„Cicciolina: matka chrzestna skandalu” w TVN 7!

TVN 7 pokaże dokument o barwnym życiu Ilony Staller – powszechnie znanej jako Cicciolina. Miss Węgier, piosenkarka, dziennikarka radiowa, aktywistka polityczna, pierwsza kobieta, która pokazała biust we włoskiej telewizji i pierwsza w historii gwiazda porno wybrana do włoskiego parlamentu. Sama siebie nazywała „misjonarką miłości”.
 

 
Ilona Staller to prawdziwa mieszkanka wybuchowa. Nie przypadkiem jest nazywana matką chrzestną skandalu. Podążająca za mottem „dolce vita” wywoływała liczne afery. Prowadziła życie niezwykle barwne, a jej wyczyny nieraz wprawiały opinię publiczną w osłupienie. Z powodu tzw. nieobyczajności była kilkadziesiąt razy aresztowana. Paliła flagi USA i ZSRR. W wieku 13 lat podpisała kontrakt z największą agencją modelek na Węgrzech, prawdziwą karierę zrobiła jednak we Włoszech w latach 70. Zasłynęła jako skandalistka, gdy na antenie rzymskiej stacji radiowej Radio Luna wypowiadała się na temat seksu. Wychodząc za mąż za artystę Jeffa Koonsa, zapewniła sobie status ikony w świecie popkultury. Przez rok pozowała mu do cyklu erotycznych rzeźb i obrazów. Niestety ich małżeństwo trwało krótko. Choć dziś niechętnie o tym mówi na swoim koncie miała także współpracę z AVSZ – węgierskimi tajnymi służbami, na zlecenie których miała ponoć uwodzić ważne persony.
Film „Cicciolina: matka chrzestna skandalu” to również opowieść o kobiecie, dla której wolność seksualna, ochrona środowiska oraz wprowadzenie powszechnej edukacji seksualnej w szkołach było czymś naturalnym. Walczyła o to we włoskim parlamencie. Udział bohaterki w tym dokumencie gwarantuje widzom podróż pełną radości i sentymentu. To także próba zrozumienia jej drogi do bycia „ikoną” we włoskiej popkulturze.
„Cicciolina: matka chrzestna”, premiera w TVN 7, 30 kwietnia godz. 22:20


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *