytą do ogrodu Mai Popielarskiej oraz sprawdza modowe trendy na plaże, w góry i nad jeziora.

Najnowsze wydanie „Wysokich Obcasów Extra” pojawi się w punktach sprzedaży prasy w czwartek, 15 lipca br. w cenie 9,99 zł. Do numeru dołączony zostanie prezent – książka na lato Domu Wydawniczego REBIS. Miesięcznik można zamawiać również na Prenumerata24.pl z bezpłatną dostawą na wskazany adres albo czytać w formie cyfrowej – na Publio.pl, bądź pobrać w aplikacji „Wysokie Obcasy Extra”.

Sierpniowe „Wysokie Obcasy Extra” promowane są w prasie, radiu, telewizji, internecie oraz na nośnikach reklamy zewnętrznej. Działania reklamowe przygotował zespół marketingu „Wysokich Obcasów”.

„Wysokie Obcasy Extra” to ekskluzywny miesięcznik dla młodych, ambitnych, ciekawych świata i szukających inspiracji kobiet. Publikowane są w nim artykuły, wywiady, felietony, edytoriale modowe i urodowe. Magazyn dostępny jest także w formie cyfrowej oraz w specjalnej aplikacji mobilnej. Więcej informacji o „Wysokich Obcasach Extra” można znaleźć w mediach społecznościowych – na Facebooku oraz Instagramie, profil miesięcznika śledzi już prawie 28 tysięcy osób.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *